W jaki sposób zautomatyzować proces pakowania w firmie?

0
pakowaczka pionowa

Automatyzacja procesu pakowania jest potrzebna zwłaszcza przedsiębiorstwom, które zajmują się przede wszystkim wysyłką dużej ilości produktów. Jeśli więc nasza firma potrzebuje wsparcia w tej kwestii, ogromną pomocą będzie zaopatrzenie się we właściwy sprzęt, który nie tylko przyspieszy naszą pracę, ale również zapewni wysoką jakość wyjściowa zapakowanych towarów. Pakowaczka pionowa to jedna z lepszych propozycji dla linii produktów, które muszą być pakowane odgórnie.

Maszyna do pakowania cena

Pakowanie pudeł zbiorczych wymaga odpowiedniego sprzętu. Świetnym rozwiązaniem dla takiego zadania będzie pakowaczka pionowa nadająca się przede wszystkim na produkty pakowane od góry. Ten konkretny sprzęt jest ustawiony przede wszystkim na pakowanie mniejszych kartonów w pudła zbiorcze. Pakowarka jest kompaktowa, dzięki czemu zmieści się w większości pomieszczeń przeznaczonych do pakowania. Jest też łatwo dostępna, a przejrzysty interfejs pozwala na jej szybkie przezbrojenie, dzięki czemu pakowanie stanie się jeszcze sprawniejsze.

Wyjątkowe pod względem jakościowym komponenty użyte do wykonania pakowaczki sprawiają, że jest ona niezawodna, a praca z nią to czysta przyjemność. Bowiem są to tylko niektóre korzyści, które niesie za sobą maszyna do pakowania. Cena jest stosunkowo niska biorąc pod uwagę jego użyteczność i bezawaryjność.

Pakowanie zbiorcze nigdy nie było takie proste!

Doświadczenie producenta pakowaczki pozwoliło na stworzenie sprzętu, który sprawdza się pod każdym względem. Zdecydowanie jest to maszyna przyszłościowa, a stosowanie jej usprawnia również inne obszary pracy. Dzieje się tak ze względu na odciążenie pracowników, którzy do tej pory zajmowali się przede wszystkim pakowaniem towarów.

Pakowanie kosmetyków, farmaceutyków, różnego rodzaju artykułów spożywczych, czy też napojów przy użyciu tego sprzętu jest nie tylko szybkie, ale też dokładne. Maszyna zakleja kartony taśmą lub też specjalnie zaprojektowanym urządzeniem do klejenia na gorąco.

W pakowaczce zastosowana została technologia pneumatyczna, która pozwala na uzyskanie wysokiego standardu efektów pracy. Oznacza to, że przy jednoczesnej oszczędności czasu będziemy w stanie uzyskać produkt zapakowany dokładniej, niż w przypadku zajmowania się tą częścią naszej pracy manualnie. W pakowaczce została zaprojektowana specjalistyczny system podawczy, który umożliwia pakowanie wszystkich wspomnianych wyżej produktów. Profesjonalne podejście twórców pozwala na zakup produktu znacznie zwiększającego zyski ze sprzedaży, ponieważ więcej zapakowanych sztuk towarów to oczywiście większa sprzedaż.

Nauka języka niemieckiego – jak uczyć się słownictwa?

0
Nauka języka niemieckiego

Nauka języka niemieckiego jest w Polsce bardzo popularna, gdyż Niemcy są jej najważniejszym sąsiadem, a znajomość ich mowy otwiera przed każdym olbrzymie możliwości. Problematyczne jest jednak dla wielu Polaków przyswojenie niemieckiego słownictwa, które znacznie różni się od tego im znanego. Jak uczyć się niemieckich słówek skutecznie?

Czy portale randkowe pozwalają poznać miłość?

0
portale randkowe
Fot. Pexels.com

Poznawanie nowych ludzi może być trudne. Zwłaszcza jeśli ciągle obracasz się w gronie tych samych znajomych. Jeśli szukasz miłości, a nie wiesz, gdzie jej znaleźć odwiedź portale randkowe. Wątpisz czy można znaleźć tam kogoś na stałe? Sprawdź informacje na ten temat w naszym artykule.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/portal-randkowy-sukces-aplikacji-randkowych/

Popularne portale randkowe

W związku z tym, że nasze życie przeniosło się do internetu z roku na rok powstaje coraz więcej portali, w których można spotkać miłość. Jeszcze na początku lat 2000 nie było to popularne. Niektórzy byli bardzo niechętni do takiej formy poznania drugiej osoby.

