Czy Brexit zmieni sposób prowadzenia firmy LTD w Anglii?

0
Czy Brexit zmieni sposób prowadzenia firmy LTD w Anglii?

Już nie tyle miesiące, co raczej tygodnie dzielą nas od przełomowych decyzji związanych z ewentualnym Brexitem. Ze względu na fakt, iż jest to w historii UE swoisty precedens, rodzi on szereg obaw zwłaszcza u osób prowadzących biznes na terenie Wielkiej Brytanii.

Te opakowania produktowe wypromują Twój biznes e-commerce

0
Te opakowania produktowe wypromują Twój biznes e-commerce

Wygląd pudełka może odegrać decydującą rolę w budowaniu wizerunku marki i wpłynąć w dużym stopniu na decyzje zakupowe klienta. Jak wypromować biznes za pomocą opakowań produktowych? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Tablice magnetyczne suchościeralne, ścienne – jaką wybrać?

0
Tablice magnetyczne suchościeralne

Tablice kojarzą się głównie z ponurymi czasami szkoły podstawowej czy liceum, gdzie pyląca biała kreda była obecna wszędzie. Oprócz możliwości dostawania pylicy oczywiście nie można odmówić nawet klasycznym tablicom kredowym tego, że były niesamowicie praktyczne i tanie w eksploatacji. Kredy zawsze w Polsce było pod dostatkiem. Dlatego nie trzeba było się martwić o nic innego niż edukowanie młodzieży. Jednak tablice suchościeralno-magnetyczna są naturalną ewolucją starej, czarnej powierzchni na kredę.

Tablice suchościeralno-magnetyczne – przewaga uniwersalności

Co jest najważniejsze – jest przede wszystkim bardziej uniwersalna. Kwestia dydaktyki jest tu oczywiście ważna, bo coraz więcej szkół i uniwersytetów niemalże całkowicie zastąpiło tablice klasyczne na białe. Białe tablice i wszystkie ich konfiguracje kolorystyczne i rozmiarowe są przede wszystkim bardziej ergonomiczne. Wszelkie notatki na nich zapisane są lepiej widoczne. Co więcej, czyszczenie jest o niebo lepsze. Nie potrzeba tutaj wody, specjalnych gąbek, ścierek i zamaszystych ruchów. Wystarczy zwykła ścierka, która na sucho upora się z każdym zabrudzeniem. Jedynym faux pas, jakie można popełnić jest czyszczenie takich tablic z wodą lub niepoprawne użycie markerów (markery do tablic białych mają zupełnie inny skład tuszu niż pisaki permanentne). Markery z alkoholem czy inne nieprzystosowane produkty mogą tylko spowodować, że tablica będzie uszkodzona.

Gdzie wykorzystać tablicę białą, suchościeralną?

Takie pytanie na pewno należy sobie zadać przed jakimkolwiek tablicowym zakupem. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to pytanie bardzo proste, bo we właściwie każdym wnętrzu sprawdzi się bezskrzydłowa tablica biała. Jasne, jest to na pewno opcja skrajnie uniwersalna, ale co zrobić w przypadku kupna tablic do biura? Tutaj pojawia się problem, bo o ile we wnętrzach stricte biurowych sprawdzą się białe flipcharty bądź pełne tablice, to w salach konferencyjnych bądź innych bardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach można pomyśleć o bardziej wykwintnej opcji – tablicach szklanych. Tablice szklane zachowują właściwości każdej typowej tablicy białej. To znaczy, że zyskujemy designerski wygląd. Co więcej, różnica jest znaczna – mamy tutaj do czynienia z taflą gładkiego szkła, gdzie wybieramy kolor. Można np. zażyczyć sobie ciemno-czerwone szkło, a pisać na nim białym markerem. Wszystko zależy od upodobań klienta i firmy, w której będzie używana tablica. Co więcej, tablice to nie tylko biuro i szkoła.

Tablica biała  w domu

Wykorzystanie tablic białych czy innych typów tablic suchościeralnych nie kończy się na dydaktyce. Doskonale to widać po obecnych trendach wnętrzarskich. Szuka się nowoczesnych sposobów na pobudzenie wyobraźni dziecka. Może się to odbywać za pomocą kredek i bloku rysunkowego, ale także…tablic. Niektórzy malują całą ścianę specjalną farbą tylko po to, żeby uzyskać tablico-podobną powierzchnię, na której można pisać kredą. Świetna alternatywa, ale warto pomyśleć w późniejszej fazie rozwoju młodzieży właśnie o białych lub szklanych tablicach suchościeralnych. Będzie to idealne miejsce na sporządzanie notatek, mapy myśli czy po prostu na artystyczny upust. Polecamy!

