Płatności BLIK

Przelewy internetowe są obecnie bardzo popularne. Możemy wykonać operację w każdej chwili i z każdego miejsca, jeżeli oczywiście mamy dostęp do Internetu. Banki nie spoczęły jednak na laurach i wciąż udoskonalają możliwości wykonania transakcji. Na największe pochwały zasługują płatności BLIK’iem. Dowiedz się, co to jest blik jak działa i kiedy możesz z niego skorzystać?

Co to jest BLIK i jak działa?

BLIK to usługa pozwalająca na wykonanie operacji bankowej w szybki i bezpieczny sposób – wystarczy wpisać wygenerowany prędzej ciąg cyfr (czyli właśnie kod BLIK) w bankomacie, terminalu, komputerze czy smartfonie. Wszystko zależy od rodzaju operacji i miejsca, z którego ją wykonujemy. BLIK daje nam wiele możliwości! Wystarczy, że posiadasz aplikację mobilną banku, w którym posiadasz konto i możesz zacząć używać BLIKA, gdzie tylko chcesz. Upewnij się najpierw, czy Twój bank obsługuje taką usługę. Aby wygenerować kod BLIK https://finanse.net.pl/blik-jak-dziala-i-jak-placic-telefonem/ wystarczy zalogować się i kliknąć w odpowiednią ikonę w aplikacji.

Gdzie mogę wykorzystać BLIK?

Kod BLIK ma wiele zastosowań. Możesz użyć go w sklepie podczas płatności w terminalu, robiąc zakupy w Internecie, a także wypłacając pieniądze z bankomatu. W każdej sytuacji zostaniesz poproszony o wpisanie sześciocyfrowego kodu BLIK, który musisz wygenerować przy użyciu telefonu. Nie musisz wpisywać żadnych danych osobowych czy podawać długiego numeru konta bankowego – wystarczy BLIK, który w szybki sposób doprowadzi transakcję do końca. Jest to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ kod BLIK możesz wykorzystać jedynie przez 2 minuty po wygenerowaniu. Jeżeli nawet ktoś go podejrzy, nie będzie mógł z niego skorzystać. Ponadto każdą transakcję musisz potwierdzić za pomocą telefonu, więc nawet gdyby komuś udało się wykraść twój obecny BLIK nie będzie mógł go wykorzystać.

Transakcje bez BLIK’a

Jeśli często robisz zakupy online możesz dokonać płatności bez wpisywania kodu BLIK. Podczas pierwszej transakcji w danym sklepie internetowym konieczne będzie wpisanie kodu. W tym właśnie momencie wybierz opcję „Wykonaj i zapamiętaj”. Następnie w aplikacji na smartfonie potwierdź, że kolejne płatności z tego sklepu nie będą wymagały wpisywania kodu. Potwierdzenie operacji będzie odbywało się od tej pory tylko poprzez zatwierdzenie jej kodem PIN w aplikacji. Dzięki temu Twoje zakupy będą opłacone błyskawicznie i bez żadnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here