sad

Pojawienie się mszycy w sadzie nie jest niczym wyjątkowym, dlatego trzeba będzie uważać. Jeśli w porę zobaczymy mszyce, która oblepia całe liście to wtedy reagujemy.

Zbyt długi czas oczekiwania oznacza, że mszyca zniszczy liście i nie będziemy mieć owoców, a przecież sady mają nam przynosić dochody. Na tym nam najbardziej zależy, dlatego szukamy środka chemicznego, który jest w stanie nam pomóc. Do wyboru mamy różne preparaty, które składem są skuteczne w działaniu. Ten skład opracowany został przez specjalistów. Chodzi nie tylko o substancje czynne, które znajdują się w insektycydach, ale również o ich proporcje. Jeśli będziemy się stosować do wytycznych, które są w instrukcji to mamy gwarancje, że taki środek wreszcie zniszczy nasze mszyce. Tego chcemy, bo przecież mszyce same nie znikną, a z dnia na dzień będzie ich coraz więcej i więcej. Niszczą wszystko, co spotkają na swojej drodze. My musimy zrobić wszystko żeby to zastopować, a im szybciej nam się to uda tym mniejsze będą straty i rośliny będą mogły się jeszcze odrodzić. Na tym nam zależy.

Co warto wybrać do walki z mszycą?

Mszyca w sadach

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup insektycydy, w którego słodzie jest deltametryna. To daje nam najlepsze efekty, dlatego warto się takim zainteresować. Insektycydy, który zawiera taki składnik jest skuteczny i wystarczy go zastosować tylko raz na jabłoń czy inne drzewa. Nie trzeba go wcale bardzo dużo, bo 0,25 litra na hektar to naprawdę mało. Taką ilość rozpuszczamy w pięciuset litrach wody. Jeśli pojawimy się pierwsze kolonie mszyc to sięgamy po ten środek i sobie szybko radzimy. To jedno z rozwiązań, jakie można wziąć pod uwagę. Tych rozwiązań mamy więcej i na pewno każdy znajdzie insektycydy sady, które są mu potrzebne. Bez chemii, która jest skuteczna w działaniu nic nie będzie dobrego. To wiedzą te osoby, które często same własnymi domowymi metodami próbowały zwalczać mszyce. Dzisiaj mszyca jest bardzo odporna na wiele chemii, dlatego trzeba naprawdę się znać żeby wiedzieć, co zastosować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here