Czym według Ciebie powinny wyróżniać się urządzenia MFP? Powinny skanować, drukować i kopiować? Pracować szybko, cicho, wydajnie i bezawaryjnie? Zwiększać oszczędności i zapewniać wysoką jakość skanów oraz wydruków? Bez wątpienia jest to prawdą, jednak nowoczesne multifunkcyjne urządzenia drukujące potrafią o wiele więcej! Przekonaj się, czego możesz od nich oczekiwać.

Panel sterowania

Panele sterowania w urządzeniach MFP mają dużą przekątną ekranu, dzięki czemu korzystanie ze wszystkich funkcji urządzeń jest łatwe i wygodne. Ponadto MFP często wyposażane są w Wi-Fi, moduły NFC, czytniki kart pamięci czy interfejs sieciowy.

Personalizacja panelu użytkownika

Panel użytkownika w wielu urządzeniach MFP można spersonalizować podobnie, jak funkcje w smartfonach – używając skrótów i aplikacji. Dzięki konfiguracji ustawień, po zalogowaniu się do własnego konta, na wyświetlaczu mogą pojawiać się funkcje, z których korzystasz najczęściej. Nie musisz za każdym razem określać na nowo parametrów skanowania, drukowania, kopiowania czy fasowania – wystarczy, że urządzenie MFP zapamięta wybrane przez Ciebie ustawienia.

Monitorowanie pracy i raportowanie

Mulftifunkcyjne urządzenia drukujące bardzo często są wyposażone w mechanizmy kontroli praw dostępu. Oznacza to, że MFP daje możliwość weryfikacji ilości i częstotliwości skanów, wydruków czy kopii wykonanych przez poszczególnych użytkowników.

Kontrola praw dostępu daje też możliwość ochrony poufnych dokumentów. Możesz bowiem skorzystać z funkcji nadawania praw do odbierania skanów czy wydruków tylko wybranym osobom.

Monitoring stanu technicznego

Urządzenia MFP mogą wysyłać raporty o usterkach czy błędach, a także stopniu zużycia papieru lub tonerów. Często takie raporty są wysyłane bezpośrednio do firm serwisowych, co może zapobiegać występowaniu sytuacji kryzysowych.

Współpraca z telefonem

Nie tylko komputery są w stanie łączyć się z urządzeniami MFP, wymieniając z nimi pliki czy nadając sygnał do drukowania bądź skanowania. Również urządzenia przenośne, takie jak smartfony i tablety, mogą komunikować się z multifunkcyjnymi drukarkami. Dzięki specjalnym oprogramowaniom urządzeń mobilnych wystarczy przyłożyć smartfon lub tablet do czytnika NFC i zlecić druk bądź zapisać skan w telefonie. Jakby tego było mało, nowoczesne systemy mobilne pozwalają na łączenie się telefonów z MFP nawet wtedy, gdy telefon nie ma kontaktu z urządzeniem.

Technologia dual scan

Technologia dual scan umożliwia jednoczesne skanowanie dwóch stron dokumentu w tym samym przebiegu. Dzięki temu czas potrzebny na wykonanie skanów znacznie się skraca, a sam proces jest dużo łatwiejszy niż w przypadku klasycznych skanerów.

Druki wielkoformatowe

Urządzenia MFP mogą drukować nie tylko dokumenty w formacie A4 czy A3. Niektóre z nich są wyposażone w funkcje drukowania bannerów o wymiarach 297×1200 mm.

Wysyłanie skanów

MFP dają możliwość zapisywania skanów na dysku twardym urządzenia, a także wysyłania ich do komputerów, smartfonów czy innych miejsc w sieci lub zapisywanie na dyskach przenośnych i pendrive’ach. Wysyłanie skanów mailem czy faksem również staje się normą.

Jeśli planujesz zakup MFP, przeanalizuj dobrze wszystkie za i przeciw. Odpowiedz sobie na pytanie: „Jakie są moje potrzeby i możliwości finansowe?”. Możesz też skorzystać z pomocy doświadczonych firm specjalizujących się w dystrybucji urządzeń MFP, takich jak http://www.kserkop.com/pl–urzadzenia-drukujace-9

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here