Kraków – miasto przyszłości biznesu

0
Kraków - miasto przyszłości biznesu

Kraków już od dawna wymieniany jest w czołówce najlepszych lokalizacji outsourcingowych na świecie. Stolica Małopolski bez kompleksów konkuruje z takimi światowymi potęgami outsourcingu jak Indie, czy Filipiny. W rankingu „Tholons Top 100 Outsourcing Destinations 2018” Kraków znalazł się na 6. miejscu, wyprzedzając m.in. Dublin i miasta Ameryki Południowej. Jest także liderem wśród polskich lokalizacji, co jasno pokazuje inny ranking, tym razem stworzony przez “Financial Times”, zatytułowany „Top 10 polskich miast przyszłości” fDi 2019/2020.

Jak dobry prawnik pomoże w prowadzeniu działalności gospodarczej?

0
Jak dobry prawnik pomoże w prowadzeniu działalności gospodarczej?

Własny biznes wymaga konkretnych umiejętności. Każdy błąd może bowiem kosztować nas bardzo wiele. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do prawnika.

Czy każdy biznes powinien mieć prawnika?

W naszym kraju nie jest to sprawa oczywista. Wynika to wciąż ze stereotypów dotyczących prawników. Dawniej bowiem tę grupę społeczną uznawano za zamkniętą, a koszty ich usług za bardzo drogie. Pomimo zmian, jakie zaszły w tej materii na początku wieku, wiele osób nadal sądzi, że pomoc prawna nie jest im potrzebna, zarówno w życiu prywatnym, jak i biznesowym. Dla przykładu, aż 65% Niemców posiada osobistego lub rodzinnego prawnika. W Polsce dotyczy to zaledwie jednego procenta obywateli. Szansą na zmianę trendu i próbą zachęcenia Polaków do korzystania z tego typu usług jest ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, która weszła w życie 1 stycznia. Dzięki niej osoby, które nie stać na tego rodzaju konsultacje, mogą zgłosić się i bez żadnych opłat uzyskać pomoc. To bardzo ważny krok w kierunku popularyzacji obsługi prawnej w naszym kraju. Jak to natomiast wygląda w biznesie? Tutaj wielu małych i średnich przedsiębiorców nie współpracuje z prawnikiem, gdyż nie widzą w tym sensu. Uważają, że to tylko dodatkowy wydatek, a współpraca z kontrahentami na zasadach wzajemnego zaufania to najlepsze i sprawdzone rozwiązanie. Jest ono jednak bardzo ryzykowne i może doprowadzić do dużych strat finansowych. Dlatego właśnie warto podjąć współpracę z prawnikiem. Powinni o tym pamiętać szczególnie ci, którzy rozpoczynają swą działalność. Dzięki temu łatwiej i bez obaw postawimy pierwsze kroki w biznesie.

Dobry prawnik – co go charakteryzuje?

Ten termin w dużej mierze będzie uzależniony od naszych potrzeb. Jeśli działamy w branży spożywczej, będziemy potrzebowali kogoś zaznajomionego z tym tematem i to będzie dla nas dobry prawnik. To pierwsze z kryteriów, które warto wziąć pod uwagę. Szukajmy więc kancelarii, które zajmują się sprawami z interesującej nas dziedziny prawa oraz proponują współpracę biznesową. Tutaj znajdziesz jedną z takich kancelarii http://www.kancelaria-ciesielski.pl. Innym ważnym elementem jest sposób komunikacji. To także zależy od naszych preferencji. Nawiązanie nici porozumienia z prawnikiem jest bardzo ważne. Jeśli zamiast rzeczowych wyjaśnień będziemy otrzymywać niezrozumiałe dla nas terminy, to o sukcesie takiej współpracy możemy zapomnieć. Dobry prawnik pomoże nam także dostosować działalność firmy, w taki sposób, by spełniała wszelkie prawne wymogi. Może także przeprowadzić szkolenia z ochrony danych osobowych. Taka pomoc pozwoli z optymalizować pracę i zniwelować ryzyko kar finansowych.

Litery przestrzenne Wrocław – komu mogą się przydać?

0
Litery przestrzenne Wrocław - komu mogą się przydać?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie. Jednym z największych zadań, które stoi przed świeżo upieczonymi przedsiębiorcami jest sprawienie, aby ich firma nie zniknęła w tłumie innych, działających w tej samej branży i na tym samym obszarze. Nierzadko doprowadzenie do tego jest naprawdę trudne i wymaga ciężkiej i długotrwałej pracy.

