Baseny ogrodowe – akcesoria dla dzieci, w które warto się zaopatrzyć

0
jakie dodatki do basenu ogrodowego kupić dziecku?

Gdy nadchodzi sezon letni i wakacje w ogrodach zaczynają pojawiać się baseny ogrodowe. Zazwyczaj są one przeznaczone dla dzieci, jednak jeżeli kupimy większy model spokojnie może on posłużyć również dorosłym. Obecnie wybór basenów ogrodowych dla dzieci jest dość duży. Dostępne są baseny dmuchane, rozporowe oraz stelażowe. Czasami jednak okazuje się, że sam basen nie wystarczy i należy dokupić do niego akcesoria.

Baseny ogrodowe – najpopularniejsze akcesoria

Chemia basenowa, jest podstawą, żeby utrzymać krystaliczną wodę w basenie ogrodowym. Zazwyczaj w wodzie stojącej panują bardzo korzystne warunki do rozwoju przeróżnych mikroorganizmów, które są chorobotwórcze. Ważne jest żeby utrzymać obojętny odczyn pH wody, czyli na poziomie 7-7,4. Ponieważ, gdy woda w basenie zrobi się zbyt kwaśna, może zacząć podrażniać oczy dzieciom, z kolei gdy woda będzie zbyt zasadowa może podrażnić ich skórę.

Baseny ogrodowe - akcesoria dla dzieci

Pompa filtrująca, woda krąży w zamkniętym układzie, czyli przepływa jednym wężem do pompy (w pompie dochodzi do oczyszczenia wody), z kolei drugim wraca z powrotem do basenu. Najlepszym rozwiązaniem jest włączanie pompy na kilka godzin dziennie. Jeżeli zdecydujemy się na zakup basenu rozporowego lub stelażowego, tam już będą specjalne otwory do mocowania pompy. W przypadku basenu dmuchanego nie ma takiej możliwości.

Zestawy naprawcze, czasami basen może ulec zniszczeniu, a dokładniej zostanie przebity. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi zestaw naprawczy. Dzięki niemu zakleimy dziurę i będziemy mgli dalej korzystać z basenu.

Drabinki basenowe, są konieczne jeżeli z basenu mają korzystać również dzieci. Basen ogrodowy ma zazwyczaj 76 cm, niby niewiele, ale dla dziecka jest to wysokość, która może być utrudnieniem. Drabinka jest bezpiecznym rozwiązaniem, w które warto zainwestować. Dodatkowo ma antypoślizgowe stopnie, przez co nie przemieszcza się i nie uszkodzi basenu.

Skimmer, jest to powierzchniowy oczyszczacz wody basenowej. Swoim wyglądem przypomina zwykły koszyczek z sitkiem, jednak podłączony jest do pompy filtrującej i w ten sposób woda która jest pobrana w pierwszej kolejności zostaje oczyszczona w koszyczku.

Przeczytaj też: http://www.puwn.pl/zabawki-ogrodowe-jakie-wybrac-dla-dzieci/

Jak zbudować stronę www?

0
Jak zbudować stronę www?

Siłą internetu jest jego globalny zasięg i łatwa dostępność. Treści dostępne w internecie możemy przeglądać praktycznie w każdym miejscu w Polsce. Równie łatwo możemy takie treści zamieszczać. Proces zamieszczania takich treści przez internautów kojarzy się najczęściej z portalami społecznościowymi. Jeżeli prowadzimy własny sklep lub też działalność usługową to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie posiadanie własnej strony internetowej. Obecnie taką prostą stronę możemy zbudować we własnym zakresie nie dysponując wiedzą z zakresu języków programowania.

Mokra karma dla psa czy sucha? Jaki rodzaj karmy dla psa?

0
Mokra karma dla psa czy sucha? Jaki rodzaj karmy dla psa

Karmienie psa należy do niezwykle ważnej czynności opieki nad psem. Tylko psy o odpowiednio zbilansowanym pożywieniu mają szansę rozwijać się zdrowo i bezproblemowo. Zdrowy pies to także szczęśliwy, energiczny i chętny do zabawy. Jedzenie ma ogromne znaczenie w życiu naszych pupili.

Obecnie na rynku dostępnych jest wielu producentów karm dla psów. Jednak szeroki wybór może wiązać się z nieodpowiednim wyborem jedzenia dla naszych czworonogów.

W związku z tym chcemy przedstawić wam na co zwracać uwagę przy wyborze karmy suchej lub mokrej? Czy dla twojego psa lepsza jest karma mokra czy jednak sucha?

