Jak myśleć jak milionerzy? – sekret zarządzania pieniędzmi

0
milioner

Każdy z nas z pewnością kiedyś myślał o tym, jak myśleć jak milioner. Bardzo dużo osób nie wie W jaki sposób zarządzać swoimi pieniędzmi kropka wtedy właśnie trzeba zaczerpnąć inspiracje od bogaczy. Nawet jeśli nie mamy odłożonych pieniędzy obraz dopiero zaczynamy wchodzić świat biznesu. Dowiedzmy się w jaki sposób dbać o finanse osobiste, aby w odpowiedni sposób zarządzać pieniędzmi. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/myslec-jak-milionerzy/

Myśl jak milioner

Prowadzący bloga ESI Money, a także redaktor Bussiness Insider, przeprowadził wywiady z 100 milionerów. Wezmę z tego bardzo ciekawe wnioski, którymi się z nami podzielił. Autor kierował się zasadą Pareta, to znaczy wybrał kilkanaście najlepszych zasad, które mają największy wpływ na efekty pracy.

Kilka wskazówek milionerów w jaki sposób zadbać o finanse osobiste

1. Milionerzy zarabiają więcej

Jest to oczywiste. Średnia roczne wynagrodzenie milionera to około 250 tys dolarów. Gdzie jednak leży tajemnice i zarobku. Bogaci ludzie bardzo dobrze radzą sobie z rozwijaniem kariery. Wiedzą, że więcej czasu muszą przeznaczyć na coś, co da im zysk. Rozumieją zasady produktywności i dlatego starają się inwestować w nią swój czas oraz energię. Dodatkowo milionerzy przed tym jak zostają bogaci, stawiają na pogłębianie swoich umiejętności oraz zaangażowanie w to co robią. To stwierdzenie może utwierdzić fakt, że bardzo duża ilość milionerów, ma za sobą bardzo skromną przyszłość, ale to nie zatrzymało ich stopniowym podążaniu za sukcesem.

2. Milionerzy więcej pracują

Udowodnione jest, że milioner pracuje o wiele więcej niż przeciętny pracownik. Są to długie godziny, a także mniej czasu dla rodziny. Bogaci ludzie muszą sobie z tym poradzić oraz muszą jakoś to pogodzić. Musimy wiedzieć że początki kariery zawsze bywają trudne, później jest nieco lepiej, a efekty naszej pracy potrafią być zaskakujące. Musimy więc przygotować się na to, że na początku czeka nas poświęcenie, ale Po nim następuje zysk.

3. Milionerzy dywersyfikują źródło dochodu

Nawet ponad połowa danych milionerów, posiada więcej niż jedno źródło pieniędzy. Najpopularniejszą odpowiedzią wśród pytanych okazały się być nieruchomości. Bogaci ludzie część swoich zarobków inwestują w ziemię lub w budynki, mają dzięki temu dodatkowy zysk który ponownie inwestują. W ten sposób cały czas się bogacą, ale również są ubezpieczeni w razie gdyby któreś ze źródeł mocno ucierpiało.

4. Milionerzy oszczędzają

Bogaci ludzie wiedzą, że pieniędzy nie wystarczy zarabiać, ale trzeba je jeszcze oszczędzić. Bogaci ludzie są w stanie oszczędzić nawet 90 tys dolarów rocznie. Jest to naprawdę wielka suma. Zacznijmy więc oszczędzać. Bądźmy świadomi tego, że przez oszczędzanie również możemy się wzbogacić.

5. Czy milionerzy posiadają budżet domowy? 

Okazuje się, że nie. Tacy ludzie nie potrzebują budżetu domowego, ponieważ zarabiają bardzo dużo oraz sporą część pieniędzy oszczędzają. Owszem nie jest tak że wydają pieniądze na prawo i lewo, tylko je kontrolują, ale jednak nie mają rozpisywanie tego budżetu na każdy miesiąc. Bogaci ludzie kupują rzeczy których po prostu potrzebują. Mogą sobie oni pozwolić po prostu najlepsze rzeczy lub ekskluzywnie jeszcze wycieczki. Nie ma w tym nic złego, ponieważ ciężko na to zapracowali.