Jednak czasy się zmieniły. W młodszych pokoleniach jest to wręcz standard tego jak poznają się ze sobą ludzie, którzy szukają związku. Jest to opcja, która pozwala na poznanie drugiej osoby bez wychodzenia z domu. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala poznać kogoś już wcześniej i nie iść na randkę z kimś z kim nie ma się o czym rozmawiać.

Do popularnych portali, które mają najwięcej użytkowników możemy zaliczyć Badoo oraz Sympatia.pl. To tam zbiera się najwięcej osób poszukujących miłości.

Darmowe portale randkowe

Wszystkie portale, gdzie poszukuje się miłości są darmowe. Jednak mogą posiadać płatne funkcje. Jedną z najczęściej płatnych opcji jest limit wysłanych wiadomości czy limit narzucony na to z iloma osobami można jednocześnie rozmawiać.

Aplikacje randkowe

Niektóre portale randkowe mają swoją mobilną wersję. Warto wybierać do rejestracji właśnie te portale. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i w ciągu dnia często wychodzą z domu i biura.

Jednym z pionierskich portali randkowych, który na początku powstał jako aplikacja jest Tinder. Jest on dostosowany do smartfonów. Dzięki temu zawsze możemy skorzystać z możliwości znalezienia miłości. Posiada wiele funkcji, w tym geolokalizację dzięki czemu idealna osoba, którą poznamy będzie w naszej okolicy, a nie 300 km od nas.

 

Portale randkowe w dzisiejszych czasach pozwalają w skuteczny sposób szukać miłości. Jeśli chcesz poznać kogoś wyjątkowego wystarczy, że założysz konto. Potrwa to kilka do kilkunastu minut. Sprawdź jaki portal będzie dla Ciebie najlepszy.

Zobacz też: http://www.4samples.pl/czym-jest-seo-i-po-co-sie-je-stosuje/

Na co pozwala nowoczesny system zarządzania dokumentami?

0
system dms

Zwiększenie produktywności i skrócenie czasu potrzebnego do realizacji codziennych czynności powinno być celem każdej firmy. Niezależnie do branży, w jakiej działa. W jego uzyskaniu pomóc mogą systemy do zarządzania dokumentami. Przygotowywane są one na bazie nowoczesnych technologii informatycznych i sieciowych.

System DMS, bo o nim mowa, to specyficzne narzędzie, które umożliwia przetwarzanie dokumentów przygotowywanych i obsługiwanych w firmach. Mogą być to na przykład faktury, projekty, kontrakty, zamówienia i wiele, wiele innych. Co najważniejsze, występują one w formie cyfrowej, obsługiwane są natomiast w sposób zdalny, przy użyciu połączenia sieciowego.

Wszystko to przekłada się na mnóstwo korzyści, które pozwalają znacząco usprawnić codzienną pracę firmy. Dzięki systemom DMS, pracownicy i partnerzy zyskują łatwy dostęp do najważniejszych dokumentów. Wszelkie decyzje są więc podejmowane znacznie szybciej, bez konieczności organizowania spotkań.

Z czego składają się systemy DMS? Co potrafią?

Powyższy opis oczywiście nie wyczerpuje tematu. Omawiane narzędzia są bowiem niezwykle rozbudowane, przez co w łatwy sposób mogą zostać dostosowane do konkretnych potrzeb oraz wymagań, wynikających między innymi ze specyfiki działalności danego podmiotu. Żeby więc lepiej zgłębić temat, poniżej prezentujemy najważniejsze funkcje systemów DMS.

