milioner

Każdy z nas z pewnością kiedyś myślał o tym, jak myśleć jak milioner. Bardzo dużo osób nie wie W jaki sposób zarządzać swoimi pieniędzmi kropka wtedy właśnie trzeba zaczerpnąć inspiracje od bogaczy. Nawet jeśli nie mamy odłożonych pieniędzy obraz dopiero zaczynamy wchodzić świat biznesu. Dowiedzmy się w jaki sposób dbać o finanse osobiste, aby w odpowiedni sposób zarządzać pieniędzmi. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/myslec-jak-milionerzy/

Myśl jak milioner

Prowadzący bloga ESI Money, a także redaktor Bussiness Insider, przeprowadził wywiady z 100 milionerów. Wezmę z tego bardzo ciekawe wnioski, którymi się z nami podzielił. Autor kierował się zasadą Pareta, to znaczy wybrał kilkanaście najlepszych zasad, które mają największy wpływ na efekty pracy.

Kilka wskazówek milionerów w jaki sposób zadbać o finanse osobiste

1. Milionerzy zarabiają więcej

Jest to oczywiste. Średnia roczne wynagrodzenie milionera to około 250 tys dolarów. Gdzie jednak leży tajemnice i zarobku. Bogaci ludzie bardzo dobrze radzą sobie z rozwijaniem kariery. Wiedzą, że więcej czasu muszą przeznaczyć na coś, co da im zysk. Rozumieją zasady produktywności i dlatego starają się inwestować w nią swój czas oraz energię. Dodatkowo milionerzy przed tym jak zostają bogaci, stawiają na pogłębianie swoich umiejętności oraz zaangażowanie w to co robią. To stwierdzenie może utwierdzić fakt, że bardzo duża ilość milionerów, ma za sobą bardzo skromną przyszłość, ale to nie zatrzymało ich stopniowym podążaniu za sukcesem.

2. Milionerzy więcej pracują

Udowodnione jest, że milioner pracuje o wiele więcej niż przeciętny pracownik. Są to długie godziny, a także mniej czasu dla rodziny. Bogaci ludzie muszą sobie z tym poradzić oraz muszą jakoś to pogodzić. Musimy wiedzieć że początki kariery zawsze bywają trudne, później jest nieco lepiej, a efekty naszej pracy potrafią być zaskakujące. Musimy więc przygotować się na to, że na początku czeka nas poświęcenie, ale Po nim następuje zysk.

3. Milionerzy dywersyfikują źródło dochodu

Nawet ponad połowa danych milionerów, posiada więcej niż jedno źródło pieniędzy. Najpopularniejszą odpowiedzią wśród pytanych okazały się być nieruchomości. Bogaci ludzie część swoich zarobków inwestują w ziemię lub w budynki, mają dzięki temu dodatkowy zysk który ponownie inwestują. W ten sposób cały czas się bogacą, ale również są ubezpieczeni w razie gdyby któreś ze źródeł mocno ucierpiało.

4. Milionerzy oszczędzają

Bogaci ludzie wiedzą, że pieniędzy nie wystarczy zarabiać, ale trzeba je jeszcze oszczędzić. Bogaci ludzie są w stanie oszczędzić nawet 90 tys dolarów rocznie. Jest to naprawdę wielka suma. Zacznijmy więc oszczędzać. Bądźmy świadomi tego, że przez oszczędzanie również możemy się wzbogacić.

5. Czy milionerzy posiadają budżet domowy? 

Okazuje się, że nie. Tacy ludzie nie potrzebują budżetu domowego, ponieważ zarabiają bardzo dużo oraz sporą część pieniędzy oszczędzają. Owszem nie jest tak że wydają pieniądze na prawo i lewo, tylko je kontrolują, ale jednak nie mają rozpisywanie tego budżetu na każdy miesiąc. Bogaci ludzie kupują rzeczy których po prostu potrzebują. Mogą sobie oni pozwolić po prostu najlepsze rzeczy lub ekskluzywnie jeszcze wycieczki. Nie ma w tym nic złego, ponieważ ciężko na to zapracowali.

Zobacz też: http://www.4samples.pl/jak-latwo-oszczedzac-3-proste-sposoby/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here