Zobacz też: http://www.4samples.pl/jak-latwo-oszczedzac-3-proste-sposoby/

Proces adaptacji pracownika – na czym polega?

0
metody adaptacji pracownika

Aby pozyskać dobrego pracownika, nie wystarczy wybrać go spośród pozostałych kandydatów, w drodze rekrutacji i podpisać z nim umowę. Bez znaczenia jakie stanowisko obejmował wcześniej i jakie były jego obowiązki służbowe, aby mógł odnaleźć się w nowej rzeczywistości, powinien zostać prawidłowo zapoznany z realiami, które panują w danej firmie.

Mówimy wiedzieć, że wdrożenie pracownika to nie tylko wygospodarowanie mu miejsca pracy i wytłumaczenie obowiązków. Aby pracownik mógł się przystosować do nowych warunków pracy, należy wykonać cały szereg zadań.

Jak przebiega adaptacja nowego pracownika?

Nawet, gdy zatrudnimy osobę która ma wieloletnie doświadczenie na danym stanowisku i jest świetnym specjalistą, zmieniając firmę musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Musi dostosować się do innych procedur, metod pracy, zasad rozliczania z zadań, czy premiowania. Oprócz tego musi nawiązać pozytywne relacje ze współpracownikami i zaprezentować się w odpowiedni sposób.

Dzięki prawidłowo przeprowadzonej adaptacji pracownika, polepszy się jego samopoczucie i szybciej odnajdzie się w wykonywaniu nowych obowiązków. Dzięki temu jego praca będzie bardziej efektywna.

Przeczytaj też: http://www.4samples.pl/czy-pracodawca-moze-odmowic-nam-urlopu/

Co powinno się składać na adaptację pracownika?

Podstawą jest rozmowa, podczas której zostaną omówione kwestie związane z działalnością przedsiębiorstwa. Kolejna ważna rzecz, to spacer po siedzibie firmy. Jeżeli dobrze przeprowadzimy adaptację, nowy pracownik ma szansę związać się z firmą i poczuć, że ma wpływ na to jak funkcjonuje przedsiębiorstwo oraz, że tworzy coś wyjątkowego.

Kolejny istotny etap adaptacji to jasne przedstawienie zakresu obowiązków służbowych. Pracownik musi wiedzieć co do niego należy, żeby mógł to wykonywać jak najlepiej potrafi. Pracownik powinien również poznać swojego przełożonego, móc go o wszystko zapytać i zgłosić problem, jeżeli się jakiś pojawi. Dzięki temu unikniemy niejasności.

Pomoc w nawiązywaniu kontaktów służbowych również jest ważna. Są oczywiście pracownicy, którzy tego nie potrzebują, bo świetnie sobie radzą, ale są i tacy, którzy będą wdzięczni za jej udzielenie. Przedstawienie nowego członka zespołu współpracownikom ułatwi sprawę.

Źródło: https://www.wsb.com.pl/

Płatności BLIK

0
Płatności BLIK

Przelewy internetowe są obecnie bardzo popularne. Możemy wykonać operację w każdej chwili i z każdego miejsca, jeżeli oczywiście mamy dostęp do Internetu. Banki nie spoczęły jednak na laurach i wciąż udoskonalają możliwości wykonania transakcji. Na największe pochwały zasługują płatności BLIK’iem. Dowiedz się, co to jest blik jak działa i kiedy możesz z niego skorzystać?

Co to jest BLIK i jak działa?

BLIK to usługa pozwalająca na wykonanie operacji bankowej w szybki i bezpieczny sposób – wystarczy wpisać wygenerowany prędzej ciąg cyfr (czyli właśnie kod BLIK) w bankomacie, terminalu, komputerze czy smartfonie. Wszystko zależy od rodzaju operacji i miejsca, z którego ją wykonujemy. BLIK daje nam wiele możliwości! Wystarczy, że posiadasz aplikację mobilną banku, w którym posiadasz konto i możesz zacząć używać BLIKA, gdzie tylko chcesz. Upewnij się najpierw, czy Twój bank obsługuje taką usługę. Aby wygenerować kod BLIK https://finanse.net.pl/blik-jak-dziala-i-jak-placic-telefonem/ wystarczy zalogować się i kliknąć w odpowiednią ikonę w aplikacji.

