Płyny i ciecze wszelkiego rodzaju wymagają szczególnie ostrożnego transportu. Uszkodzenie kontenera może doprowadzić nie tylko do strat materialnych spowodowanych ubytkiem, ale też strat wynikających ze zniszczenia pojazdów czy miejsc przechowywania. Nierzadko też transportowane płyny są produktami niebezpiecznymi. Dlatego właśnie bezpieczeństwo transportu jest w tej branży bardzo ważne. Na to wpłynąć może odpowiedni rodzaj kontenerów IBC, a wysokiej jakości kontenery tego typu można nabyć u renomowanych producentów.

Kontenery IBC stosowane są do transportu hurtowych ilości płynów. W części przypadków płyny takie są dopiero później rozlewane do mniejszych pojemników, na przykład butelek, ale najczęściej są one po prostu używane wszędzie tam, gdzie używa się dużych ilości płynów danego rodzaju. W ten sposób transportowa jest woda i różnego rodzaju specyfiki, czy to do mycia, czy do innego użytku.

Bezpieczne i praktyczne pojemniki na ciecz

Ważnym warunkiem skutecznego dostarczenia produktu do klienta jest bezpieczeństwo i wygoda w transporcie. Z racji tego, że jest to cenny ładunek, istotne jest, aby dotarł do miejsca przeznaczenia w nienaruszonym stanie. Pojemnik IBC musi być też odporny na uszkodzenia, ponieważ wylanie zawartości nie tylko generuje straty finansowe, ale w przypadku niebezpiecznych substancji może stanowić zagrożenie dla człowieka i dla środowiska naturalnego. Nowoczesny kontener IBC musi się zatem charakteryzować dużą wytrzymałością i odpornością na zniszczenie. Musi być też lekki, aby być jak najmniejszym obciążeniem w transporcie. Takie są pojemniki IBC wyprodukowane z tworzyw sztucznych, które są materiałem lekkim, neutralnym i nie wchodzą w reakcje z innymi substancjami.

Ergonomiczny i praktyczny pojemnik IBC

Dzięki coraz bardziej zaawansowanym możliwościom technicznym, na rynku pojawiły się pojemniki na ciecz typu IBC wykonane z tworzyw sztucznych – https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/film-combolife-skadane-kontenery-ibc/. Mało tego, można też dostać pojemnik IBC składany. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele miejsca, gdy w pojemnikach nie ma zawartości. Praktyczne cechy, jakimi charakteryzuje się nowoczesny kontener IBC to też bezproblemowa możliwość transportu wszelkimi środkami lokomocji, zarówno koleją, transportem drogowym, jak i morskim. Na kontenerach IBC z tworzyw sztucznych można umieścić naklejki identyfikujące towar, jak również plomby bezpieczeństwa. Pojemniki IBC posiadają też zabezpieczenia przed niepożądanym lub przypadkowym otwarciem. Na rynku można je dostać w więcej niż jednym rozmiarze, co pozwala dobrać je do potrzeb danego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here