Jak zbudować stronę www?

Siłą internetu jest jego globalny zasięg i łatwa dostępność. Treści dostępne w internecie możemy przeglądać praktycznie w każdym miejscu w Polsce. Równie łatwo możemy takie treści zamieszczać. Proces zamieszczania takich treści przez internautów kojarzy się najczęściej z portalami społecznościowymi. Jeżeli prowadzimy własny sklep lub też działalność usługową to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie posiadanie własnej strony internetowej. Obecnie taką prostą stronę możemy zbudować we własnym zakresie nie dysponując wiedzą z zakresu języków programowania.

Hosting dla strony internetowej

Jednak zanim zaczniemy myśleć o własnej stronie to musimy wybrać dla niej hosting. Co to takiego? Hosting jest miejscem, w którym będą przechowywane wszystkie pliki naszej przyszłej strony internetowej. Gdzie kupić tani hosting dla strony www? Te pytania jest ważne. Wybierając hosting musimy zwrócić uwagę na koszt jego zakupu i odnowienia po upływie okresu abonamentowego. Oferty dużych operatorów kuszą hostingami za kilka złotych. Może się w takim przypadku jednak okazać, że po roku będziemy musieli zapłacić nawet kilkaset złotych a przeniesienie naszych plików na hosting innego operatora może okazać się problematyczne.

Mamy hosting i co dalej? Internauta zainteresowany budową strony powinien zapoznać się z systemami zarządzania treścią. Jest to oprogramowanie, które po instalacji na naszym hostingu umożliwia szybką budowę strony bez ingerencji w jej kod źródłowy. Otrzymujemy szkielet strony, który za pomocą panelu administracyjnego możemy wzbogacać o szatę graficzną, nowe wpisy, zdjęcia czy inne treści. Najpopularniejszym rozwiązaniem na świecie jest WordPress. Jest on darmowy i ciągle rozwijany, żeby mógł nadążyć za nowymi trendami w budowaniu stron.

Instalacja jest bardzo łatwa. Na przykład hosting wordpress z kru.pl posiada możliwość instalacji wordpressa za pomocą kilku kliknięć, bez konieczności posiadania większej wiedzy technicznej. Nasza strona www może być dostępna w internecie nawet w ciągu kilkudziesięciu minut bez żadnych dodatkowych kosztów. Hosting dla strony na wordpressie w kru.pl posiada nielimitowany transfer, więc nie powinniśmy się martwić o dostępność naszej strony w sieci w przypadku, kiedy zyska ona popularność. Mając taki hosting możemy rozpocząć realizację naszych marzeń o podboju internetu.

Więcej: https://www.kru.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here