Gdzie mogę wykorzystać BLIK?

Kod BLIK ma wiele zastosowań. Możesz użyć go w sklepie podczas płatności w terminalu, robiąc zakupy w Internecie, a także wypłacając pieniądze z bankomatu. W każdej sytuacji zostaniesz poproszony o wpisanie sześciocyfrowego kodu BLIK, który musisz wygenerować przy użyciu telefonu. Nie musisz wpisywać żadnych danych osobowych czy podawać długiego numeru konta bankowego – wystarczy BLIK, który w szybki sposób doprowadzi transakcję do końca. Jest to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ kod BLIK możesz wykorzystać jedynie przez 2 minuty po wygenerowaniu. Jeżeli nawet ktoś go podejrzy, nie będzie mógł z niego skorzystać. Ponadto każdą transakcję musisz potwierdzić za pomocą telefonu, więc nawet gdyby komuś udało się wykraść twój obecny BLIK nie będzie mógł go wykorzystać.

Transakcje bez BLIK’a

Jeśli często robisz zakupy online możesz dokonać płatności bez wpisywania kodu BLIK. Podczas pierwszej transakcji w danym sklepie internetowym konieczne będzie wpisanie kodu. W tym właśnie momencie wybierz opcję „Wykonaj i zapamiętaj”. Następnie w aplikacji na smartfonie potwierdź, że kolejne płatności z tego sklepu nie będą wymagały wpisywania kodu. Potwierdzenie operacji będzie odbywało się od tej pory tylko poprzez zatwierdzenie jej kodem PIN w aplikacji. Dzięki temu Twoje zakupy będą opłacone błyskawicznie i bez żadnych problemów.

Środek trwały w księgowości

0
Środek trwały

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą na ogół nie są zobligowani do prowadzenia dosyć skomplikowanej księgowości pełnej. Obowiązek ten aktualizuje się wyłącznie wtedy, gdy przekroczą oni określony pułap dochodów. W takim przypadku w dniu następującym po osiągnięciu limitu niezbędne jest wdrożenie w firmie ksiąg rachunkowych. Może być to dosyć kłopotliwe, zważywszy na fakt, iż w prostych podatkowych księgach przychodów i rozchodów ujmuje się jedynie wszelkie zaszłości gospodarcze.

Baseny ogrodowe – akcesoria dla dzieci, w które warto się zaopatrzyć

0
jakie dodatki do basenu ogrodowego kupić dziecku?

Gdy nadchodzi sezon letni i wakacje w ogrodach zaczynają pojawiać się baseny ogrodowe. Zazwyczaj są one przeznaczone dla dzieci, jednak jeżeli kupimy większy model spokojnie może on posłużyć również dorosłym. Obecnie wybór basenów ogrodowych dla dzieci jest dość duży. Dostępne są baseny dmuchane, rozporowe oraz stelażowe. Czasami jednak okazuje się, że sam basen nie wystarczy i należy dokupić do niego akcesoria.

Baseny ogrodowe – najpopularniejsze akcesoria

Chemia basenowa, jest podstawą, żeby utrzymać krystaliczną wodę w basenie ogrodowym. Zazwyczaj w wodzie stojącej panują bardzo korzystne warunki do rozwoju przeróżnych mikroorganizmów, które są chorobotwórcze. Ważne jest żeby utrzymać obojętny odczyn pH wody, czyli na poziomie 7-7,4. Ponieważ, gdy woda w basenie zrobi się zbyt kwaśna, może zacząć podrażniać oczy dzieciom, z kolei gdy woda będzie zbyt zasadowa może podrażnić ich skórę.

Baseny ogrodowe - akcesoria dla dzieci

Pompa filtrująca, woda krąży w zamkniętym układzie, czyli przepływa jednym wężem do pompy (w pompie dochodzi do oczyszczenia wody), z kolei drugim wraca z powrotem do basenu. Najlepszym rozwiązaniem jest włączanie pompy na kilka godzin dziennie. Jeżeli zdecydujemy się na zakup basenu rozporowego lub stelażowego, tam już będą specjalne otwory do mocowania pompy. W przypadku basenu dmuchanego nie ma takiej możliwości.

