Czym charakteryzuje się nowoczesne biuro księgowe?

0

Posiadanie wewnętrznego działu księgowego w firmie wiąże się z dużymi kosztami jego utrzymania. Wydatki przeznaczane na zatrudnienie pracowników, ich wyposażenie i szkolenia oraz organizacji samego działu, sprawiają, że prowadzenie samodzielnej księgowości staje się często nieopłacalne. Chcąc ograniczyć koszty, firmy szukają wsparcia w księgowości, korzystając z usług zewnętrznych biur rachunkowych.

Jak wykorzystać przestrzeń w magazynie?

0

Wiele firm dysponuje mniejszą lub większą przestrzenią do przechowywania, ale wszystkie bardzo dużo inwestują, by ją racjonalnie wykorzystać. To pozwala na zachowanie porządku oraz stworzenie odpowiednich warunków do pracy. Odpowiednich, czyli ergonomicznych, praktycznych i co najważniejsze bezpiecznych. Taka profesjonalna logistyka sprawdza się zarówno w bibliotekach, jak i w centrach handlowych, sklepach czy też magazynach. Wszystkie one bazują na podstawowym założeniu, by na wybranej powierzchni jak najwięcej rzeczy się po prostu zmieściło i by oczywiście mieć do nich nieograniczony dostęp. Takie możliwości zapewnia oczywiście profesjonalny system regałów magazynowych.

Najlepsze regały

Na rynku jest bardzo dużo ofert i propozycji rozwiązań dla przestrzeni magazynowych. Warto przed wyborem zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Nowoczesne systemy są trwałe i ergonomiczne oraz zapewniają bardzo dużo miejsca na przechowywanie. Oczywiście nie ogranicza to w żaden sposób jakości pracy ludzi. Regały www.regalit.pl to profesjonalne i bezpieczne rozwiązanie do każdej powierzchni, ponieważ szeroki wybór możliwości i indywidualne projekty pozwalają na idealne dopasowanie rozwiązań.

Regały magazynowe najczęściej są wykorzystywane do przechowywania. Dzięki konstrukcji możemy umieszczać na nich kartony, palety czy też pojemniki. Już to w pewien sposób warunkuje rodzaj zastosowanych systemów. Pionowa przestrzeń magazynu może być na przykład skonstruowana wygodnymi regałami bezśrubowymi typu „klips”. To nowoczesne i wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala w szybki sposób zmienić wysokość półek bez konieczności rozkręcania konstrukcji. To gwarantuje utrzymanie stabilności konstrukcji nawet podczas zmian. Idealnie tego typu regały sprawdzają się w hurtowniach, warsztatach i sklepach.

Możliwości aranżacyjne

Jeśli nie zależy nam na takiej opcji, warto wybrać tradycyjne skręcane regały półkowe. To proste i uniwersalne rozwiązanie, które jest również bardzo atrakcyjne cenowo.

Te wszystkie magazyny, które przechowują towary na paletach, mogą dopasować do tych potrzeb odpowiednie regały. Wówczas oczywiście trzeba zabezpieczyć odpowiednią przestrzeń pomiędzy nimi, ponieważ będziemy potrzebować go na obsługę palet przez wózki widłowe. W ofercie firmy znaleźć można również modele wjazdowe, przesuwne czy przepływowe, a nawet rolkowe na pojemniki.

Coś więcej niż skanowanie i drukowanie – zaskakujące funkcje MFP

0

Czym według Ciebie powinny wyróżniać się urządzenia MFP? Powinny skanować, drukować i kopiować? Pracować szybko, cicho, wydajnie i bezawaryjnie? Zwiększać oszczędności i zapewniać wysoką jakość skanów oraz wydruków? Bez wątpienia jest to prawdą, jednak nowoczesne multifunkcyjne urządzenia drukujące potrafią o wiele więcej! Przekonaj się, czego możesz od nich oczekiwać.

Targowanie cen na rynku pierwotnym i wtórnym – gdzie zyskasz lepszą cenę?

0

Statystycznie rynek wtórny odznacza się większą elastycznością negocjacji cen. Średnio wedle analityków WGN z ceny mieszkania na rynku wtórnym można zbić nawet 7,5 procent.

