Jak dobry prawnik pomoże w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Własny biznes wymaga konkretnych umiejętności. Każdy błąd może bowiem kosztować nas bardzo wiele. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do prawnika.

Czy każdy biznes powinien mieć prawnika?

W naszym kraju nie jest to sprawa oczywista. Wynika to wciąż ze stereotypów dotyczących prawników. Dawniej bowiem tę grupę społeczną uznawano za zamkniętą, a koszty ich usług za bardzo drogie. Pomimo zmian, jakie zaszły w tej materii na początku wieku, wiele osób nadal sądzi, że pomoc prawna nie jest im potrzebna, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym. Dla przykładu, aż 65% Niemców posiada osobistego lub rodzinnego prawnika. W Polsce dotyczy to zaledwie jednego procenta obywateli. Szansą na zmianę trendu i próbą zachęcenia Polaków do korzystania z tego typu usług jest ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, która weszła w życie 1 stycznia. Dzięki niej osoby, które nie stać na tego rodzaju konsultacje, mogą zgłosić się i bez żadnych opłat uzyskać pomoc. To bardzo ważny krok w kierunku popularyzacji obsługi prawnej w naszym kraju. Jak to natomiast wygląda w biznesie? Tutaj wielu małych i średnich przedsiębiorców nie współpracuje z prawnikiem, gdyż nie widzą w tym sensu. Uważają, że to tylko dodatkowy wydatek, a współpraca z kontrahentami na zasadach wzajemnego zaufania to najlepsze i sprawdzone rozwiązanie. Jest ono jednak bardzo ryzykowne i może doprowadzić do dużych strat finansowych. Dlatego właśnie warto podjąć współpracę z prawnikiem. Powinni o tym pamiętać szczególnie ci, którzy rozpoczynają swą działalność. Dzięki temu łatwiej i bez obaw postawimy pierwsze kroki w biznesie.

Dobry prawnik – co go charakteryzuje?

Ten termin w dużej mierze będzie uzależniony od naszych potrzeb. Jeśli działamy w branży spożywczej, będziemy potrzebowali kogoś zaznajomionego z tym tematem i to będzie dla nas dobry prawnik. To pierwsze z kryteriów, które warto wziąć pod uwagę. Szukajmy więc kancelarii, które zajmują się sprawami z interesującej nas dziedziny prawa oraz proponują współpracę biznesową. Tutaj znajdziesz jedną z takich kancelarii http://www.kancelaria-ciesielski.pl. Innym ważnym elementem jest sposób komunikacji. To także zależy od naszych preferencji. Nawiązanie nici porozumienia z prawnikiem jest bardzo ważne. Jeśli zamiast rzeczowych wyjaśnień będziemy otrzymywać niezrozumiałe dla nas terminy, to o sukcesie takiej współpracy możemy zapomnieć. Dobry prawnik pomoże nam także dostosować działalność firmy, w taki sposób, by spełniała wszelkie prawne wymogi. Może także przeprowadzić szkolenia z ochrony danych osobowych. Taka pomoc pozwoli z optymalizować pracę i zniwelować ryzyko kar finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here