Zestawy naprawcze, czasami basen może ulec zniszczeniu, a dokładniej zostanie przebity. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi zestaw naprawczy. Dzięki niemu zakleimy dziurę i będziemy mgli dalej korzystać z basenu.

Drabinki basenowe, są konieczne jeżeli z basenu mają korzystać również dzieci. Basen ogrodowy ma zazwyczaj 76 cm, niby niewiele, ale dla dziecka jest to wysokość, która może być utrudnieniem. Drabinka jest bezpiecznym rozwiązaniem, w które warto zainwestować. Dodatkowo ma antypoślizgowe stopnie, przez co nie przemieszcza się i nie uszkodzi basenu.

Skimmer, jest to powierzchniowy oczyszczacz wody basenowej. Swoim wyglądem przypomina zwykły koszyczek z sitkiem, jednak podłączony jest do pompy filtrującej i w ten sposób woda która jest pobrana w pierwszej kolejności zostaje oczyszczona w koszyczku.

Przeczytaj też: http://www.puwn.pl/zabawki-ogrodowe-jakie-wybrac-dla-dzieci/

Jak zbudować stronę www?

0
Jak zbudować stronę www?

Siłą internetu jest jego globalny zasięg i łatwa dostępność. Treści dostępne w internecie możemy przeglądać praktycznie w każdym miejscu w Polsce. Równie łatwo możemy takie treści zamieszczać. Proces zamieszczania takich treści przez internautów kojarzy się najczęściej z portalami społecznościowymi. Jeżeli prowadzimy własny sklep lub też działalność usługową to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie posiadanie własnej strony internetowej. Obecnie taką prostą stronę możemy zbudować we własnym zakresie nie dysponując wiedzą z zakresu języków programowania.

Mokra karma dla psa czy sucha? Jaki rodzaj karmy dla psa?

0
Mokra karma dla psa czy sucha? Jaki rodzaj karmy dla psa

Karmienie psa należy do niezwykle ważnej czynności opieki nad psem. Tylko psy o odpowiednio zbilansowanym pożywieniu mają szansę rozwijać się zdrowo i bezproblemowo. Zdrowy pies to także szczęśliwy, energiczny i chętny do zabawy. Jedzenie ma ogromne znaczenie w życiu naszych pupili.

Obecnie na rynku dostępnych jest wielu producentów karm dla psów. Jednak szeroki wybór może wiązać się z nieodpowiednim wyborem jedzenia dla naszych czworonogów.

W związku z tym chcemy przedstawić wam na co zwracać uwagę przy wyborze karmy suchej lub mokrej? Czy dla twojego psa lepsza jest karma mokra czy jednak sucha?

Karma sucha

Karmy suche zawierają około 7-9 procent wody. To powoduje, żę tą samą objętością karmy dostarczymy wyższą ilość kalorii niżeli w przypadku karmy mokrej. Dlatego porcje karmy suchej mogą zdawać się nam na małe, ale są jak najbardziej sycące dla naszego psa.

Korzystając  z karmy suchej pamiętajmy, by pies zawsze miał dostęp do czystej wody, po to aby sam mógł uzupełnić jej braki w organizmie.

Karmienie psa suchą karmą ma pozytywny wpływ na jego uzębienie. Gryzienie twardych kawałków karmy przez psy pomaga im w ścieraniu osadu z powierzchni zębów i stymulowaniu dziąseł.

Karmy suche nadają się dla psów w każdym wieku, pod warunkiem, że u psa nie występują problemy z gryzieniem. Warto wybrać  sprawdzone propozycje o dobrym składzie z dużą zawartością mięsa. Karmy suche nie powinny posiadać sztucznych barwników, aromatów i konserwantów.

Dobra karma dostarczy naszym pociechom niezbędnych składników odżywczych.