Dokumenty magazynowe – co warto wiedzieć

0

Magazyny są miejscami, w których składuje się ogromne ilości towarów lub surowców, które następnie wydaje się, czy do na zewnątrz sprzedając je, czy to wewnątrz – do wewnętrznego wykorzystania przez firmę. Ewidencja stanu magazynowego oraz towarów przyjmowanych i wydawanych jest zatem podstawą funkcjonowania każdego magazynu. Występują różne dokumenty magazynowe pozwalające kontrolować przyjęcie oraz wydawanie towarów i utrzymywać porządek ewidencji towarów w przedsiębiorstwie. Program magazynowy LOMAG dostępny na www.lomag.pl pozwoli w przejrzysty sposób uporządkować towary w każdym rodzaju magazynu i wygenerować następujące dokumenty magazynowe:

-PZ – przyjęcie zewnętrzne,
-PW – przyjęcie wewnętrzne,
-ZW – zwrot wewnętrzny,
-MM – przesunięcie międzymagazynowe.

To tak zwane dokumenty przychodowe, pozwalające udokumentować wszelkie operacje przyjęcia towaru do magazynu przedsiębiorstwa. Zawierają one takie dane jak: numer dokumentu, nazwa i ilość towaru, data przyjęcia, cena jednostkowa towaru, a także dane dostawcy i firmy przyjmującej towar. Oprócz nich istnieją także dokumenty rozchodowe:

-WZ – wydanie na zewnątrz
-RW – rozchód wewnętrzny
-MM – przesunięcia międzymagazynowe

Powyższe dokumenty opatrzone są podobnymi zapisami jak dokumenty przychodu, mającymi dokładnie sprecyzować, skąd, jaki towar, w jakiej ilości, za ile, dla kogo i za czyim upoważnieniem wydano do poszczególnych działów przedsiębiorstwa lub sprzedano poza firmę.

Prowadzanie magazynu jest zadaniem wymagającym ścisłej ewidencji, a do niej niezbędne są programy magazynowe. Są to programy o charakterze baz danych z możliwością generowania i drukowania niezbędnych dokumentów. Znacznie ułatwiają one pracę każdego magazynu, a prawidłowo używane usprawniają inwentaryzacje wewnątrz każdego przedsiębiorstwa.

Środki ochrony roślin – kompendium wiedzy

0

Środki ochrony roślin najprościej rzecz mówiąc to specjalistyczne preparaty chemiczne, które wykorzystywane są do zwalczania szkodników i różnorodnych chorób roślinnych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które środki ochrony roślin warto wybrać i jak je odpowiednio stosować, aby w 100% spełniły swoje zadania.

Wzrasta zapotrzebowanie na obiekty konferencyjne

0

W obecnych czasach powstaje masa firm, które swoją działalność opierają na doradztwie, szkoleniach czy też prezentacjach artykułów. Takie firmy wygłaszają sporo prelekcji, konferencji czy też innych przemówień.

Ile to kosztuje, czyli szybka pożyczka online pod lupą

0

Oferta szybkich pożyczek, tak zwanych chwilówek jest bardzo duża, zwłaszcza w internecie, dlatego klientom trudno jest często dokonać wyboru jednej, która na pewno spełni ich oczekiwania. Liczy się przede wszystkim cena pożyczki, a ta może być różna – od 0 zł w przypadku promocyjnych pożyczek dla nowych klientów, do nawet 100 proc. kwoty pożyczki w skali roku. Pamiętać należy, że koszty pożyczki są limitowane, a pożyczkodawcy nie mogą ich ustalać z całkowitą swobodą.

Program do wystawiania faktur na rok 2018

0

Koniec roku zbliża się już małymi kroczkami. Zostało jeszcze kilka miesięcy do powitania nowego roku, ale już dziś warto zastanowić się, jaki wybrać program do fakturowania na rok 2018. Przed rozpoczęciem selekcji należy rozważyć, na czym dokładnie nam zależy, jakich funkcji oczekujemy od programu i co chcemy zmienić w naszej dotychczasowej pracy.

Monety kolekcjonerskie – o Skarbach Stanisława Augusta słów kilka

0

Monety kolekcjonerskie z serii Skarby Stanisława Augusta odwzorowują serię medalierską z XVIII wieku, która przedstawiała 23 wizerunki królów Polski.

ZOBACZ TEŻ