Program do wystawiania faktur na rok 2018

0

Koniec roku zbliża się już małymi kroczkami. Zostało jeszcze kilka miesięcy do powitania nowego roku, ale już dziś warto zastanowić się, jaki wybrać program do fakturowania na rok 2018. Przed rozpoczęciem selekcji należy rozważyć, na czym dokładnie nam zależy, jakich funkcji oczekujemy od programu i co chcemy zmienić w naszej dotychczasowej pracy.

Monety kolekcjonerskie – o Skarbach Stanisława Augusta słów kilka

0

Monety kolekcjonerskie z serii Skarby Stanisława Augusta odwzorowują serię medalierską z XVIII wieku, która przedstawiała 23 wizerunki królów Polski.

Rozwijasz własny biznes? Sprawdź, gdzie znajdziesz najlepsze centra konferencyjne

0

Każdy przedsiębiorca, prędzej lub później, stanie w obliczu wyzwania, jakim są negocjacje lub spotkanie biznesowe. Nie każdy jednak może zorganizować je w siedzibie swojej firmy. Na szczęście, jest na to rada.

Kłopotliwa kwestia z wprowadzanym od 1 stycznia 2018 roku systemem płatności typu split payement

0

W prawie finansowym mają zostać wprowadzone dość spore zmiany z dniem 1 stycznia 2018 roku. Ministerstwo Finansów proponuje nowy sposób rozliczania się z fiskusem, którego celem jest zmniejszenie oszustw podatkowych związanych z płaceniem podatku VAT. Zasady split payement, czyli…

Niszczenie dokumentów i nośników danych – zasady

0

Nie wszystkie dane, które znajdują się w firmie, mogą być przechowywane w nieskończoność. Część z nich należy zarchiwizować, a inne zniszczyć. Nie możemy jednak wyrzucić ich po prostu do kosza. Niszczenie dokumentów i nośników danych reguluje norma DIN 66399, która zastąpiła wcześniej obowiązującą normę DIN 32757, definiującą wyłącznie sposób niszczenia papieru.

Hiszpania – dobre miejsce do życia i inwestowania

0

W pierwszym kwartale tego roku Polacy wydali na mieszkania aż 4,4 miliarda złotych. Rynek nieruchomości przeżywa od kilku lat prawdziwy rozkwit. Coraz większa liczba Polaków rezygnuje z deponowania pieniędzy na lokatach, inwestując swoje oszczędności w zakup mieszkania – także za granicą.

Czy wymiana bez spreadu w e-kantorach jest możliwa?

0

Co to jest spread? Spread walutowy jest różnicą pomiędzy kupnem a sprzedażą danej waluty obowiązującą w danej instytucji prowadzącej handel walutami.

Normy w biznesie

0

Prowadzenie własnego biznesu to nie lada wyzwanie. Aby usprawnić działanie, a także zapewnić bezpieczeństwo w firmie warto wykorzystać szereg dostępnych na rynku norm.

Na czym polega umowa z agencją pracy tymczasowej?

0

Praca stanowi nieodłączny element ludzkiej egzystencji. Zdarza się jednak, że (z uzasadnionych bądź nieuzasadnionych przyczyn) tracimy dotychczasowe zatrudnienie. Nie mogąc liczyć na pracę w pełnym wymiarze godzin, możemy sięgnąć po usługi agencji pracy tymczasowej. Istotne jest jednak, aby wybrana agencja zarejestrowana była w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia.

Jak prosić o podwyżkę wynagrodzenia w pracy?

0

Zbyt niskiego wynagrodzenia nie zrekompensuje na dłuższą metę ani satysfakcja z wykonywanego zawodu, ani miła atmosfera w pracy, dodatki pozapłacowe czy rozwój osobisty. Jeśli szef dawno nie zaproponował ci podwyżki wynagrodzenia, a czujesz że twój wkład w rozwój firmy rośnie, ale motywacja powoli maleje, nie bój się porozmawiać o warunkach podniesienia twojego wynagrodzenia. Ważne, aby przed rozmową dokładnie przemyśleć argumenty, aby nie dać się zaskoczyć zwykłym „nie ma teraz budżetu” i przekonać szefa, że firma dużo zyskuje na twoim zaangażowaniu i rozwoju.

ZOBACZ TEŻ