jakie dodatki do basenu ogrodowego kupić dziecku?

Gdy nadchodzi sezon letni i wakacje w ogrodach zaczynają pojawiać się baseny ogrodowe. Zazwyczaj są one przeznaczone dla dzieci, jednak jeżeli kupimy większy model spokojnie może on posłużyć również dorosłym. Obecnie wybór basenów ogrodowych dla dzieci jest dość duży. Dostępne są baseny dmuchane, rozporowe oraz stelażowe. Czasami jednak okazuje się, że sam basen nie wystarczy i należy dokupić do niego akcesoria.

Baseny ogrodowe – najpopularniejsze akcesoria

Chemia basenowa, jest podstawą, żeby utrzymać krystaliczną wodę w basenie ogrodowym. Zazwyczaj w wodzie stojącej panują bardzo korzystne warunki do rozwoju przeróżnych mikroorganizmów, które są chorobotwórcze. Ważne jest żeby utrzymać obojętny odczyn pH wody, czyli na poziomie 7-7,4. Ponieważ, gdy woda w basenie zrobi się zbyt kwaśna, może zacząć podrażniać oczy dzieciom, z kolei gdy woda będzie zbyt zasadowa może podrażnić ich skórę.

Baseny ogrodowe - akcesoria dla dzieci

Pompa filtrująca, woda krąży w zamkniętym układzie, czyli przepływa jednym wężem do pompy (w pompie dochodzi do oczyszczenia wody), z kolei drugim wraca z powrotem do basenu. Najlepszym rozwiązaniem jest włączanie pompy na kilka godzin dziennie. Jeżeli zdecydujemy się na zakup basenu rozporowego lub stelażowego, tam już będą specjalne otwory do mocowania pompy. W przypadku basenu dmuchanego nie ma takiej możliwości.

Zestawy naprawcze, czasami basen może ulec zniszczeniu, a dokładniej zostanie przebity. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi zestaw naprawczy. Dzięki niemu zakleimy dziurę i będziemy mgli dalej korzystać z basenu.

Drabinki basenowe, są konieczne jeżeli z basenu mają korzystać również dzieci. Basen ogrodowy ma zazwyczaj 76 cm, niby niewiele, ale dla dziecka jest to wysokość, która może być utrudnieniem. Drabinka jest bezpiecznym rozwiązaniem, w które warto zainwestować. Dodatkowo ma antypoślizgowe stopnie, przez co nie przemieszcza się i nie uszkodzi basenu.

Skimmer, jest to powierzchniowy oczyszczacz wody basenowej. Swoim wyglądem przypomina zwykły koszyczek z sitkiem, jednak podłączony jest do pompy filtrującej i w ten sposób woda która jest pobrana w pierwszej kolejności zostaje oczyszczona w koszyczku.

Przeczytaj też: http://www.puwn.pl/zabawki-ogrodowe-jakie-wybrac-dla-dzieci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here