Te opakowania produktowe wypromują Twój biznes e-commerce

Wygląd pudełka może odegrać decydującą rolę w budowaniu wizerunku marki i wpłynąć w dużym stopniu na decyzje zakupowe klienta. Jak wypromować biznes za pomocą opakowań produktowych? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Oto opakowania produktowe, które wypromują Twój biznes e-commerce

Projektowanie od podstaw markowych opakowań produktowych to nie tylko dobra zabawa i wyzwanie dla kreatywności. To także szansa na stworzenie bardzo efektywnego nośnika reklamowego, które będzie reprezentowało przedsiębiorstwo i sprzedawane produkty

Badania marketingowe dowiodły, że wygląd pudełka produktowego wpływa na wiele decyzji zakupowych klienta. Od niego może zależeć, czy:

  • klient dokona zakupu u konkurencji,
  • klient będzie chciał częściej korzystać z konkretnych produktów,
  • klient będzie polecał produkty (wśród znajomych, za pośrednictwem Social Media),

Dzięki samym tylko opakowaniom wysyłkowym można skutecznie zwrócić uwagę klienta i zachęcić go do częstszych zakupów. Jak z ich pomocą wypromować biznes e-commerce?

Jak wywołać u klienta unboxing experience?

Najpopularniejsze firmy z całego świata opanowały do perfekcji budowanie swojego wizerunku właśnie za pomocą pudełek produktowych. Ty także możesz pójść ich śladem!  Aby wywołać u klienta unboxing experience, warto postawić na oryginalność.

Mogą w tym pomóc kreatywne hasła reklamowe, oryginalne wykończenie pudełka lub nietypowy kształt/fason. Dobrym przykładem są pudełka Kire Skin. Marka ta czerpie inspiracje z kultury japońskiej oraz koreańskiej. Naturalne kosmetyki produkowane przez Kire Skin są pakowane w wyjątkowe minimalistyczne pudełka z bielonej tektury. Ten prosty zabieg estetyczny podkreśla prestiżowy charakter marki, nawiązuje także do idei „less is better”, która w kontekście kosmetyków nakładanych na twarz zyskuje nowe znaczenie.

Inny przykład ciekawych pudełek to opakowania produktowe Too Faced. Po otwarciu pudełka ukazuje nam się hasło „You’re So Too Faced”. Użycie kreatywnego hasła reklamowego w tym miejscu buduje relację z klientem, wyzwala także dużo pozytywnych emocji. To właśnie unboxing experience!

Interesujesz się marketingiem opakowań? Z pewnością spodoba Ci się wpis Spersonalizowane pudełko, czyli jak sprawić, by klienci kupowali częściej i więcej na blogu bankowy-leasing.pl. W poszukiwaniu pudełkowych inspiracji warto odwiedzić także stronę internetową jednego z bardziej znanych producentów opakowań dla biznesu: https:// packhelp.es.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here