Środki ochrony roślin najprościej rzecz mówiąc to specjalistyczne preparaty chemiczne, które wykorzystywane są do zwalczania szkodników i różnorodnych chorób roślinnych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które środki ochrony roślin warto wybrać i jak je odpowiednio stosować, aby w 100% spełniły swoje zadania.

Skuteczne zwalczanie szkodników i chorób roślin

Każdy kto prowadzi własny przydomowy ogródek, musi pamiętać o tym, że zwalczanie chorób i szkodników jest skuteczne tylko wtedy, gdy stosuje się właściwe preparaty w odpowiednim terminie. Kluczowym zadaniem jest poprawne zidentyfikowanie problemu. Jeżeli zweryfikujemy szkodnika albo dowiemy się z którą chorobą mamy do czynienia, to będziemy mogli stoczyć z nią bój. Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie zdiagnozować co doskwiera naszym rośliną ogrodowym, to warto skorzystać z pomocy publikacji w Internecie. Można wybrać się również z chorym liściem albo gałązką bezpośrednio do centrum ogrodniczego i poprosić o fachową pomoc. Środków ochrony roślin nigdy nie powinno stosować się „na zapas”.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Pamiętać należy również i o tym, że niektóre środki ochrony roślin (Kalisz) mogą okazać się bardzo silnymi truciznami, które są niebezpieczne dla ludzi. Niektóre preparaty mogą powodować podrażnienia skóry, problemy z oddychaniem, czy też bardzo skomplikowane zatrucia pokarmowe. Kupując nowe środki ochrony roślin warto dokładnie zapoznać się z instrukcją, a w szczególności z informacjami dotyczącymi poziomu toksyczności.

Gdzie kupić najlepsze produkty

Środki ochrony roślin powinno się kupować wyłącznie w sprawdzonych punktach sprzedaży. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest odwiedzenie pobliskich centrum ogrodniczych. Uważać należy na produkty sprzedawane na bazarze albo na aukcjach internetowych. Niestety bardzo dużo środków jest często podrabianych, identycznie jak leki, czy markowe perfumy. Zastosowanie niesprawdzonych produktów może okazać się bardzo niebezpieczne dla naszych roślinek ogrodniczych i dla nas samych.

Jak stosować?

Przed zastosowaniem środków ochrony roślin warto bardzo dokładnie przeczytać etykietę dołączoną do opakowania. Dzięki profesjonalnej instrukcji obsługi, dowiemy się jak bezpiecznie i skutecznie stosować poszczególne środki ochrony roślin. Etykieta zawiera dokładne informacje kiedy warto stosować dany preparat i czy do jego użycia wymagana jest specjalna odzież ochronna. Aby środki zadziałały na nasze rośliny, należy sporządzić ciecz roboczą według dokładnych zaleceń z etykiety. W żadnym wypadku nie można przekraczać zalecanych dawek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here