Podróże na drugi koniec świata, zakupy zagraniczne online, spłata kredytu we frankach, zarabianie pieniędzy w obcym kraju. Powody, aby wymieniać walutę mnożą się niesłychanie szybko! Jak tanio kupić euro, dolary, franki czy funty? Oto nasze wskazówki, które pomogą Ci uniknąć wysokich opłat podczas przewalutowania środków.

Jakie są sposoby na najtańszą wymianę waluty?

Wymieniając walutę musisz być przygotowany na opłatę za tę usługę, co jest zupełnie normalne.  Fachowo opłata ta nazywana jest spreadem walutowym. Niektóre banki pobierają nawet 7,4% spread za wymianę waluty, w kantorach można się z kolei spodziewać spreadu w wysokości 2,4%. Bezwzględnie, najniższy spread oferują kantory internetowe, w których wymiany waluty dokonuje się online. Zwykle na takich platformach spread walutowy wynosi zaledwie około 0,6%. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spreadzie walutowym oraz jak go obliczyć, przeczytaj: Co to jest spread walutowy?

Użyj kantoru internetowego

Dlatego, jeśli potrzebujesz przewalutować środki i zależy Ci na tym, aby zrobić to możliwie najoszczędniej skorzystaj z usług kantoru internetowego. Kantory online umożliwiają zarówno najtańszą na rynku wymianę walut, jak i transfer środków pomiędzy rachunkami w kraju i za granicą. Skorzystanie z nich jest łatwe, intuicyjne i w dużym stopniu przypomina usługi bankowości internetowej. 

Co zyskujesz dzięki wymianie walut online?

Na polskim rynku kantory internetowe istnieją już blisko 10 lat. Każdy, kto interesuje się światem zaufanych rozwiązań biznesowych, na pewno słyszał o tym, że walutę można wymienić zdalnie, dzięki specjalnie stworzonym do tego serwisom internetowym. Potrzeba taniej wymiany waluty wśród polskich przedsiębiorców jest bardzo duża. Jak podaje forbes.pl, obecnie branża wymiany walut online jest już warta 35-40 miliardów złotych. 

Jak działa kantor internetowy?

Po prostu tworzysz własne konto w kantorze online i zasilasz je środkami ze swojego rachunku bankowego. W swoim panelu widzisz aktualizowane co 10 sekund kursy kupna i sprzedaży walut. Określasz, ile jednostek danej waluty chcesz kupić bądź sprzedać, rezerwujesz kurs, a następnie klikasz przycisk „Wymień walutę”. Teraz Twoje środki zostaną przewalutowane po kursie, który wybrałeś. Po zaksięgowaniu transakcji możesz swoje pieniądze przelać na dowolny rachunek zagraniczny lub na własne konto walutowe w banku.

Jaki kantor internetowy wybrać?

To może być trudne, ponieważ na rynku dostępnych jest około 50. polskich kantorów internetowych. Kiedy jednak korzystasz z usług firm działających na styku finansów i nowych technologii, warto wybrać ten, który funkcjonuje już od dawna i ma pozytywne opinie innych użytkowników. Dzięki temu Twoje pieniądze będą zdecydowanie bardziej bezpieczne. My rekomendujemy serwis wymiany walut kantoronline.pl, który niedawno obchodził swoje 7. urodziny oraz był wielokrotnie nagradzany – między innymi dostał nagrodę FinTech Gala Awards w kategorii Money Transfer Solution.

Podsumowując

Kantory internetowe to nowoczesne rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw potrzebom klientów biznesowych oraz indywidualnych. Dopóki Polska nie przystąpi do Strefy Euro, nasze potrzeby w zakresie taniej wymiany walut będą rosnąć. Dobrze, że istnieją serwisy, którym możemy zaufać i nie tylko bezpiecznie, ale także tanio dokonać przewalutowania środków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o opłatach walutowych, przeczytaj także: Opłata za wymianę waluty – jak ją policzyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here