Polecamy karmy wysokiej jakości i specjalne karmy Premium marek takich jak Brit, Acana, Arion czy Royal Canin. Możecie je znaleźć w internetowym sklepie zoocentrum24 pod adresem https://www.zoocentrum24.pl/4-karmy-suche-dla-psa

Zalety karm suchych:

  • tani koszt
  • wydajność karmy
  • łatwa w przechowywaniu i dawkowaniu
  • długi termin przydatności
  • pozytywnie wpływa na zęby i dziąsła psa
  • może pełnić rolę nagrody, przekąski

Mokra karma

Pierwszą znaczącą cechą tej karmy jest jej wyróżniająca się konsystencja. Posiada również wyrazisty zapach, dlatego psy o wytężonym węchu chętniej po nie sięgną.

Wielu właścicieli decyduje się na wybór karmy mokrej dla psów niejadków lub dla tych, co mają problemy z jedzeniem. Taka karma sprawdzi się u psów starych, tych schorowanych, jak i u małych szczeniaków.

Zaletą karm mokrych jest ich skład. Wysokiej jakości mokra karma w swoim składzie zawiera dużą zawartość mięsa i składników odżywczych. Zawartość wody w tego typu karmie wynosi aż 75%. Wybierając ten typ pożywienia należy zwrócić uwagę na jego skład. Skład karmy mokrej powinien być krótki. Oznacza to, że karma zawiera same najlepsze składniki.

W tym przypadku nie możemy zapomnieć o przestrzeganiu porad producenta. Porcję karmy dostosowujemy do wieku, rasy i wagi psa. Karma mokra dla szczeniąt powinna być wysokokaloryczna oraz mieć zwiększoną zawartość białka.

W szeroki wachlarz karm mokrych wysokiej jakości zaopatrzysz się pod tym adresem https://www.zoocentrum24.pl/5-karmy-mokre-dla-psa

Zalety mokrej karmy:

  • mniejsza kaloryczność pomoże łatwiej zadbać o odpowiednią wagę psa
  • duża ilość wody zapobiega odwodnieniu
  • występuje w wyznaczonych porcjach co ułatwia dawkowanie
  • atrakcyjna w smaku ze względu na swoją aromatyczność

Karma Weterynaryjna

Wzrost popularności karm weterynaryjnych wiąże się z przymusem doboru odpowiedniej zbilansowanej diety dla psów z problemami zdrowotnymi. Taka dieta jest odpowiednio dobierana przez lekarza weterynarii. Jeśli Twój zwierzak cierpi na otyłość, cukrzycę, ma problemy z nerkami, stawami, czy pęcherzem to znak, aby zmienić sposób jego żywienia. Prawidłowo dopasowana do choroby zwierzaka karma weterynaryjna może wspomóc leczenie naszej psiej pociechy.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych karm, dlatego tak istotne przed zakupem jest skonsultowanie problemu z lekarzem weterynarii.

Bogatą ofertę dostępnych na rynku karm weterynaryjnych. Pochodzące od renomowanych i cenionych firm stanowiące gwarancję prawidłowego leczenia

znajdziecie tutaj https://www.zoocentrum24.pl/6-karmy-weterynaryjne

Przy zakupie karmy weterynaryjnej dla psów warto zwrócić uwagę na to czy interesujący nas produkt pochodzi od licencjonowanego dystrybutora i sprzedawany jest pod kontrolą specjalistów do spraw leczenia.

Psia karma – podsumowanie

Każdy właściciel psa stoi przed niełatwym wyborem czy lepsza będzie karma sucha czy mokra dla psa. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ten artykuł powstał z myślą by przybliżyć i rozjaśnić wam zalety i wady korzystania z poszczególnych rodzajów karm tak by wasz wybór był jak najlepszy dla swoich psów.

Jak firmy podchodzą do zagadnienia różnorodności w pracy?