Karma sucha

Karmy suche zawierają około 7-9 procent wody. To powoduje, żę tą samą objętością karmy dostarczymy wyższą ilość kalorii niżeli w przypadku karmy mokrej. Dlatego porcje karmy suchej mogą zdawać się nam na małe, ale są jak najbardziej sycące dla naszego psa.

Korzystając  z karmy suchej pamiętajmy, by pies zawsze miał dostęp do czystej wody, po to aby sam mógł uzupełnić jej braki w organizmie.

Karmienie psa suchą karmą ma pozytywny wpływ na jego uzębienie. Gryzienie twardych kawałków karmy przez psy pomaga im w ścieraniu osadu z powierzchni zębów i stymulowaniu dziąseł.

Karmy suche nadają się dla psów w każdym wieku, pod warunkiem, że u psa nie występują problemy z gryzieniem. Warto wybrać  sprawdzone propozycje o dobrym składzie z dużą zawartością mięsa. Karmy suche nie powinny posiadać sztucznych barwników, aromatów i konserwantów.

Dobra karma dostarczy naszym pociechom niezbędnych składników odżywczych.

Polecamy karmy wysokiej jakości i specjalne karmy Premium marek takich jak Brit, Acana, Arion czy Royal Canin. Możecie je znaleźć w internetowym sklepie zoocentrum24 pod adresem https://www.zoocentrum24.pl/4-karmy-suche-dla-psa

Zalety karm suchych:

 • tani koszt
 • wydajność karmy
 • łatwa w przechowywaniu i dawkowaniu
 • długi termin przydatności
 • pozytywnie wpływa na zęby i dziąsła psa
 • może pełnić rolę nagrody, przekąski

Mokra karma

Pierwszą znaczącą cechą tej karmy jest jej wyróżniająca się konsystencja. Posiada również wyrazisty zapach, dlatego psy o wytężonym węchu chętniej po nie sięgną.

Wielu właścicieli decyduje się na wybór karmy mokrej dla psów niejadków lub dla tych, co mają problemy z jedzeniem. Taka karma sprawdzi się u psów starych, tych schorowanych, jak i u małych szczeniaków.

Zaletą karm mokrych jest ich skład. Wysokiej jakości mokra karma w swoim składzie zawiera dużą zawartość mięsa i składników odżywczych. Zawartość wody w tego typu karmie wynosi aż 75%. Wybierając ten typ pożywienia należy zwrócić uwagę na jego skład. Skład karmy mokrej powinien być krótki. Oznacza to, że karma zawiera same najlepsze składniki.

W tym przypadku nie możemy zapomnieć o przestrzeganiu porad producenta. Porcję karmy dostosowujemy do wieku, rasy i wagi psa. Karma mokra dla szczeniąt powinna być wysokokaloryczna oraz mieć zwiększoną zawartość białka.

W szeroki wachlarz karm mokrych wysokiej jakości zaopatrzysz się pod tym adresem https://www.zoocentrum24.pl/5-karmy-mokre-dla-psa

Zalety mokrej karmy:

 • mniejsza kaloryczność pomoże łatwiej zadbać o odpowiednią wagę psa
 • duża ilość wody zapobiega odwodnieniu
 • występuje w wyznaczonych porcjach co ułatwia dawkowanie
 • atrakcyjna w smaku ze względu na swoją aromatyczność

Karma Weterynaryjna

Wzrost popularności karm weterynaryjnych wiąże się z przymusem doboru odpowiedniej zbilansowanej diety dla psów z problemami zdrowotnymi. Taka dieta jest odpowiednio dobierana przez lekarza weterynarii. Jeśli Twój zwierzak cierpi na otyłość, cukrzycę, ma problemy z nerkami, stawami, czy pęcherzem to znak, aby zmienić sposób jego żywienia. Prawidłowo dopasowana do choroby zwierzaka karma weterynaryjna może wspomóc leczenie naszej psiej pociechy.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych karm, dlatego tak istotne przed zakupem jest skonsultowanie problemu z lekarzem weterynarii.

Bogatą ofertę dostępnych na rynku karm weterynaryjnych. Pochodzące od renomowanych i cenionych firm stanowiące gwarancję prawidłowego leczenia

znajdziecie tutaj https://www.zoocentrum24.pl/6-karmy-weterynaryjne

Przy zakupie karmy weterynaryjnej dla psów warto zwrócić uwagę na to czy interesujący nas produkt pochodzi od licencjonowanego dystrybutora i sprzedawany jest pod kontrolą specjalistów do spraw leczenia.

Psia karma – podsumowanie

Każdy właściciel psa stoi przed niełatwym wyborem czy lepsza będzie karma sucha czy mokra dla psa. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ten artykuł powstał z myślą by przybliżyć i rozjaśnić wam zalety i wady korzystania z poszczególnych rodzajów karm tak by wasz wybór był jak najlepszy dla swoich psów.

