Wsparcie kancelarii prawnej przy rozwodzie

Rozwód to wydarzenie stresujące dla obu stron małżeństwa, jednakże wymaga zachowania zimnej krwi, by zabezpieczyć swoje interesy jeżeli chodzi o opiekę nad dziećmi i podział majątku, szczególnie jeżeli małżonkowie nie są w stanie się porozumieć w tym względzie. Pomoże w tym dobra kancelaria prawna.

Co omówić z prawnikiem?

Pomoc kancelarii prawnej jest szczególnie potrzebna jeżeli chce się udowodnić winę drugiej strony, a także uzyskać rozwód właśnie z jej orzeczeniem. Dzięki temu nieraz można otrzymać alimenty na siebie, a nie tylko te należne, na dzieci. W tej kwestii trzeba radzić się wykwalifikowanego i doświadczonego przedstawiciela kancelarii prawnej, który zajmuje się sprawami rodzinnymi.

Ważne będą wszystkie dowody, które dla sądu mogą oznaczać winę konkretnej strony. Niestety sąd będzie pytał o wiele spraw bardzo osobistych i zadaniem prawnika jest przygotowanie klienta do tego typu sytuacji.

Podział majątku

Nie zawsze jest to łatwe, szczególnie jeżeli małżonkowie nie są w stanie porozumieć się w tej kwestii. Dobry przedstawiciel kancelarii prawnej pomoże się przygotować do zeznań w sprawie dróg uzyskania poszczególnych elementów składowych majątku małżeńskiego. To ważne przy późniejszym podziale.

Znacznie łatwiejsza jest kwestia majątkowa, jeżeli małżeństwo miało rozdzielność pod tym względem. Wtedy dla sądu, jak i dla pary jest jasne to, co kto zatrzymuje po rozwodzie. Tutaj rola prawnika jest najłatwiejsza. Chodzi tylko o to, by zgromadzić dokumentację. Co jednak jeżeli w grę wchodzą emocjonalne i o wiele poważniejsze kwestie, takie jak sprawowanie opieki nad dziećmi. Tutaj dobra kancelaria prawna jest nieodzowna by wspierać strony.

Opieka nad dziećmi i prawa do jej sprawowania

Jeżeli obydwie strony są wydolne wychowawczo i są w stanie się porozumieć w sprawie opieki, sąd i adwokat mają ułatwioną pracę. Znacznie trudniej jest wtedy, kiedy małżonkowie walczą o dzieci i chcą w sądzie przedstawić dowody, które mają sprawić, że jedna ze stron zostanie pozbawiona praw do opieki.

Strona niewinna może z tego skorzystać, jeżeli rodzic jest zagrożeniem dla dzieci, na przykład wtedy, kiedy jest agresywny czy też posiada jakiś nałóg czy jest przestępcą. Jednakże takie kwestie nie jest łatwo udowodnić, dlatego praca prawnika w kwestii przygotowania do rozprawy razem z klientem jest bardzo kluczowa i wymaga skrupulatności.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here