Prowadzenie własnego biznesu to nie lada wyzwanie. Aby usprawnić działanie, a także zapewnić bezpieczeństwo w firmie warto wykorzystać szereg dostępnych na rynku norm.

Poniżej zostały opisane 3 uniwersalne systemy, które można wdrożyć w każdego rodzaju organizacji niezależnie od jej wielkości, lokalizacji, czy branży. Aby dowiedzieć się więcej o normach ISO wejdź na stronę :http://www.bureauveritas.pl/

System Zarządzania Jakością

Najpopularniejszą normą jest System Zarządzania Jakością według normy ISO 9001. Do tej pory wdrożyło go ponad milion organizacji na całym świecie. System ten jest też najczęściej podstawą Zintegrowanego Systemu Zarządzania, który łączy kilka systemów  dotyczących różnych obszarów w jeden. Dzięki ISO 9001 firmy usprawniają swoje działanie i stają się bardziej efektywne. Zastosowanie reguł tego systemu pozwala na osiągnięcie znacznych oszczędności, a także uproszczenie działania. Podnoszenie jakości w organizacji ma także wpływ na postrzeganie jej przez konsumentów i kontrahentów. Certyfikacja w tym zakresie zwiększa zaufanie do firmy, co przekłada się na wymierne korzyści finansowe.

System Zarządzania Środowiskowego

Dzięki wprowadzeniu ISO 14001 można zminimalizować niekorzystny wpływ na środowisko. Zasady tej normy sprzyjają ograniczeniu zużycia energii oraz wody. Organizacje, które działają zgodnie z jej założeniami zmniejszają produkcję odpadów oraz starają się korzystać z odnawialnych źródeł energii. Jest to norma, która pozwala nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za media, ale też korzystnie wpływa na środowisko.

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

Norma ISO 27001, która opisuje ten system ostatnio bardzo zyskuje na znaczeniu. W czasach, kiedy informacje decydują o przewadze konkurencyjnej ich ochrona jest bardzo ważna. Norma ta określa, jak należy postępować, aby zminimalizować ryzyko utraty, uszkodzenia oraz nieuprawnionego użycia informacji. Przepisy zawarte w tej normie odnoszą się zarówno do danych przechowywanych w formie cyfrowej, jak i tradycyjnych dokumentów papierowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here