Jak firmy podchodzą do zagadnienia różnorodności w pracy?

0
Jak firmy podchodzą do zagadnienia różnorodności w pracy

Na Ziemi żyje ponad 7,5 miliarda ludzi, a w samej Polsce jest to 38 milionów. Liczby te robią wrażenie, prawda? Wiele osób to wiele różnych światopoglądów, doświadczeń i umiejętności. Tymczasem nasze środowiska pracy często zdają się temu przeczyć – sam przyznaj, że Twoi współpracownicy pod wieloma względami Cię przypominają. Firmy bowiem często zatrudniają ludzi, którzy są do siebie podobni, przez co wykluczają potencjalnie dobrych pracowników, którzy jednak nie wpisują się we wzorzec. Biorąc to pod uwagę, nie dziwi fakt, że termin diversity, czyli różnorodność, znajduje coraz to większe znaczenie w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

Kompleksowa oferta dla firm – bezpieczeństwo i funkcjonalność

0
Kompleksowa oferta dla firm - bezpieczeństwo i funkcjonalność

Firmy działające w różnych branżach są zobowiązane do posiadania niektórych elementów wyposażenia. Przepisy prawa określają m.in. powinności dotyczące zachowania optymalnego poziomu bezpieczeństwa. Zgodnie z przepisami BHP firmy muszą m.in. posiadać apteczki, które zapewniają pracownikom właściwy poziom zabezpieczenia medycznego. Funkcjonowanie przedsiębiorstw bazuje nie tylko na wyposażeniu obligatoryjnym, ale również takim, które zapewnia możliwość realizacji założeń biznesowych i daje szansę na zwiększenie efektywności pracy.

Elementarne zabezpieczenie medyczne w miejscu pracy

W każdej firmie muszą być zachowane wymagane prawem procedury związane z ochroną życia i zdrowia. Realnie mogą być one spełnione m.in. dzięki odpowiedniemu wyposażeniu. Jego nieodzownym elementem jest apteczka przemysłowa.

W sklepie internetowym Magazynuj.pl znajdziemy różnego typu apteczki oraz towarzyszące im dodatkowe wyposażenie. Kompleksowa oferta sklepu zapewnia łatwy i szybki dostęp do produktów ochronnych na najwyższym poziomie. Wszystkie apteczki na Magazynuj.pl posiadają ceertyfikaty unijne.

W zależności od zapotrzebowania można wybrać najodpowiedniejszą dla danego podmiotu. Są to m.in.: apteczki w opakowaniu z tkanin wodoodpornych, w pudełku z tworzywa DIN, samochodowe, autobusowe, pierwszej pomocy w pudełkach DIN, w metalowych szafkach z podwójnymi drzwiami, przemysłowe z tworzywa ABS DIN w różnych wersjach, wiszące, mocowane do ściany lub na rzep, zamykane na klucz, przeszklone oraz apteczki w walizce,.

Dzięki różnym tworzywom, z których wyprodukowano apteczki, a także odmiennej konstrukcji i zróżnicowanym cechom technicznym – można dopasować konkretny model do warunków, jakie panują w danej firmie.

Inne apteczki będą konieczne np. w biurze, inne w magazynie, jeszcze inne w hali produkcyjnej. Warunki, jakie panują w miejscu pracy są skrajnie różne – począwszy od temperatury, przez wilgotność powietrza, po park maszynowy, linie produkcyjne, wyposażenie itd. 

Stąd też konieczność zapewnienia maksymalnej ochrony, tak aby w przypadku wystąpienia urazów, jak najszybciej można było udzielić poszkodowanemu pomocy przedmedycznej.

Proste i funkcjonalne wyposażenie dla firm i instytucji

Aby firma, instytucja, czy inny podmiot mogły normalnie funkcjonować potrzebnych jest wiele elementów podstawowego wyposażenia, o których istnieniu przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy niespodziewanie zabraknie w pobliżu tak zdawałoby się oczywistego” przedmiotu, jakim jest pojemnik, za pomocą którego można coś przenieść albo przechowywać w nim różne rzeczy – i te potrzebne, i te które nadają się do wyrzucenia czy do recyklingu.

Bez odpowiednich pojemników trudno też sobie wyobrazić np. efektywną segregację materiałów, narzędzi.

Pojemniki zapewniają porządek i właściwą organizację pracy, a co za tym idzie – przyczyniają się także do zwiększenia poziomu efektywności funkcjonowania każdego podmiotu, czy to przedsiębiorstwa produkcyjnego, zakładu rzemieślniczego, gospodarstwa rolnego, magazynu, hurtowni, sklepu, biura, szkoły, innych instytucji.

