Tablice magnetyczne suchościeralne, ścienne – jaką wybrać?

0
1794

Tablice kojarzą się głównie z ponurymi czasami szkoły podstawowej czy liceum, gdzie pyląca biała kreda była obecna wszędzie. Oprócz możliwości dostawania pylicy oczywiście nie można odmówić nawet klasycznym tablicom kredowym tego, że były niesamowicie praktyczne i tanie w eksploatacji. Kredy zawsze w Polsce było pod dostatkiem. Dlatego nie trzeba było się martwić o nic innego niż edukowanie młodzieży. Jednak tablice suchościeralno-magnetyczna są naturalną ewolucją starej, czarnej powierzchni na kredę.

Tablice suchościeralno-magnetyczne – przewaga uniwersalności

Co jest najważniejsze – jest przede wszystkim bardziej uniwersalna. Kwestia dydaktyki jest tu oczywiście ważna, bo coraz więcej szkół i uniwersytetów niemalże całkowicie zastąpiło tablice klasyczne na białe. Białe tablice i wszystkie ich konfiguracje kolorystyczne i rozmiarowe są przede wszystkim bardziej ergonomiczne. Wszelkie notatki na nich zapisane są lepiej widoczne. Co więcej, czyszczenie jest o niebo lepsze. Nie potrzeba tutaj wody, specjalnych gąbek, ścierek i zamaszystych ruchów. Wystarczy zwykła ścierka, która na sucho upora się z każdym zabrudzeniem. Jedynym faux pas, jakie można popełnić jest czyszczenie takich tablic z wodą lub niepoprawne użycie markerów (markery do tablic białych mają zupełnie inny skład tuszu niż pisaki permanentne). Markery z alkoholem czy inne nieprzystosowane produkty mogą tylko spowodować, że tablica będzie uszkodzona.

Gdzie wykorzystać tablicę białą, suchościeralną?

Takie pytanie na pewno należy sobie zadać przed jakimkolwiek tablicowym zakupem. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to pytanie bardzo proste, bo we właściwie każdym wnętrzu sprawdzi się bezskrzydłowa tablica biała. Jasne, jest to na pewno opcja skrajnie uniwersalna, ale co zrobić w przypadku kupna tablic do biura? Tutaj pojawia się problem, bo o ile we wnętrzach stricte biurowych sprawdzą się białe flipcharty bądź pełne tablice, to w salach konferencyjnych bądź innych bardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach można pomyśleć o bardziej wykwintnej opcji – tablicach szklanych. Tablice szklane zachowują właściwości każdej typowej tablicy białej. To znaczy, że zyskujemy designerski wygląd. Co więcej, różnica jest znaczna – mamy tutaj do czynienia z taflą gładkiego szkła, gdzie wybieramy kolor. Można np. zażyczyć sobie ciemno-czerwone szkło, a pisać na nim białym markerem. Wszystko zależy od upodobań klienta i firmy, w której będzie używana tablica. Co więcej, tablice to nie tylko biuro i szkoła.

Tablica biała  w domu

Wykorzystanie tablic białych czy innych typów tablic suchościeralnych nie kończy się na dydaktyce. Doskonale to widać po obecnych trendach wnętrzarskich. Szuka się nowoczesnych sposobów na pobudzenie wyobraźni dziecka. Może się to odbywać za pomocą kredek i bloku rysunkowego, ale także…tablic. Niektórzy malują całą ścianę specjalną farbą tylko po to, żeby uzyskać tablico-podobną powierzchnię, na której można pisać kredą. Świetna alternatywa, ale warto pomyśleć w późniejszej fazie rozwoju młodzieży właśnie o białych lub szklanych tablicach suchościeralnych. Będzie to idealne miejsce na sporządzanie notatek, mapy myśli czy po prostu na artystyczny upust. Polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here