Koniec roku zbliża się już małymi kroczkami. Zostało jeszcze kilka miesięcy do powitania nowego roku, ale już dziś warto zastanowić się, jaki wybrać program do fakturowania na rok 2018. Przed rozpoczęciem selekcji należy rozważyć, na czym dokładnie nam zależy, jakich funkcji oczekujemy od programu i co chcemy zmienić w naszej dotychczasowej pracy.

Fakturowanie 2018

Dobry program do fakturowania powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze, gdyż często korzystają z niego osoby, które wcześniej nie miały styczności z tego typu programami, a chcą samodzielnie wystawiać faktury w swojej firmie. Takim programem jest oprogramowanie Faktura Small Business, które posiada przyjazny dla użytkownika interfejs.

Program do jpk vat

Od stycznia 2018 obowiązek przygotowania Jednolitego Pliku Kontrolnego będzie dotyczył wszystkich przedsiębiorców. Nie ominie to również osób prowadzących mikrofirmy. Jednolity Plik Kontrolny jest ustandaryzowanym dokumentem, który przekazuje się do Urzędu Skarbowego.

JPK_VAT musi być opatrzony e-podpisem z certyfikatem. Warto, aby program miał możliwość samodzielnej aktualizacji zarówno, jeśli chodzi o działanie programu (łatki i rozszerzenia), ale i dotyczących zmieniających się przepisów prawnych. Należy zwrócić także uwagę na to, czy program będzie samodzielnie przygotowywał archiwizację danych – dokumenty, ale i dane klientów.

E-kontrola podatkowa w aplikacji do fakturowania

Każdy przedsiębiorca ma swoje preferencje, co do dodatkowych funkcji programu do fakturowania. Jednak niektóre z nich szczególnie zwracają na siebie uwagę. Przykładem może być tutaj wysyłanie faktur mailem bezpośrednio z programu. Daje to możliwość szybszej komunikacji z klientem i lepszy obieg dokumentacji.

Inną ciekawą funkcją jest możliwość personalizacji przygotowywanych dokumentów np. poprzez możliwość wgrania logo własnej firmy w nagłówku wystawianej faktury lub innego dokumentu.

Dalej wahasz się, czy skorzystać z programu Mega-Tech? Zaoszczędź czas i pieniądze korzystając z okresu próbnego i oceń, czy takie rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystne. Dodatkowe funkcje programu pomogą Ci w zadbaniu o firmowy budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here