Takim przydatnym w wielu miejscach przedmiotem jest m.in. pojemnik plastikowy 60l z Magazynuj – pochodzący z bogatego katalogu tego rodzaju produktów, oferowanych przez ten popularny sklep internetowy. 

To okrągły pojemnik magazynowy wykonany z uniwersalnego polietylenu – przydatny nie tylko w magazynie, ale również w warsztacie, w obiekcie handlowym i na wielu stanowiskach montażowych.

Produkty tego rodzaju, oferowane przez Magazynuj.pl, posiadają certyfikat UN.

Zmieniam konto bankowe… Na co zwrócić uwagę?

0
konto bankowe

Dzisiaj wszyscy muszą mieć konto bankowe, aby funkcjonować w tym nowoczesnym świecie. Dlaczego? Z jednej strony jest tak wiele miejsc, w których nie możemy zapłacić gotówką, z drugiej jest to wygodne np. w sieci. Dla wielu osób otwarcie konta jest normalne i proste, jednak znajdą się tacy, którzy nie radzą sobie z kwestiami finansowymi.

Podstawowa zasada jest taka, by otworzyć dobre i sprawdzone konto, a nie pierwsze lepsze, które znajdziemy lub zaproponuje nam je nasz bank. A jak to zrobić?

Tanie konto – w jakim banku?

To, w jakim banku zdecydujemy się założyć konto bankowe, zależne jest wyłącznie od nas samych. Warto przed podjęciem takiej decyzji zweryfikować większość dostępnych ofert. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na opłaty, jakie wiążą się z prowadzeniem rachunku. Większość kont osobistych oferowana jest z bezpłatnym prowadzeniem. Oznacza to, że nie musimy pokrywać opłaty miesięcznej za utrzymanie rachunku. Należy jednak zwrócić uwagę na pozostałe opłaty. Głównie mamy tutaj na myśli opłaty za przelewy internetowe, korzystanie z karty debetowej czy wypłatę gotówki z bankomatów.

Warto również wspomnieć, że nie należy omijać przy poszukiwaniu odpowiedniego konta, rachunków z opłatą miesięczną. Może się okazać, że w zamian niedużą opłatę miesięczną, otrzymamy konto, w ramach których większość operacji będziemy mogli wykonywać bez dodatkowych opłat. Idealna opcja jeśli wysyłamy dużo przelewów czy wypłacamy często gotówkę z pomocą bankomatów.

Rodzaje kont bankowych

Ogólnie mówiąc, mamy kilka typów kont bankowych, ale podzielono je na dwa nadrzędne: konta indywidualne oraz konta firmowe. Jak sama nazwa wskazuje, konto firmowe pozwala na zarządzanie finansami firmowymi. Takie konto najczęściej posiada zniżki na opłaty ZUS-u czy umożliwia wykonywanie przelewów do Urzędu Skarbowego. Zazwyczaj możesz z niego płacić rachunki, deponować pieniądze, wypłacać je, dokonywać wpłat i wypłat.

Konto indywidualne nie jest nastawione na dodatkowe korzyści. Tutaj liczy się mobilność, dostęp do bankomatów w kraju i na świecie oraz dodatki, np. konto walutowe czy oszczędnościowe pod kontem głównym.

Co powinienem wybrać?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na opłaty. Każdy bank oferuje własne warunki, ale musimy szukać tych, które dają najlepsze i najkorzystniejsze warunki. Ponadto możesz sprawdzić liczbę bankomatów, jakie dostępne są na terenie kraju, dostęp do usług mobilnych oraz oferty specjalne (np. jeśli jesteś studentem lub osobą starszą, możesz liczyć na zniżki). Często do założenia konta potrzebujesz ukończonych 18 lat. Należy jednak zaznaczyć, że są również konta młodzieżowe od 13 lat, które są przeznaczone dla osób młodszych i są one powiązane z kontem dorosłego.

Szybkie pożyczki przez internetowe

Założenie konta bankowego z dostępem przez internet daje nam szereg udogodnień. Jednym z nich jest możliwość uzyskania pożyczek całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu. Mamy tutaj na myśli nie tylko popularne w ostatnim czasie chwilówki online, ale również pożyczki z ratami miesięcznymi, które również dostępne są przez internet.

Na co oszczędzają Polacy?