0
Jak firmy podchodzą do zagadnienia różnorodności w pracy

Na Ziemi żyje ponad 7,5 miliarda ludzi, a w samej Polsce jest to 38 milionów. Liczby te robią wrażenie, prawda? Wiele osób to wiele różnych światopoglądów, doświadczeń i umiejętności. Tymczasem nasze środowiska pracy często zdają się temu przeczyć – sam przyznaj, że Twoi współpracownicy pod wieloma względami Cię przypominają. Firmy bowiem często zatrudniają ludzi, którzy są do siebie podobni, przez co wykluczają potencjalnie dobrych pracowników, którzy jednak nie wpisują się we wzorzec. Biorąc to pod uwagę, nie dziwi fakt, że termin diversity, czyli różnorodność, znajduje coraz to większe znaczenie w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

Kompleksowa oferta dla firm – bezpieczeństwo i funkcjonalność

0
Kompleksowa oferta dla firm - bezpieczeństwo i funkcjonalność

Firmy działające w różnych branżach są zobowiązane do posiadania niektórych elementów wyposażenia. Przepisy prawa określają m.in. powinności dotyczące zachowania optymalnego poziomu bezpieczeństwa. Zgodnie z przepisami BHP firmy muszą m.in. posiadać apteczki, które zapewniają pracownikom właściwy poziom zabezpieczenia medycznego. Funkcjonowanie przedsiębiorstw bazuje nie tylko na wyposażeniu obligatoryjnym, ale również takim, które zapewnia możliwość realizacji założeń biznesowych i daje szansę na zwiększenie efektywności pracy.

Elementarne zabezpieczenie medyczne w miejscu pracy

W każdej firmie muszą być zachowane wymagane prawem procedury związane z ochroną życia i zdrowia. Realnie mogą być one spełnione m.in. dzięki odpowiedniemu wyposażeniu. Jego nieodzownym elementem jest apteczka przemysłowa.

W sklepie internetowym Magazynuj.pl znajdziemy różnego typu apteczki oraz towarzyszące im dodatkowe wyposażenie. Kompleksowa oferta sklepu zapewnia łatwy i szybki dostęp do produktów ochronnych na najwyższym poziomie. Wszystkie apteczki na Magazynuj.pl posiadają ceertyfikaty unijne.

W zależności od zapotrzebowania można wybrać najodpowiedniejszą dla danego podmiotu. Są to m.in.: apteczki w opakowaniu z tkanin wodoodpornych, w pudełku z tworzywa DIN, samochodowe, autobusowe, pierwszej pomocy w pudełkach DIN, w metalowych szafkach z podwójnymi drzwiami, przemysłowe z tworzywa ABS DIN w różnych wersjach, wiszące, mocowane do ściany lub na rzep, zamykane na klucz, przeszklone oraz apteczki w walizce,.

Dzięki różnym tworzywom, z których wyprodukowano apteczki, a także odmiennej konstrukcji i zróżnicowanym cechom technicznym – można dopasować konkretny model do warunków, jakie panują w danej firmie.

Inne apteczki będą konieczne np. w biurze, inne w magazynie, jeszcze inne w hali produkcyjnej. Warunki, jakie panują w miejscu pracy są skrajnie różne – począwszy od temperatury, przez wilgotność powietrza, po park maszynowy, linie produkcyjne, wyposażenie itd. 

Stąd też konieczność zapewnienia maksymalnej ochrony, tak aby w przypadku wystąpienia urazów, jak najszybciej można było udzielić poszkodowanemu pomocy przedmedycznej.

Proste i funkcjonalne wyposażenie dla firm i instytucji

Aby firma, instytucja, czy inny podmiot mogły normalnie funkcjonować potrzebnych jest wiele elementów podstawowego wyposażenia, o których istnieniu przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy niespodziewanie zabraknie w pobliżu tak zdawałoby się oczywistego” przedmiotu, jakim jest pojemnik, za pomocą którego można coś przenieść albo przechowywać w nim różne rzeczy – i te potrzebne, i te które nadają się do wyrzucenia czy do recyklingu.

Bez odpowiednich pojemników trudno też sobie wyobrazić np. efektywną segregację materiałów, narzędzi.

Pojemniki zapewniają porządek i właściwą organizację pracy, a co za tym idzie – przyczyniają się także do zwiększenia poziomu efektywności funkcjonowania każdego podmiotu, czy to przedsiębiorstwa produkcyjnego, zakładu rzemieślniczego, gospodarstwa rolnego, magazynu, hurtowni, sklepu, biura, szkoły, innych instytucji.

Takim przydatnym w wielu miejscach przedmiotem jest m.in. pojemnik plastikowy 60l z Magazynuj – pochodzący z bogatego katalogu tego rodzaju produktów, oferowanych przez ten popularny sklep internetowy. 