 • Digitalizacja dokumentów – choć papier wciąż jest przydatny, w wielu przypadkach może stanowić o pewnym zacofaniu firm. Zwłaszcza gdy swoje działanie opierają one wyłącznie na fizycznych dokumentach, przechowywanych na przykład w archiwach. Ich digitalizacja rozwiązuje masę problemów (np. z ograniczoną liczby osób, które mogą mieć do nich dostęp), a także zagrożeń, związanych chociażby z możliwością ich zniszczenia.
 • Rozpoznawanie dokumentów – polega na wykorzystaniu sztucznej inteligencji i możliwości uczenia maszynowego.
 • Archiwizacja faktur w formie elektroniczneja także wszystkich innych ważnych dokumentów, nie tylko księgowych. Zostają one odpowiednio zabezpieczone. Użytkownik systemu w łatwy sposób wskaże, kto może mieć do nich dostęp.
 • Wyszukiwanie informacji – doskonały sposób na to, aby znacząco oszczędzić czas przeznaczany codziennie na poszukiwanie istotnych danych bądź dokumentów.
 • Organizowanie dokumentów w plikach elektronicznych – systemy DMS pozwalają tworzyć tak zwane e-akta, do których dostęp zyskujemy z każdego miejsca na ziemi.

Zarządzanie dokumentami w sposób cyfrowy nie tylko ułatwia codzienną pracę, ale również sprawia, że firma staje się bardziej konkurencyjna. Warto więc zainteresować się tego typu systemami informatycznymi.

Handel kontraktami CFD – co muszę wiedzieć?

0
Handel kontraktami CFD

Kontrakty CFD (z angielskiego: contract for difference), jest to rodzaj transakcji nawiązywany między wystawcą kontraktu a inwestorem. Głównym założeniem systemu kontraktu różnicy kursowej, jest wymiana określonych aktywów równa różnicy między ceną otwarcia a zamknięcia pozycji. Nabywca nie jest jednak właścicielem zawartych w umowie akcji, a sam kontrakt jest instrumentem pochodnym, uzależnionym od instrumentu bazowego. W skrócie – jest to transakcja przebiegająca na globalnym rynku finansowym, którą można wykorzystać zarówno w przypadku wzrostu jak i spadku cen.

Nieruchomości na sprzedaż w Opolu – propozycja dla każdego chcącego zmienić coś w swoim życiu

0
Nieruchomości na sprzedaż Opole

Zakup nieruchomości, niezależnie od tego czy ma to być dom jednorodzinny na przedmieściach czy mieszkanie w centrum miasta stanowi poważną decyzję, która może przysporzyć nie tylko wielu formalności, ale także stresu.

3 proste kroki jak zamknąć działalność gospodarczą

0
zamknięcie działalności

Zamknięcie działalności gospodarczej tak samo jak jej otwarcie, nie jest trudnym procesem. Co innego można powiedzieć już o zyskownym prowadzeniu działalności, ponieważ jest to nie lada wyzwanie. Przed całkowitym zamknięciem firmy na dobre należy jednak dokładnie rozważyć, czy jest to oby na pewno najlepsze rozwiązanie. Do wyboru mamy przecież jeszcze zawieszenie działalności. Po zmianie, która weszła w życie całkiem niedawno możemy zawiesić firmę bezterminowo i wznowić ją w każdym dowolnym momencie. W jaki sposób zamknąć swoją działalność gospodarczą? Sprawdź te 3 proste kroki już teraz!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/jak-zamknac-dzialalnosc-gospodarcza-w-3-latwych-krokach/ 

Zamknięcie działalności gospodarczej – co na początek?

Zamknąć swoją działalność możesz za pośrednictwem platformy internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, czyi w skrócie CEIDG. Jest to ta sama platforma, przez którą możemy otworzyć swoją firmę lub wyszukać tę już istniejącą. Żeby zamknąć swoją firmę musimy skorzystać z formularza CEIDG-1. Dokument musi być złożony w ciągu siedmiu dni od faktycznego zaprzestania sprzedaży, produkcji lub świadczenia usług. Po złożeniu wniosku, system przekieruje informację o Twojej decyzji do innych urzędów, takich jak np. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W momencie, kiedy odprowadzamy podatek za pomocą karty podatkowej, to musimy dodatkowo złożyć do urzędu skarbowego formularz PIT-16Z. Nie jest to jednak koniec obowiązków. Zamknięcie działalności wiąże się również ze sporządzeniem wykazu składników majątku firmy oraz spisu jej na dzień zamknięcia działalności. 