0
Na co oszczędzają Polacy

Czy wiesz, że świadomość Polaków w kwestii oszczędzania znacznie wzrasta? Zwiększa się też liczba tych, którzy rzeczywiście generują nadwyżki pieniędzy. Zgodnie ze statystykami, oszczędności posiada już co drugi mieszkaniec Polski, natomiast nadal nie są to wysokie kwoty – najczęściej nie przekraczają dwukrotności comiesięcznej pensji.

Na co oszczędzamy pieniądze? Przede wszystkim na godne życie po zakończeniu pracy zawodowej, na tzw. czarną godzinę, nieprzewidziane wydatki i dzieci. To im chcemy zapewnić dobry start w dorosłość. Dzisiaj doskonale wiemy już, że nic nie otrzymamy za darmo, a na spełnianie wszelkich potrzeb musimy pracować. Nie liczymy też na emerytury, bo obecny obraz życia przeciętnego seniora doskonale pokazuje nam, jak bardzo niedomaga system emerytalny.

Oszczędności na cele pierwszej potrzeby

Większość Polaków rzeczywiście myśli o oszczędzaniu długoterminowym, a ogromna liczba osób, które posiadają nadwyżki pieniędzy, chcą je nawet pomnażać. Zbieramy najczęściej na mieszkanie bądź wkład własny w celu zaciągnięcia kredytu, samochód albo remont domu. Rzadziej chcemy spełniać nadrzędne potrzeby, takie jak wymarzone wakacje czy też nabycie wyposażenia nieruchomości, w tym małych sprzętów AGD. Wyciskarki do owoców czy roboty kuchenne jesteśmy w stanie kupić ze środków w bieżącym budżecie, na małe cele nie musimy oszczędzać. Biorąc pod uwagę, że każdy z nas jest w stanie odłożyć nawet 300 złotych miesięczne – tak potwierdzają eksperci rynku finansowego, w ciągu roku jesteśmy w stanie zrealizować naprawdę opłacalne inwestycje i to bez wspomagania kredytami bankowymi. Przykładem mogą być inwestycje we własne auto – koszt instalacji lpg pochłonie roczne oszczędności, ale za to zminimalizuje wydatki na eksploatację auta w długim okresie.

Cieszy fakt, że w końcu nie wydajemy więcej, niż zarabiamy. Jeśli potrzebujemy finansowego wsparcia, to decyzję o takowym podejmujemy naprawdę rozsądnie i tylko w razie priorytetowych potrzeb. Polacy mają coraz mniej długów, za to wykazują coraz lepszą płynność finansową. Dobrą informacją jest też to, że w końcu nie boimy się pomnażać oszczędności, „zaskórniaki” nie są już chowane do domowej skarbonki, ale raczej lokowane w banku.

NAJPOPULARNIEJSZE JĘZYKI PROGRAMOWANIA

0
NAJPOPULARNIEJSZE JĘZYKI PROGRAMOWANIA

Czym są języki programowania?

Języki programowania to systemy znaków i zasad określających sposób tworzenia programu przez ciąg symboli oraz dokonywanych przez niego obliczeń – na pierwszy rzut oka, osobom, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z programowaniem ani szerzej rozumianym IT,  ta oficjalna definicja może wydawać się dość zawiła, w rzeczywistości jednak nie tak trudno ją zrozumieć. Chodzi po prostu o reguły według których powstaje oprogramowanie, nazywa się je zaś językami ponieważ, podobnie jak języki naturalne, posiadają swoją składnię i semantykę, czyli określony system znaczeń i funkcji poszczególnych symboli. Dzięki językom programowania możemy zapisać algorytmy i kody źródłowe składające się na tworzoną aplikację; to jak będzie ona funkcjonować i wyglądać, zależy zaś od tego jakiego dokładnie języka użyjemy. W niniejszym tekście pokrótce omówimy kilka z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych języków programowania,  przedstawiając ich najważniejsze cechy.

JavaScript.

Według raportu sporządzonego w 2018 roku przez branżowy portal Bulldogjob, najbardziej znany i najczęściej stosowany przez programistów język to JavaScript. JS jest skryptowym (programy w nim napisane przyjmują postać dokumentu tekstowego, zamienianego w formę zrozumiałą dla komputera w specjalnym środowisku uruchomieniowym) i wieloparadygmatowym (łączy kilka wzorców programowania – obiektowe, funkcyjne i imperatywne) językiem programowania stworzonym w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku przez firmę Netscape – wykorzystuje się go przede wszystkim, choć nie wyłącznie, przy tworzeniu stron internetowych. JavaScript umożliwia wprowadzanie na stronach interakcji, takich jak np. reagowanie na zdarzenia, pozwala także wdrażać bardziej skomplikowane elementy, jak interaktywne mapy i grafiki, video czy inne efekty wizualne. Poza stronami, opisywany język może zostać użyty również do projektowania wieloplatformowych aplikacji czy gier komputerowych, znajduje zastosowanie także przy rozwiązaniach serwerowych. Zdaniem niektórych ekspertów, JavaSript to idealny język dla debiutujących programistów, którzy nie mieli nigdy kontaktu z tą dziedziną wiedzy – do jego użycia potrzebna jest tylko przeglądarka, co w pewien sposób może obniżać „barierę wejścia”, nauka jednak bywa trudna i wymaga systematycznej pracy.

