Przekonaj się do zakupu pieca elektrycznego do piekarni

Szeroki wybór pieców elektrycznych do piekarni i cukierni, może wprowadzić nas w zakłopotanie. Ilość informacji, rodzai i konstrukcji może przytłoczyć osobę, która dopiero co decyduje się na zakup takiego sprzętu. Jaki więc piec najlepiej wybrać? Jak na tym zyskać, a nie stracić? Jakie zalety posiadają piece elektryczne? Odpowiedzi na te pytania, znajdziesz w tym artykule.

Zalety pieców elektrycznych do piekarni

Po spadku popularności pieców gazowych, nastąpił czas pieców elektrycznych. Ich główną zaletą jest o wiele dokładniejsza możliwość regulacji temperatury. Jeśli zainwestujemy w modułowy, wielokomorowy piec elektryczny do piekarni, pozwala to na produkowanie kilku rodzajów pieczywa jednocześnie. Różnica temperatury w poszczególnych komorach może wynosić nawet 100° C. System grzewczy pieców elektrycznych jest nam znany już od dawna, ponieważ wykorzystywany jest w domowych opiekaczach do tostów. Piece elektryczne są niesamowicie wygodne, ponieważ pozwalają nam na dowolne manewrowanie ich częściami. Piec TRONIK, który dostępny jest tutaj https://bakeres.pl/oferta/piece/elektryczny-piec-wsadowy-tronic/, to aktualnie najbardziej popularny piec elektryczny wykorzystywany w przemyśle piekarniczym. Wbrew pozorom, piece elektryczne nie zużywają tak wiele energii. Nowoczesne sposoby ich tworzenia, pozwoliły na ograniczenie kosztów zużycia prądu do minimum.

Jaki rodzaj pieca elektrycznego do piekarni wybrać?

Piece elektryczne dzielą się na kilka rodzai. Najprostszy sposób podziało to podział na piece: olejowe, gazowe, pelletowe i elektryczne. Jak już powszechnie wiadomo, najlepszym rodzajem pieca do piekarni, jest piec elektryczny, ponieważ pozwala na wypiekanie kilku rodzai pieczywa, drożdżówek czy innych przysmaków, naraz.  Następnie musimy zastanowić się nad tym, jakie zapotrzebowanie ma nasza piekarnia. Czy chcemy aby nasz piec posiadał ruchomy trzon oraz ile modułów wystarczy aby zaspokoić potrzeby naszych klientów. Dodatkowo całą konstrukcję możemy z czasem udoskonalać o nowe elementy takie jak – okap lub regał do odkładania blach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here