Mamy również opcję zamknięcia działaności po jej wcześniejszym zawieszeniu. Zamiast zakończyć biznes, możesz jedynie zawiesić swoją działalność. Taki trik stosują przedsiębiorcy, którzy działają sezonowo. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w trakcie zawieszenia działalności ją zamknąć. Robimy to wypełniając formularz CEIDG-1, czyli tak samo jak zostało to opisane powyżej. 

3 proste kroki na zamknięcie działalności online

Działalność możemy zamknąć w 3 prostych krokach. Co więcej możemy wykonać to bez wychodzenia z domu. Co należy zrobić? Oto 3 kroki: 

 1. Logujesz się na na platformie online CEIDG,
 2. Wypełniasz wniosek CEIDG-1,
 3. Wysyłasz wniosek jednym kliknięciem.

Zamknięcie dzałalności gospodarczej a ZUS

Po złożeniu formularza CEIDG-1 w którym zamykasz swoją działalność, informacja trafia do innych instytucji. Na takiej liście znajduje się też Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS samodzielnie wyrejestruje Twoją firmę.

W jednym wniosku możesz  również wyrejestrować z ubezpieczenia pracowników i zgłoszonych przez siebie członków rodziny. 

O tym warto pamiętać:

 • składki ZUS za dany miesiąc płacisz w miesiącu następnym (do 10 lub 15 dnia następnego miesiąca),
 • ostatnią składkę za ubezpieczenie społeczne zapłacisz już po zamknięciu firmy (w kolejnym miesiącu). Obliczysz ją proporcjonalnie do okresu prowadzenia działalności (np. jeśli wniosek złożono w połowie miesiąca, opłacisz połowę składki),
 • składka na ubezpieczenie zdrowotne musi być opłacona w pełnej wysokości – nie obliczasz jej proporcjonalnie do okresu prowadzonej działalności,
 • ubezpieczenie zdrowotne będzie obowiązywało jeszcze przez 30 dni od momentu zakończenia działalności.

Zobacz też: http://www.4samples.pl/spolka-komandytowa-na-czym-polega-taka-forma-prowadzenia-biznesu/ 

Szybki Internet w firmie

0
internet

Prawie każdy dostawca usług internetowych oferuje kilka różnych planów, z których każdy posiada różne prędkości pobierania i wysyłania. W ciągu ostatnich kilku lat szybkość Internetu w domach mieszkaniowych gwałtownie wzrosła, więc dla wielu osób najwyższej klasy plany internetowe oferują większą prędkość, niż mogliby wykorzystać. Ale jaka jest dla Ciebie dobra prędkość pobierania i wysyłania? Nie chcesz wybierać planu, który jest szybszy niż to, czego potrzebujesz, więc podzielimy szczegóły, abyś mógł wybrać odpowiedni dla siebie plan. Dobra prędkość pobierania dla większości gospodarstw domowych to 10 Mb / s na osobę. Oczywiście, jaka jest dla Ciebie dobra prędkość pobierania, w dużej mierze zależy od tego, co robisz online i ile urządzeń jest w Twojej sieci domowej.

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm – co przedsiębiorcy powinni o nich wiedzieć?

0
Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm

To nie tajemnica, że najwięcej wypadków zdarza się w domu i w pracy. Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych może kiedyś uratować czyjeś życie. Kluczem do zachowania spokoju jest posiadanie wiedzy na temat przeprowadzania czynności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Jeśli masz swoją firmę, sprawdź, jak możesz zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników!

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm – rozwiązanie, jakiego potrzebujesz!

Nie wszyscy wiedzą o tym, że w dzisiejszych czasach bez problemu można organizować szkolenia z pierwszej pomocy dla swojej firmy. Wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy potrzebna jest w każdym zawodzie. W zakładach produkcyjnych, gdzie często zdarzają się wypadki jest to wręcz wskazane, jednak lokale gastronomiczne, placówki oświaty czy sklepy spożywcze również nie powinny zaniedbywać tej kwestii. Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia życia, dlatego warto być przygotowanym na wszelkie okoliczności. Ale czym właściwie szkolenia z pierwszej pomocy dla firm różnią się od klasycznych kursów? Przede wszystkim szkolenia przygotowane specjalnie dla zakładów pracy są krótkie, tak by nie tracić cennego czasu. Bardzo często są przygotowywane specjalnie pod specyfikę pracy w danej branży, co pozwala na sprawdzenie się podczas symulacji. Tak jak klasyczne kursy skupiają się głównie na teorii, tak tutaj pracownicy otrzymują skondensowaną wiedzę i nabywają dużo praktycznych umiejętności.