To okrągły pojemnik magazynowy wykonany z uniwersalnego polietylenu – przydatny nie tylko w magazynie, ale również w warsztacie, w obiekcie handlowym i na wielu stanowiskach montażowych.

Produkty tego rodzaju, oferowane przez Magazynuj.pl, posiadają certyfikat UN.

Zmieniam konto bankowe… Na co zwrócić uwagę?

0
konto bankowe

Dzisiaj wszyscy muszą mieć konto bankowe, aby funkcjonować w tym nowoczesnym świecie. Dlaczego? Z jednej strony jest tak wiele miejsc, w których nie możemy zapłacić gotówką, z drugiej jest to wygodne np. w sieci. Dla wielu osób otwarcie konta jest normalne i proste, jednak znajdą się tacy, którzy nie radzą sobie z kwestiami finansowymi.

Podstawowa zasada jest taka, by otworzyć dobre i sprawdzone konto, a nie pierwsze lepsze, które znajdziemy lub zaproponuje nam je nasz bank. A jak to zrobić?

Tanie konto – w jakim banku?

To, w jakim banku zdecydujemy się założyć konto bankowe, zależne jest wyłącznie od nas samych. Warto przed podjęciem takiej decyzji zweryfikować większość dostępnych ofert. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na opłaty, jakie wiążą się z prowadzeniem rachunku. Większość kont osobistych oferowana jest z bezpłatnym prowadzeniem. Oznacza to, że nie musimy pokrywać opłaty miesięcznej za utrzymanie rachunku. Należy jednak zwrócić uwagę na pozostałe opłaty. Głównie mamy tutaj na myśli opłaty za przelewy internetowe, korzystanie z karty debetowej czy wypłatę gotówki z bankomatów.

Warto również wspomnieć, że nie należy omijać przy poszukiwaniu odpowiedniego konta, rachunków z opłatą miesięczną. Może się okazać, że w zamian niedużą opłatę miesięczną, otrzymamy konto, w ramach których większość operacji będziemy mogli wykonywać bez dodatkowych opłat. Idealna opcja jeśli wysyłamy dużo przelewów czy wypłacamy często gotówkę z pomocą bankomatów.

Rodzaje kont bankowych

Ogólnie mówiąc, mamy kilka typów kont bankowych, ale podzielono je na dwa nadrzędne: konta indywidualne oraz konta firmowe. Jak sama nazwa wskazuje, konto firmowe pozwala na zarządzanie finansami firmowymi. Takie konto najczęściej posiada zniżki na opłaty ZUS-u czy umożliwia wykonywanie przelewów do Urzędu Skarbowego. Zazwyczaj możesz z niego płacić rachunki, deponować pieniądze, wypłacać je, dokonywać wpłat i wypłat.

Konto indywidualne nie jest nastawione na dodatkowe korzyści. Tutaj liczy się mobilność, dostęp do bankomatów w kraju i na świecie oraz dodatki, np. konto walutowe czy oszczędnościowe pod kontem głównym.

Co powinienem wybrać?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na opłaty. Każdy bank oferuje własne warunki, ale musimy szukać tych, które dają najlepsze i najkorzystniejsze warunki. Ponadto możesz sprawdzić liczbę bankomatów, jakie dostępne są na terenie kraju, dostęp do usług mobilnych oraz oferty specjalne (np. jeśli jesteś studentem lub osobą starszą, możesz liczyć na zniżki). Często do założenia konta potrzebujesz ukończonych 18 lat. Należy jednak zaznaczyć, że są również konta młodzieżowe od 13 lat, które są przeznaczone dla osób młodszych i są one powiązane z kontem dorosłego.

Szybkie pożyczki przez internetowe

Założenie konta bankowego z dostępem przez internet daje nam szereg udogodnień. Jednym z nich jest możliwość uzyskania pożyczek całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu. Mamy tutaj na myśli nie tylko popularne w ostatnim czasie chwilówki online, ale również pożyczki z ratami miesięcznymi, które również dostępne są przez internet.

ZOBACZ TEŻ