Wózki widłowe – jaki napęd wybrać?

Wózki widłowe to jedyne pojazdy na świecie, które umożliwiają tak wygodne transportowanie oraz magazynowanie różnego rodzaju towarów. Dzięki wózkom widłowym współczesna logistyka magazynowa jest tak rozwinięta i efektywna. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie napędy wózków widłowych są najczęściej wybierane.

Wózki widłowe to wbrew pozorom pojazdy, które nie tylko rozładowują i załadowują towary na samochody ciężarowe. Obecnie wózki widłowe są w stanie przewieźć praktycznie każdy rodzaj ładunku, a jedynym ograniczeniem może być masa ładunku. Nie oznacza to jednak, że ciężkie ładunki są niemożliwe do przewiezienia przez wózki widłowe. Jak się okazuję, nawet wózki widłowe elektryczne są w stanie efektywnie przewieźć ładunek, który jest nawet kilkukrotnie cięższy od masy całkowitej pojedynczego pojazdu.

Spalinowe wózki widłowe

Obecnie wyróżnia się trzy rodzaje wózków widłowych, w przypadku podziału na posiadany napęd. Pierwszym z nich jest napęd spalinowy, czyli najczęściej spotykany rodzaj wózków widłowych na świecie. Spalinowe wózki widłowe to najstarszy rodzaj tego typu maszyn. W ramach tej kategorii można spotkać trzy podgrupy, czyli wózki widłowe wyposażone w klasyczny napęd benzynowy, jak również wózki widłowe z silnikiem diesla. Trzecią z omawianych podgrup jest wózek widłowy z napędem spalinowym z dodatkową instalacją gazową LPG.

Elektryczne wózki widłowe

Elektryczne wózki widłowe to coraz częściej spotykany rodzaj wózków widłowych. Ze względu na swoje ekologiczne atuty, bardzo często elektryczne wózki widłowe są wybierane przez przedsiębiorstwa, które ze względu na różne względy, stosują bardzo wysokie normy środowiskowe.

Elektryczne wózki widłowe to w większości przypadków pojazdy o mniejszej mocy niż spalinowe wózki widłowe, dlatego nie zawsze sprawdzą się w każdej roli. Elektryczne wózki widłowe bardzo często są używane do rozładunku oraz załadunku towarów na samochody ciężarowe. Brak dużej mocy rekompensują zerową emisją spalin, a także niewielkim poziomem hałasu, co może być bardzo ważnym aspektem dla wybranych przedsiębiorstw.

Hybrydowe wózki widłowe

Połączeniem obu rodzajów wózków widłowych są pojazdy z silnikami hybrydowymi, czyli wózkami widłowymi z zamontowanym spalinowym oraz elektrycznym silnikiem. Tego typu pojazdy łączą zalety obu przedstawionych rodzajów maszyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here