Java.

Mimo podobnych nazw, Java nie ma nic wspólnego z JavaScriptem. To zupełnie odrębny, wieloparadygmatowy (ale silnie ukierunkowany na programowanie obiektowe) język ogólnego zastosowania wykorzystywany na szeroką skalę w bardzo różnorodnych celach – bardzo często sięgają po nią back-end developerzy w projektowaniu rozwiązań serwerowych obsługujących np. fora internetowe, sklepy e-commerce czy ankiety albo formularze. Java powstała w 1995 r. i od początku silnie czerpała z języka C++.  Podstawowe terminy związane z Javą to klasa, obiekt i metoda, a czas tworzenia aplikacji jest stosunkowo krótki. Java jest niezależna od systemu operacyjnego i napisane w niej kody można stosować zarówno w Windowsie, Linuxie czy Macu. Umożliwia tworzenie aplikacji mobilnych, aplikacji desktopowych czy gier. Obecna w Javie metoda odśmiecania pamięci eliminuje dużą liczbę potencjalnych błędów. Wiele osób decyduje się rozpoczynać swoją przygodę z programowaniem właśnie od tego języka – nauka jest łatwa m.in. dzięki prostej i przejrzystej składni, która przypomina tę znaną z C czy C++.  Badania pokazują stałą obecność Javy w czołówce najpopularniejszych języków programowania – można przewidywać, że jeszcze długo będzie utrzymywać tę pozycję.

Python.

Język programowania Python często wymieniany jako znakomity dla początkujących – jest prosty i łatwo go opanować, ponadto dynamicznie się rozwija znajdując coraz szersze zastosowanie, warto zatem go znać. Podobnie jak opisane wcześniej JS i Java, Python to język wieloparadygmatowy – nie wymusza jednego stylu programowania, dopuszczając różne, w tym programowanie obiektowe, strukturalne i funkcyjne. Posiada czytelny i zwięzły kod, przejrzystą składnię, dynamiczny system typów i automatyczne zarządzanie pamięcią.  Jest językiem wieloplatformowym, z interpreterami dostępnymi w wielu systemach operacyjnych. Dziedziny, w których często używa się języka Python, to m.in. przetwarzanie danych i data science czy uczenie maszynowe (machine learning), możliwości jego wykorzystania są jednak większe – z jego pomocą da się tworzyć serwisy internetowe, aplikacje komputerowe i sieciowe czy gry. Ze względu na swoją przystępność, Python to jeden z tych języków, na których programowania mogą uczyć się nawet dzieci – na rynku są dostępne podręczniki czy kursy skierowane właśnie do tej grupy. Jako język skryptowy, Python bywa wykorzystywany również w aplikacjach napisanych w innych językach. Zainteresowanie Pythonem stale rośnie, a przeprowadzane badania rynku przyznają mu jedno z czołowych miejsc wśród wszystkich języków programowania.

PHP.

PHP to interpretowany skryptowy język programowania zaprojektowany do tworzenia stron internetowych oraz aplikacji webowych. Najczęściej wykorzystuje się go do tworzenia skryptów po stronie serwera www, potrafi  jednak również przetwarzać dane z poziomu wiersza poleceń. PHP dynamicznie generuje strony, tworzy i modyfikuje pliki na serwerze, szyfruje dane czy pozwala stosować ciasteczka; często występującą funkcją tego języka jest obsługa formularzy. Znajduje również zastosowanie przy zarządzaniu rozbudowanymi aplikacjami o dużej zawartości danych, takich jak systemy zarządzania treścią, systemy forów dyskusyjnych, aplikacje pocztowe czy sklepy internetowe. Jest uważany za dość łatwy język – w porównaniu z językami takimi jak C++, składnia w PHP jest uproszczona, a wbudowana obsługa różnych baz danych ułatwia dokonywanie na nich operacji. PHP to najpopularniejszy język do generowania stron internetowych – 80% z 10 mln najczęściej odwiedzanych witryn została wykonana właśnie w nim. Mimo, że jest już dosyć „wiekowym” narzędziem (premiera PHP miała miejsce w 1995 roku), cały czas pozostaje często używany, nieustannie też następuje jego rozwój, który ma odpowiadać na nowo pojawiające się rynkowe oraz technologiczne wyzwania.