Na szczęście na rynku coraz częściej pojawiają się innowacyjne rozwiązania, które mogą wspomóc ten proces i ułatwić przedsiębiorcy zdobycie zainteresowania wśród potencjalnych klientów. Jednym z produktów, za sprawą których firma ma szanse stać się bardziej zauważalną, są przestrzenne litery Wrocław, z których możemy stworzyć na przykład szyld nad wejściem do naszego lokalu.

Ich ceny są stosunkowo niskie, a dzięki tej metodzie możliwe jest zwielokrotnienie obrotów przedsiębiorstwa i dotarcie do zupełnie nowego odbiorcy. Ogromną zaletą tego typu liter jest fakt, że to my sami mamy największy wpływ na to, jak ostatecznie będzie wyglądał zamówiony napis. Sami wybieramy jego wielkość i kolorystykę, a nawet czcionkę. Dzięki temu z łatwością możemy dopasować szyld do estetyki całego budynku.

Czy przestrzenne litery to dobra inwestycja?

Oczywiście! Litery przestrzenne Wrocław doskonale sprawdzą się w przypadku, kiedy pragniemy wyróżnić swoją firmę. To innowacyjne rozwiązanie, które posiada szereg istotnych zalet. Dlaczego warto w nie zainwestować? Ponieważ jest to:

  • sposób na efektywny i efektowny przekaz;
  • szeroki wybór formy;
  • bogata gama kolorystyczna;
  • skuteczna reklama;
  • różnorodność możliwych do zastosowania materiałów;
  • wielość wzorów i rozmiarów;
  • sposób, na zagospodarowanie wolnej przestrzeni na dachu czy elewacji.

Do wyboru, do koloru – Litery przestrzenne Wrocław

Jak już zostało wyżej wspomniane, jedną z ogromnych zalet liter przestrzennych jest to, że zamawiający może sam wybrać materiał, z jakiego wykonany zostanie jego napis. Do tworzyw najbardziej popularnych w tym zakresie należą zwłaszcza styrodur, pleksa oraz pcv. Wszystkie one wykazują wysoką odporność na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, dlatego stanowią gwarancję, że szyld pozostanie z nami na długie lata.

Wizualizacja zamówienia – Litery przestrzenne Wrocław

Większość firm, które posiadają w swojej ofercie litery przestrzenne Wrocław, ma możliwość wykonania wizualizacji, dzięki której klient może zobaczyć, jak będzie wyglądał zamówiony napis, i nanieść ewentualne poprawki. Wizualizacje stanowią niezwykle przydatną opcję i naprawdę warto z niej korzystać, ponieważ może okazać się, że wizja, z jaką przybyliśmy do wykonawcy, wcale nie prezentuje się dobrze i lepiej rozważyć inną czcionkę czy kolorystykę napisu.

Zastosowanie liter przestrzennych Wrocław

Litery przestrzenne Wrocław posiadają naprawdę szerokie zastosowanie. Przydadzą się nie tylko do stworzenia wyrazistego szyldu na zewnątrz budynku, ale mogą być również estetyczną ozdobą wnętrza lokalu. Można umieszczać je na dachach, jak i na elewacji. Dobrze prezentują się też jako branding powierzchni handlowych. Wszystko zależy od tego, na jaki rozmiar i styl liter się zdecydujemy. Tych zaś jest naprawdę wiele.

Litery przestrzenne dla sklepu, restauracji czy biura?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: wszędzie! Litery przestrzenne Wrocław to produkt wysoce uniwersalny. Przyda się wszędzie tam, gzie konieczne jest wyróżnienie danego miejsca na tle innych i zwrócenie uwagi szerokiego grona odbiorców. Z tego typu rozwiązań korzystają nawet największe i najbardziej znane w całym kraju przedsiębiorstwa. Wystarczy znaleźć solidnego wykonawcę i wybrać wzór, a nowa reklama dla naszej firmy gotowa!

Wózki widłowe – jaki napęd wybrać?

0
Wózki widłowe – jaki napęd wybrać?

Wózki widłowe to jedyne pojazdy na świecie, które umożliwiają tak wygodne transportowanie oraz magazynowanie różnego rodzaju towarów. Dzięki wózkom widłowym współczesna logistyka magazynowa jest tak rozwinięta i efektywna. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie napędy wózków widłowych są najczęściej wybierane.

