Mokra karma dla psa czy sucha? Jaki rodzaj karmy dla psa

Karmienie psa należy do niezwykle ważnej czynności opieki nad psem. Tylko psy o odpowiednio zbilansowanym pożywieniu mają szansę rozwijać się zdrowo i bezproblemowo. Zdrowy pies to także szczęśliwy, energiczny i chętny do zabawy. Jedzenie ma ogromne znaczenie w życiu naszych pupili.

Obecnie na rynku dostępnych jest wielu producentów karm dla psów. Jednak szeroki wybór może wiązać się z nieodpowiednim wyborem jedzenia dla naszych czworonogów.

W związku z tym chcemy przedstawić wam na co zwracać uwagę przy wyborze karmy suchej lub mokrej? Czy dla twojego psa lepsza jest karma mokra czy jednak sucha?

Karma sucha

Karmy suche zawierają około 7-9 procent wody. To powoduje, żę tą samą objętością karmy dostarczymy wyższą ilość kalorii niżeli w przypadku karmy mokrej. Dlatego porcje karmy suchej mogą zdawać się nam na małe, ale są jak najbardziej sycące dla naszego psa.

Korzystając  z karmy suchej pamiętajmy, by pies zawsze miał dostęp do czystej wody, po to aby sam mógł uzupełnić jej braki w organizmie.

Karmienie psa suchą karmą ma pozytywny wpływ na jego uzębienie. Gryzienie twardych kawałków karmy przez psy pomaga im w ścieraniu osadu z powierzchni zębów i stymulowaniu dziąseł.

Karmy suche nadają się dla psów w każdym wieku, pod warunkiem, że u psa nie występują problemy z gryzieniem. Warto wybrać  sprawdzone propozycje o dobrym składzie z dużą zawartością mięsa. Karmy suche nie powinny posiadać sztucznych barwników, aromatów i konserwantów.

Dobra karma dostarczy naszym pociechom niezbędnych składników odżywczych.

Polecamy karmy wysokiej jakości i specjalne karmy Premium marek takich jak Brit, Acana, Arion czy Royal Canin. Możecie je znaleźć w internetowym sklepie zoocentrum24 pod adresem https://www.zoocentrum24.pl/4-karmy-suche-dla-psa

Zalety karm suchych:

  • tani koszt
  • wydajność karmy
  • łatwa w przechowywaniu i dawkowaniu
  • długi termin przydatności
  • pozytywnie wpływa na zęby i dziąsła psa
  • może pełnić rolę nagrody, przekąski

Mokra karma

Pierwszą znaczącą cechą tej karmy jest jej wyróżniająca się konsystencja. Posiada również wyrazisty zapach, dlatego psy o wytężonym węchu chętniej po nie sięgną.

Wielu właścicieli decyduje się na wybór karmy mokrej dla psów niejadków lub dla tych, co mają problemy z jedzeniem. Taka karma sprawdzi się u psów starych, tych schorowanych, jak i u małych szczeniaków.

Zaletą karm mokrych jest ich skład. Wysokiej jakości mokra karma w swoim składzie zawiera dużą zawartość mięsa i składników odżywczych. Zawartość wody w tego typu karmie wynosi aż 75%. Wybierając ten typ pożywienia należy zwrócić uwagę na jego skład. Skład karmy mokrej powinien być krótki. Oznacza to, że karma zawiera same najlepsze składniki.

W tym przypadku nie możemy zapomnieć o przestrzeganiu porad producenta. Porcję karmy dostosowujemy do wieku, rasy i wagi psa. Karma mokra dla szczeniąt powinna być wysokokaloryczna oraz mieć zwiększoną zawartość białka.

W szeroki wachlarz karm mokrych wysokiej jakości zaopatrzysz się pod tym adresem https://www.zoocentrum24.pl/5-karmy-mokre-dla-psa

Zalety mokrej karmy:

  • mniejsza kaloryczność pomoże łatwiej zadbać o odpowiednią wagę psa
  • duża ilość wody zapobiega odwodnieniu
  • występuje w wyznaczonych porcjach co ułatwia dawkowanie
  • atrakcyjna w smaku ze względu na swoją aromatyczność

Karma Weterynaryjna

Wzrost popularności karm weterynaryjnych wiąże się z przymusem doboru odpowiedniej zbilansowanej diety dla psów z problemami zdrowotnymi. Taka dieta jest odpowiednio dobierana przez lekarza weterynarii. Jeśli Twój zwierzak cierpi na otyłość, cukrzycę, ma problemy z nerkami, stawami, czy pęcherzem to znak, aby zmienić sposób jego żywienia. Prawidłowo dopasowana do choroby zwierzaka karma weterynaryjna może wspomóc leczenie naszej psiej pociechy.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych karm, dlatego tak istotne przed zakupem jest skonsultowanie problemu z lekarzem weterynarii.

Bogatą ofertę dostępnych na rynku karm weterynaryjnych. Pochodzące od renomowanych i cenionych firm stanowiące gwarancję prawidłowego leczenia

znajdziecie tutaj https://www.zoocentrum24.pl/6-karmy-weterynaryjne

Przy zakupie karmy weterynaryjnej dla psów warto zwrócić uwagę na to czy interesujący nas produkt pochodzi od licencjonowanego dystrybutora i sprzedawany jest pod kontrolą specjalistów do spraw leczenia.

Psia karma – podsumowanie

Każdy właściciel psa stoi przed niełatwym wyborem czy lepsza będzie karma sucha czy mokra dla psa. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ten artykuł powstał z myślą by przybliżyć i rozjaśnić wam zalety i wady korzystania z poszczególnych rodzajów karm tak by wasz wybór był jak najlepszy dla swoich psów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here