konto bankowe

Dzisiaj wszyscy muszą mieć konto bankowe, aby funkcjonować w tym nowoczesnym świecie. Dlaczego? Z jednej strony jest tak wiele miejsc, w których nie możemy zapłacić gotówką, z drugiej jest to wygodne np. w sieci. Dla wielu osób otwarcie konta jest normalne i proste, jednak znajdą się tacy, którzy nie radzą sobie z kwestiami finansowymi.

Podstawowa zasada jest taka, by otworzyć dobre i sprawdzone konto, a nie pierwsze lepsze, które znajdziemy lub zaproponuje nam je nasz bank. A jak to zrobić?

Tanie konto – w jakim banku?

To, w jakim banku zdecydujemy się założyć konto bankowe, zależne jest wyłącznie od nas samych. Warto przed podjęciem takiej decyzji zweryfikować większość dostępnych ofert. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na opłaty, jakie wiążą się z prowadzeniem rachunku. Większość kont osobistych oferowana jest z bezpłatnym prowadzeniem. Oznacza to, że nie musimy pokrywać opłaty miesięcznej za utrzymanie rachunku. Należy jednak zwrócić uwagę na pozostałe opłaty. Głównie mamy tutaj na myśli opłaty za przelewy internetowe, korzystanie z karty debetowej czy wypłatę gotówki z bankomatów.

Warto również wspomnieć, że nie należy omijać przy poszukiwaniu odpowiedniego konta, rachunków z opłatą miesięczną. Może się okazać, że w zamian niedużą opłatę miesięczną, otrzymamy konto, w ramach których większość operacji będziemy mogli wykonywać bez dodatkowych opłat. Idealna opcja jeśli wysyłamy dużo przelewów czy wypłacamy często gotówkę z pomocą bankomatów.

Rodzaje kont bankowych

Ogólnie mówiąc, mamy kilka typów kont bankowych, ale podzielono je na dwa nadrzędne: konta indywidualne oraz konta firmowe. Jak sama nazwa wskazuje, konto firmowe pozwala na zarządzanie finansami firmowymi. Takie konto najczęściej posiada zniżki na opłaty ZUS-u czy umożliwia wykonywanie przelewów do Urzędu Skarbowego. Zazwyczaj możesz z niego płacić rachunki, deponować pieniądze, wypłacać je, dokonywać wpłat i wypłat.

Konto indywidualne nie jest nastawione na dodatkowe korzyści. Tutaj liczy się mobilność, dostęp do bankomatów w kraju i na świecie oraz dodatki, np. konto walutowe czy oszczędnościowe pod kontem głównym.

Co powinienem wybrać?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na opłaty. Każdy bank oferuje własne warunki, ale musimy szukać tych, które dają najlepsze i najkorzystniejsze warunki. Ponadto możesz sprawdzić liczbę bankomatów, jakie dostępne są na terenie kraju, dostęp do usług mobilnych oraz oferty specjalne (np. jeśli jesteś studentem lub osobą starszą, możesz liczyć na zniżki). Często do założenia konta potrzebujesz ukończonych 18 lat. Należy jednak zaznaczyć, że są również konta młodzieżowe od 13 lat, które są przeznaczone dla osób młodszych i są one powiązane z kontem dorosłego.

Szybkie pożyczki przez internetowe

Założenie konta bankowego z dostępem przez internet daje nam szereg udogodnień. Jednym z nich jest możliwość uzyskania pożyczek całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu. Mamy tutaj na myśli nie tylko popularne w ostatnim czasie chwilówki online, ale również pożyczki z ratami miesięcznymi, które również dostępne są przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here