C#.

 W 2000 r. miała miejsce premiera nowego, stworzonego przez Microsoft, języka programowania – C# (C Sharp). Jest obiektowy, a jego nazwa nawiązuje do języka C, którego stanowi kontynuację. C# pod wieloma względami przypomina Javę i jest językiem ogólnego przeznaczenia najczęściej stosowanym do tworzenia aplikacji dla systemów Windows, może być jednak używany także na Linuxie i Macu. Pozostaje ściśle zintegrowany z platformą .NET, która pełni zarówno rolę frameworka, jak i środowiska uruchomieniowego. Język C# jest silnie typowany – każda zmienna musi mieć zadeklarowany przechowywany typ danych przez co należy zadeklarować więcej informacji, dzięki czemu jednak program później zwraca błędy  i zapobiega kompilacji. Umożliwia również tworzenie aplikacji webowych po stronie serwera, a także wieloplatformowych aplikacji mobilnych. Wykorzystanie C# w silniku Unity sprawia, że za pomocą tego języka można tworzyć gry na komputery, urządzenia mobilne, konsole czy strony internetowe.  C# jest bezustannie rozwijany przez Microsoft – jego najnowsza wersja została wydana w maju 2018 r. , a przyswojenie zasad tego języka nie powinno być zbyt trudne. Składnia bardzo przypomina tę znaną z Javy przez co osoby zaznajomione z drugim z tych języków mogą przyswoić C# bez większych problemów.

Wybierz dobrze.

Wszystkie wymienione tu języki programowania cieszą się dużą popularnością i są wykorzystywane przy tworzeniu aplikacji oraz bardzo różnego oprogramowania. Wielu programistów potrafi posługiwać się kilkoma z nich albo nawet wszystkimi; oczywiście znajomość ta bywa mniej lub bardziej zaawansowana, a większość pracujących w tym zawodzie osób ma pewne preferencje czy też obszary specjalizacji. Przygoda z programowaniem z powodzeniem jednak może – albo nawet powinna – rozpocząć się od rzetelnego opanowania jednego z języków, wybór zaś powinien zależeć od naszych zawodowych planów i osobistych predyspozycji. Mamy nadzieję, że ten tekst okaże się pomocny w takich rozważaniach.

Sprawa rozwodowa w Poznaniu

0
Sprawa rozwodowa w Poznaniu

Żyjemy w czasach, w których ludzie rozwodzą się na potęgę. Nie wiadomo, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, ale jako najczęstsze przyczyny rozwodów podawane są niezgodność charakterów, zdrada, alkoholizm czy dłuższa nieobecność. Mimo tego, że rozwodowy to często sprawy trudne i długotrwałe to zyskują na popularności, a sprawa rozwodowa w Poznaniu często pojawia się na wokandzie.

Aby łagodnie i bez przykrych emocji przejść przez sprawę rozwodową warto sięgnąć po pomoc profesjonalisty. Adwokat od spraw rozwodowych w Poznaniu, którego cechuje bogate doświadczenie, a także ugruntowana wiedza, będzie stanowić nieocenioną pomoc. Profesjonalisty szukaj na stronie internetowej. Możesz liczyć na indywidualne podejście do Twojej sprawy oraz rzetelną pomoc i zaangażowanie.

Specjalista ,jakim jest adwokat od spraw rozwodowych, może służyć pomocą już od samego początku – adwokat może pomóc Ci napisać i złożyć pozew rozwodowy. Pamiętaj, że tylko złożony pozew rozwodowy prowadzi do rozpoczęcia się sprawy rozwodowej. Koszt złożenia pozwu to 600 złotych. Dodatkowe opłaty naliczane są za sprawy alimentacyjne a także sprawy o podział majątku. Wszystkie szczegóły wyjaśni Ci adwokat.

Sprawy rozwodowe często przebiegają z krzykiem, płaczem i eskalacją problemu. Dobry adwokat spróbuje pomoc Ci tego uniknąć. Czasem warto zdecydować się na mediacje z partnerem, aby sprawę rozwodową zakończyć szybko i ugodowo. Może się okazać, że nie chcecie osądzać o winie. Dodatkowo profesjonalnego adwokata cechuje rzetelne zaangażowanie, a także dyskrecja. Dobry adwokat nie tylko będzie pełnił funkcję Twojego pełnomocnika i przedstawiciela, ale także pomoże zachować spokój w sądzie, podpowiadając uprzednio czego możemy się spodziewać oraz jakie pytania na przesłuchaniu może zadać sędzia.