Podwyżki – oczekiwania vs. rzeczywistość

0
Podwyżki – oczekiwania vs. rzeczywistość

W ostatnich latach płace w Polsce nieustannie rosną. Według danych GUS średnie wynagrodzenie w Polsce w grudniu 2018 wyniosło 5275 PLN brutto. Jeszcze 5 lat kwota ta wynosiła 3650 PLN brutto. Łatwo więc obliczyć, że średnie wynagrodzenie rośnie w tempie 325 PLN brutto rocznie. Jest to zdecydowanie pozytywne zjawisko, jednak zastanówmy się, co jest tego powodem. Jedną z przyczyn tego zjawiska jest niewątpliwie rynek pracownika. Na pewno nie raz to sformułowanie obiło się Wam o uszy. Oznacza to, że pracy jest więcej niżeli osób, które mogłyby ją wykonywać. Powoduje to ostrą konkurencję firm o pracowników. Aby zatrzymać w organizacji największe talenty, trzeba działać zdecydowanie, co w praktyce można oznaczać konieczność zaproponowania im większych wynagrodzeń, niż początkowo się planowało.

Otwarcie sklepu a reklama

0
Otwarcie sklepu a reklama

Postanowiłam razem z koleżanką otworzyć sklep odzieżowy, ponieważ zawsze miałyśmy smykałkę do mody i do modnych gadżetów. Przyznam, że na samym początku byłyśmy pełne zapału i miałyśmy głowy pełne pomysłów, jednak wraz z zbliżającym się terminem otwarcia, który zaplanowałyśmy na nowy rok coraz bardziej „siadałyśmy na ziemi”. Natłok obowiązków, pozwoleń i spraw które trzeba było załatwić nas trochę przytłoczył.

Już trochę spokorniałe, postanowiłyśmy przesunąć otwarcie o jeden miesiąc i udać się o poradę do specjalisty, bo przecież jak zawalimy wielkie otwarcie, to wszyscy będą o nas mówić jako o kiepskim sklepie, a zależy nam na pozytywnej reklamie i pozytywnym odbiorze przez klienta.

Specjalista od otwierania własnej działalności poleciał nam, abyśmy tydzień przed otwarciem już zaczęły zachęcać ludzi do skorzystania z naszych usług, poprzez rozdawanie ulotek z adresem, datą i godziną otwarcia. Pytają się go czemu tylko tydzień wcześniej odpowiedział, że jeżeli zrobimy to w bardziej odległym terminie od otwarcia, to klienci zapomną o nas i naszej ofercie, wiec trzeba żeby była to wystarczająco świeża sprawa aby termin nie wyleciał im z głowy. Zaproponował aby podczas otwarcia zaopatrzyć się w gadżety reklamowe i akcesoria reklamowe i aby każdemu odwiedzającemu nasz sklep podarować jedną z pamiątek, dzięki czemu będzie nas miło wspominał, a podarowany prezent będzie mu to przypominał. Oczywiście my jako początkujące w życiu byśmy na coś takiego nie wpadły, po prostu chyba liczyłyśmy na ślepy los który zwabi do nas tłumy kupujących.

Zaproponował stronę na której w bardzo niskich cenach można kupić smycze, długopisy, broszki, spinki do włosów, bransoletki, balony i wszystkie podobne rzeczy, które służyły by jako nasze gratisy.

Od razu weszłyśmy na stronę internetową opengift.pl, i katalog dostępnych u nich rzeczy nas zaskoczył, było tam dosłownie wszystko i kupiłyśmy po trochę z każdej z tych gadżetów. Cena za taką ilość zamówienia była po prostu śmieszna, więc zastanawiamy się z koleżanką czy nie nawiązać stałej współpracy ze sklepem i dożywotnio nie wprowadzić u nas małego prezentu do każdych zakupów.
W dniu wielkiego otwarcia byłyśmy bardzo zdenerwowane czy nasza kampania reklamowa coś dał. No i tu się zaskoczyłyśmy przyszłą masa ludzi, nie tylko po darmowe akcesoria, ale na zakupy. Po całym dniu miałyśmy wyprzedane połowę naszego asortymentu, a kasa przepełniona banknotami ledwo się domykała.
Naszą najlepszą decyzją podczas naszego przedsięwzięcia było wynajęcie specjalisty, bo to w 100% jego sukces.

Wsparcie kancelarii prawnej przy rozwodzie

0
Wsparcie kancelarii prawnej przy rozwodzie

Rozwód to wydarzenie stresujące dla obu stron małżeństwa, jednakże wymaga zachowania zimnej krwi, by zabezpieczyć swoje interesy jeżeli chodzi o opiekę nad dziećmi i podział majątku, szczególnie jeżeli małżonkowie nie są w stanie się porozumieć w tym względzie. Pomoże w tym dobra kancelaria prawna.

ZOBACZ TEŻ