Palety H1 wykonane z tworzywa sztucznego od dłuższego czasu są wykorzystywane do przechowywania, magazynowania oraz transportu produktów żywnościowych. Ze względu na swoje standardowe wymiary nowoczesne palety bywają nazywane paletami euro. Ich niewątpliwym atutem jest wytrzymałość tworzywa, z jakiego je wykonano, oraz odporność na różnego rodzaju czynniki, na jakie palety na żywność mogą być narażone.

Jakie są palety H1?


Nowoczesne palety na żywność produkuje się z pierwotnego tworzywa sztucznego, które jest odporne na mechaniczne uszkodzenia, ale również na działanie chemikaliów oraz zmienne temperatury. Duży zakres temperaturowy, w jakich można wykorzystywać palety (od -20 do +60 stopni, przy czym w niektórych modelach palet ten zakres może się minimalnie zmieniać), sprawia, że palety sprawdzają się także w magazynowaniu produktów w chłodniach. Z kolei tworzywo pierwotne jest wymagane przez instytucje wydające odpowiednie certyfikaty, dopuszczające palety do kontaktu z żywnością. Nie ma natomiast znaczenia dla bezpiecznego przewożenia czy magazynowania żywności kolor palety H1, choć niektórzy użytkownicy w przypadku produktów z mięsa oraz jego przetworów preferują palety w kolorze białym. Jeśli kolor palety wykracza poza standardową ofertę, producent może oczekiwać dodatkowej opłaty z tego tytułu.

Podstawowa charakterystyka palet H1


Tworzywo pierwotne dopuszczone do kontaktu z żywnością zapewnia również niezwykłą lekkość samej palety. W zależności od różnych dodatkowych rozwiązań, jak np. specjalne wzmocnienie płoz w podstawie czy dodatkowe krawędzie, pozwalające na usztywnienie i lepsze zabezpieczenie przewożonych produktów, sama paleta waży kilkanaście kilogramów. Różna jest również jej moc obciążeniowa, która zależy od tego, czy paleta H1 jest obciążania statycznie, czy dynamicznie. Paleta, która przy obciążeniu statycznym wytrzymuje obciążenie rzędu 5000 kg, przy obciążeniu dynamicznym jej wytrzymałość oznacza możliwość obciążenia ciężarem o masie nieprzekraczjącej około 1250 kg. Takie palety mogą być również wykorzystywane do magazynowania na regałach. Wówczas ciężar, jaki może spoczywać na palecie, musi być również odpowiednio mniejszy.

Duża wytrzymałość tworzywa, z jakiego wykonano palety na żywność, to gwarancja wykonania oraz trwałości. Tworzywo pierwotne, oprócz możliwości kontaktu z produktami spożywczymi i szeroko pojętą żywnością, zapewnia również wytrzymałość produktu, co jest podstawową cechą palet H1. Klient zamawiający palety może również wybrać kolory spoza podstawowej gamy kolorystycznej produktów.

Źródło https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/nowa-paleta-h1-higiena-standard-i-bezpieczestwo/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here