Mimo iż koszty zatrudnienia specjalisty, jakim jest adwokat do spraw rozwodowych, mogą być wysokie, to warto zainwestować w profesjonalne usługi, gdyż jego pomoc może okazać się nieoceniona.

Więcej: Adwokat rozwód poznań

Wszystko, co trzeba wiedzieć o fakturze VAT

0
Wszystko, co trzeba wiedzieć o fakturze VAT

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi własną firmę, świetnie zdaje sobie sprawę z obowiązku wystawiania faktur VAT, dzięki której możliwe odliczenie podatku. Warto jednak dowiedzieć się, czym taka faktura się charakteryzuje, oraz że istnieją jej różne rodzaje, o czym nie każdy wie. Podpowiadamy więc, co powinno się wiedzieć o fakturze VAT.

Czym tak naprawdę jest faktura?

Jest to swego rodzaju dokument, który znalazł szerokie zastosowanie w relacjach handlowych pomiędzy konsumentem a przedsiębiorcą. Istnieją przeróżne rodzaje faktur VAT, jednak o ich typie nie decyduje sama nazwa, ale przede wszystkim zawartość. Większość z nich można wygenerować na odpowiedniej, profesjonalnej stronie internetowej. Na podstawie faktur dokumentowana jest nie tylko sprzedaż towarów, ale również wykonywane są wszelkie usługi w Polsce czy za granicą. Warte uwagi jest to, że faktury wystawiane są zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, co znacznie ułatwia pracę ‘’mobilnym’’ przedsiębiorcom oraz w przypadku, gdy dokument trzeba dostarczyć szybko i w odległe miejsce. Warte uwagi jest także to, że istnienie faktury znacząco wpływa na powstanie obowiązku podatkowego.

Faktura tradycyjna– czym się charakteryzuje?

Taki dokument wystawiany jest przez danego podatnika w sytuacji sprzedaży, dostawy produktu, czy świadczenia jakiejkolwiek innej usługi dla innej osoby, która płaci podatek VAT lub nie. Ten rodzaj faktury dotyczy również sprzedaży wysyłkowej z terytorium Polski czy też wewnątrzwspólnotowej wymiany jakichkolwiek towarów. Bardzo istotne jest to, aby wystawiać fakturę VAT w sytuacji, gdy przedsiębiorca otrzymał już zapłatę (lub jej część) za towar lub usługę, którą wyświadczy w najbliższym czasie. Warte uwagi jest to, że obowiązkiem podatnika jest stworzenie takiej faktury nawet wtedy, gdy dane czynności są z podatku zwolnione, ale klient jej zażąda. Opisywany dokument powinno się wystawić w terminie nie późniejszym, niż do 15-go dnia miesiąca, który jest następny po dostarczeniu produktu lub wyświadczeniu usługi.

Pozostałe rodzaje faktur, które powinien znać przedsiębiorca

 • faktura podatnika, który jest zwolniony z VAT– wystawić ją może osoba, która nie płaci tego podatku. W takim przypadku bardzo istotna jest prawna podstawa takiego zwolnienia z opłaty,
 • faktura korygująca, którą można stworzyć w sytuacji, gdy przedsiębiorca pomylił się lub musi dokonać jakichkolwiek zmian w poprzednim dokumencie. Przede wszystkim musi ona zawierać określenie ‘’KOREKTA’’ lub ‘’FAKTURA KORYGUJĄCA’’,
 • faktura dla kontrahenta zagranicznego,
 • faktura pro forma, która nie skutkuje konsekwencjami podatkowymi i nie jest wykazywana w KPiR czy rejestrach VAT. Wystawia się ją po to, aby poinformować klienta o cenie towaru lub usługi, jest więc dokumentem pomocniczym,
 • faktura końcowa– tworzy się ją, aby zestawić wszystkie, otrzymane wcześniej, zaliczki, przedpłaty czy zadatki,
 • faktura zaliczkowa, która dokumentuje otrzymane przez przedsiębiorcę, przed wykonaniem usługi lub dostarczeniem zamówionego towaru, zaliczki, przedpłaty albo zadatki
 • faktura VAT marża– wystawia się ją w przypadku transakcji, które dotyczą dzieł sztuki, produktów używanych czy też usług turystycznych,
 • faktura VAT RR, dotycząca transakcji z rolnikami ryczałtowymi,
 • faktura uproszczona– można ją stworzyć, gdy kwota transakcji nie przekracza 450zł. Muszą się jednak znaleźć dane, które umożliwiają określić kwotę podatku dla konkretnych stawek.

ZOBACZ TEŻ