internet

Prawie każdy dostawca usług internetowych oferuje kilka różnych planów, z których każdy posiada różne prędkości pobierania i wysyłania. W ciągu ostatnich kilku lat szybkość Internetu w domach mieszkaniowych gwałtownie wzrosła, więc dla wielu osób najwyższej klasy plany internetowe oferują większą prędkość, niż mogliby wykorzystać. Ale jaka jest dla Ciebie dobra prędkość pobierania i wysyłania? Nie chcesz wybierać planu, który jest szybszy niż to, czego potrzebujesz, więc podzielimy szczegóły, abyś mógł wybrać odpowiedni dla siebie plan. Dobra prędkość pobierania dla większości gospodarstw domowych to 10 Mb / s na osobę. Oczywiście, jaka jest dla Ciebie dobra prędkość pobierania, w dużej mierze zależy od tego, co robisz online i ile urządzeń jest w Twojej sieci domowej.

Usługi przesyłania strumieniowego wideo, takie jak Netflix i Hulu, to jedne z czynności wymagających największej przepustowości, w które ludzie się angażują. Jeśli masz kilka telewizorów przesyłających strumieniowo filmy i iPady przesyłające strumieniowo z YouTube, będziesz potrzebować prędkości pobierania, która może znacznie podnieść, jeśli chcesz uniknąć gniewu, który przynosi buforowanie. Ogólnie dobra prędkość wysyłania, do której można strzelać, to 5 Mb / s. Jednak w większości przypadków nie musisz martwić się o szybkość wysyłania przy wyborze planu internetowego. Asymetryczne DSL (ADSL) zwykle ma prędkość do 1,5 Mb / s, podczas gdy internet kablowy może mieć prędkość wysyłania od 5 Mb / s do 50 Mb / s.

W przypadku większości działań online nawet 1,5 Mb / s ADSL jest więcej niż wystarczające do płynnego korzystania z Internetu. Szybkość przesyłania staje się znacznie ważniejsza, jeśli chcesz korzystać z czatu wideo, przesyłać obrazy w wysokiej rozdzielczości lub transmitować wideo na żywo z domu.

Jeśli regularnie korzystasz z sieci domowej w pracy, szkole lub podczas przesyłania strumieniowego, niskie prędkości przesyłania ADSL z pewnością będą problemem. Jako minimum będziesz chciał znaleźć dostawcę telewizji kablowej, który oferuje wysokiej klasy prędkość wysyłania, od 25 Mb / s do 50 Mb / s.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem dla tych, którzy polegają na przesyłaniu plików, jest kraków światłowód, o ile jest dostępny w Twoim regionie. Sieci światłowodowe mają symetryczne prędkości wysyłania, co oznacza, że ​​jeśli masz połączenie 1 Gb / s, masz prędkość wysyłania 1 Gb / s i 1 Gb / s. Światłowód to również najbardziej niezawodny typ połączenia, dzięki czemu podczas transmisji na żywo znacznie rzadziej występują problemy – nawet jeśli przesyłasz strumieniowo w godzinach szczytu.

Chociaż kuszące byłoby odrzucenie przepustowości przesyłania jako czegoś, czego potrzebują tylko firmy i twórcy treści, warto zauważyć, że ruch przesyłania plików wzrósł dramatycznie po wybuchu COVID-19, ponieważ ludzie musieli wymyślać nowe sposoby życia na odległość. Dla wielu gospodarstw domowych, które próbują nadążyć za pracą, szkołą i kontaktami społecznymi, prędkość przesyłania nagle stała się wąskim gardłem. Zgodnie z ogólną zasadą router Wi-Fi powinien być zawsze tak szybki lub szybszy niż prędkość internetu, za którą płacisz. Nie ma znaczenia, jak szybkie jest Twoje połączenie internetowe, jeśli nie możesz uzyskać takiej szybkości na swoich rzeczywistych urządzeniach. Routery Wi-Fi często mogą stanowić wąskie gardło, które uniemożliwia uzyskanie wymaganych prędkości.

Rozmyślasz jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? To bardzo proste, zainwestuj w internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Pamiętajmy, że dobro, jakim jest internet Kraków oferuje w postaci szerokiej gamy usługodawców. Wiele routerów Wi-Fi może pochwalić się niewiarygodnie wysokimi prędkościami dzięki zastosowaniu technologii dwupasmowej lub trójzakresowej, która zasadniczo pozwala im transmitować wiele sieci Wi-Fi w tym samym czasie. Może to być naprawdę ważne, jeśli masz wiele urządzeń w sieci domowej. Wiele pasm sygnału, wraz z innymi funkcjami, takimi jak formowanie wiązki, MU-MIMO (wielu użytkowników, wiele wejść, wiele wyjść) i inne technologie Wi-Fi 6, mogą umożliwić Twoim urządzeniom maksymalne wykorzystanie szybkiego połączenia internetowego.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak najlepiej wykorzystać sieć Wi-Fi, zapoznaj się z naszym spojrzeniem na najszybsze modemy gigabitowe obecnie dostępne na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here