Od kupowania książek można się dosłownie uzależnić. W końcu na rynku jest tyle nowości, co chwilę ukazują się jakieś interesujące powieści, nie brakuje świetnych reportaży, dzięki którym można poszerzać horyzonty i dowiadywać się czegoś o świecie. Poza tym poradniki, które uczą jak mądrze żyć, jak wychowywać dzieci, a nawet jak ubierać się lub kupować mniej… Jest tego mnóstwo. Zatem, jak mądrze kupować książki, by nie piętrzyły się wieże w domu z tych nieprzeczytanych, ale aby rzeczywiście na bieżąco korzystać z tego, co niesie świat wydawniczy.

Wyzwanie 52 książki w roku

Można dołączyć do popularnego od kilku już lat wyzwania, które polega a tym, aby w ciągu roku przeczytać minimum 52 książki, co daje średnio jedną książkę na tydzień. Oczywiście jakiego typu to będą książki zależy już tylko i wyłącznie od czytelnika. Mogą to być książki branżowe, albo literatura piękna, poradniki lub książki o podróżach. Ważne, aby zakończyć rok z jak największą liczbą przeczytanych pozycji na koncie. Aby udało się poradzić sobie z tym wyzwaniem warto znaleźć sklep, taki jak najtańsza księgarnia internetowa, dzięki której nie zbankrutujemy, kupując każdego miesiąca cztery nowe tytuły.

Literatura branżowa

Literatura branżowa to te pozycje, które lubią piętrzyć się na półkach, regularnie zasilanych nowymi nabytkami, do których sięga się od przypadku do przypadku. Nie da się bowiem ukryć, że szukanie cennych informacji zawodowych musi być szybkie, a dostarczona w ten sposób wiedza musi być aktualna. Nie ma zatem sensu zaopatrywać się w niezliczone ilości książek, które za kilka lat mogą być pełne dawno przeterminowanych informacji. Lepiej kupić coś innego do poczytania, ot choćby tomik poezji, który nigdy się nie przeterminuje.

Recenzje

Niektórzy lubią kupować książki w ciemno, zupełnie nic nie wiedząc o autorze. Inni natomiast szukają recenzji, poleceń, po to, aby wybrać tytułu, które z pewnością przypadną im do gustu. Jeżeli mówimy o kupowaniu książek z głową, to drugie podejście wydaje się być bardziej rozsądne. W końcu jest większe prawdopodobieństwo że natrafimy dzięki temu na coś, od czego nie będziemy mogli oderwać się do późnych godzi nocnych. Zatem, zanim księgarnia wysyłkowa przyjmie od nas zamówienie, warto poczytać opinii na temat wybranych książek na popularnych serwisach z recenzjami. Zobaczmy co myślą o niej inni, ale oczywiście zostawmy sobie pole na własne zdanie. Przykładowo, propagatorka kuchni roślinnej i autorka doskonałej „Jadłonomii” czy drugiej ” Nowej Jadłonomii” raczej nie będzie chwalona za doskonałe przepisy przez ludzi, którzy uwielbiają jeść mięso. Zawsze warto zostawić sobie przestrzeń na własne zdanie. Jeżeli jakaś książka wydaje się interesująca – warto iść za głosem serca i po prostu ją kupić.

Bestsellery

Jeżeli szukamy czegoś ciekawego do poczytania, zawsze można przewertować też książki z działu bestsellery, który ma każda dobra księgarnia wysyłkowa. Być może taka podpowiedź pozwoli wybrać książkę, która skradnie i nasze serce, skoro kupiło ją tak dużo osób, że ma status bestselleru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here