Kto może pomóc w zorganizowaniu szkolenia z pierwszej pomocy dla firm?

Doskonałym pomysłem na zorganizowanie szkolenia z pierwszej pomocy dla pracowników jest zatrudnienie profesjonalnej firmy zajmującej się przygotowywaniem tego typu kursów. Ważne, by dysponowała specjalistycznym sprzętem, tak jak jest to w przypadku https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/. Defibrylator AED i fantomy to absolutna konieczność przy przeprowadzaniu szkolenia. W końcu ważne jest, by personel w praktyce nauczył się wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową i inne czynności, które mogą uratować życie. Firmy, których kursy przygotowane są na bazie wytycznych ERC to najlepszy sposób na profesjonalne zapoznanie pracowników z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Microsoft Office 2019 czy Office 365? Wybierz swój idealny pakiet aplikacji biurowych

0
Microsoft Office

Każdy przeciętny użytkownik komputera zna pakiet programów Microsoft Office. Korzystają z niego zarówno posiadacze sprzętów z system Windows, jak i MacOS, iOS czy Android. Jego liczne funkcjonalności sprawiają, że jest obecnie najpopularniejszym pakietem programów biurowych w Polsce.

 1. Microsoft Office 2019 – najnowsza wersja pakietu biurowego
 2. Microsoft 365 to nowa jakość dla wymagających użytkowników

Microsoft Office jest dostępny w dwóch wersjach – pudełkowej i elektronicznej. W zależności od wybranego pakietu, użytkownicy mogą korzystać z kilku wersji programowych. Różnice widoczne są również przy analizie udzielanych licencji – przedsiębiorcy powinni wybrać pakiet z licencją komercyjną, czyli pozwalającą użytkować pakiet do zadań zawodowych, natomiast pozostali użytkownicy mogą korzystać z licencji do użytku domowego.

Microsoft Office 2019 – najnowsza wersja pakietu biurowego

Microsoft Office 2019 to klasyczna, aktualnie najnowsza wersja pakietu biurowego Office. Użytkownicy mają do wyboru kilka pakietów, z których każdy składa się z innych programów. Podstawowa wersja to Microsoft Office Home&Student, który zawiera dostęp do trzech aplikacji: Word, Excel i PowerPoint. Wersja Home&Business została rozszerzona o dostęp do aplikacji Outlook i jest przeznaczona nie tylko do użytku domowego, ale również komercyjnego. Jeszcze szerszy jest pakiet Professional, który został powiększony o dostęp do aplikacji Access i Publisher. Podobnie jak z opcji Home&Business, mogą z niego korzystać nie tylko użytkownicy prywatni, ale również firmy. Dostępne są również opcje Standard i Professional Plus, które stanowią najbardziej rozbudowane pakiety tej wersji Microsoft Office. Wszystkie pakiety można kupić z odpowiednią dla siebie, bezterminową licencją.

Microsoft 365 to nowa jakość dla wymagających użytkowników

Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom swoich klientów, Microsoft stworzył również wersję Microsoft 365 – pakiet, który można zakupić w miesięcznym lub rocznym abonamencie. Od klasycznej wersji różni się nie tylko dostępem do większej ilości aplikacji, ale również automatycznymi aktualizacjami oraz pakietem usług biznesowych. W jego skład wchodzi m.in. możliwość korzystania z 1 TB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive, a także opcja instalacji na kilku urządzeniach, niezależnie od tego, jaki posiadają system operacyjny. Minusem tego rozwiązania jest konieczność odnawiania licencji co najmniej raz w roku, jednak niedogodność tę rekompensuje ogromna funkcjonalność.

ZOBACZ TEŻ