Microsoft Office

Każdy przeciętny użytkownik komputera zna pakiet programów Microsoft Office. Korzystają z niego zarówno posiadacze sprzętów z system Windows, jak i MacOS, iOS czy Android. Jego liczne funkcjonalności sprawiają, że jest obecnie najpopularniejszym pakietem programów biurowych w Polsce.

  1. Microsoft Office 2019 – najnowsza wersja pakietu biurowego
  2. Microsoft 365 to nowa jakość dla wymagających użytkowników

Microsoft Office jest dostępny w dwóch wersjach – pudełkowej i elektronicznej. W zależności od wybranego pakietu, użytkownicy mogą korzystać z kilku wersji programowych. Różnice widoczne są również przy analizie udzielanych licencji – przedsiębiorcy powinni wybrać pakiet z licencją komercyjną, czyli pozwalającą użytkować pakiet do zadań zawodowych, natomiast pozostali użytkownicy mogą korzystać z licencji do użytku domowego.

Microsoft Office 2019 – najnowsza wersja pakietu biurowego

Microsoft Office 2019 to klasyczna, aktualnie najnowsza wersja pakietu biurowego Office. Użytkownicy mają do wyboru kilka pakietów, z których każdy składa się z innych programów. Podstawowa wersja to Microsoft Office Home&Student, który zawiera dostęp do trzech aplikacji: Word, Excel i PowerPoint. Wersja Home&Business została rozszerzona o dostęp do aplikacji Outlook i jest przeznaczona nie tylko do użytku domowego, ale również komercyjnego. Jeszcze szerszy jest pakiet Professional, który został powiększony o dostęp do aplikacji Access i Publisher. Podobnie jak z opcji Home&Business, mogą z niego korzystać nie tylko użytkownicy prywatni, ale również firmy. Dostępne są również opcje Standard i Professional Plus, które stanowią najbardziej rozbudowane pakiety tej wersji Microsoft Office. Wszystkie pakiety można kupić z odpowiednią dla siebie, bezterminową licencją.

Microsoft 365 to nowa jakość dla wymagających użytkowników

Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom swoich klientów, Microsoft stworzył również wersję Microsoft 365 – pakiet, który można zakupić w miesięcznym lub rocznym abonamencie. Od klasycznej wersji różni się nie tylko dostępem do większej ilości aplikacji, ale również automatycznymi aktualizacjami oraz pakietem usług biznesowych. W jego skład wchodzi m.in. możliwość korzystania z 1 TB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive, a także opcja instalacji na kilku urządzeniach, niezależnie od tego, jaki posiadają system operacyjny. Minusem tego rozwiązania jest konieczność odnawiania licencji co najmniej raz w roku, jednak niedogodność tę rekompensuje ogromna funkcjonalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here