Wynagrodzenie jako przepis na lojalność pracownika

0

Wynagrodzenie to nie tylko wysokość kwoty ustalana między pracodawcą i pracownikiem. To świadectwo docenienia, źródło poczucia bezpieczeństwa i satysfakcji pracownika. Co składa się na wynagrodzenie? Część zasadnicza, dodatki stałe i dodatki zmienne. I każda z tych składowych ma funkcję przypominającą pracownikowi, że jego praca jest wartościowa, a dodatkowe wysiłki i lojalność są sprawiedliwie nagradzane.

Zarządzanie wiekiem a organizacja pracy w przedsiębiorstwie

0

Myślisz nad ulepszeniem organizacji pracy w swojej firmie? To świetnie! Istnieje wiele sposobów na to, by poprawić funkcjonowanie firmy, ale na jeden warto szczególnie zwrócić uwagę. Zarządzanie wiekiem to metoda szczególnie popularna na Zachodzie, do Polski wkracza dość nieśmiało, ale tym bardziej dobrze jest się z nią zapoznać.

Dlaczego podział pracowników jest ważny?

Ponieważ w dzisiejszych czasach mamy do czynienia ze społeczeństwem starzejącym się. Nie możemy wykluczać pracowników po pięćdziesiątym roku życia, ponieważ może to doprowadzić do załamania się systemu emerytalnego. Ma to znaczenie również dla małych firm – jeśli skupimy się na zatrudnianiu wyłącznie młodych ludzi, to w pewnym momencie najzwyczajniej na rynku może zabraknąć pracowników.

Zarządzanie wiekiem można przeprowadzać niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Organizacja stanowisk przynosi wyłącznie plusy. Starsi i bardziej doświadczeni pracownicy mogą podzielić się swoją wiedzą z tymi młodszymi. Osoby, które długo pracują w jednej firmie dobrze znają jej funkcjonowanie i potrafią radzić sobie nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach. Nowi pracownicy potrzebują więcej czasu by wdrożyć się w działanie przedsiębiorstwa.

Zasada pomocy działa również w drugą stronę. Starsi pracownicy często nie nadążają za rozwijającymi się intensywnie technologiami, a trudno dziś wyobrazić sobie wiele zawodów bez ich funkcjonowania. W takiej sytuacji młodzi pracownicy mogą wprowadzić starszych w trudne zagadnienia i objaśnić im działanie poszczególnych sprzętów czy zjawisk.

Dobór prac – stworzenie idealnego przedsiębiorstwa?

Dzięki zarządzaniu wiekiem można osiągnąć idealną równowagę w firmie. W jaki sposób? Trzeba zwrócić uwagę na to, że różne grupy wiekowe mają odmienne oczekiwania wobec życia i pracy. Przykładowo, pracownicy 20-30+ są mało lojalni, ponieważ mogą sobie pozwolić na częstsze zmienianie firmy. Dodatkowo młodsze pokolenie często cechują większe oczekiwania wobec płac. Z drugiej strony są to jednak osoby kreatywne, dynamicznie rozwijające się, zaznajomione z technologiami i językami. Pracownicy 40-50+ są bardziej lojalni, ponieważ zdążyli przywiązać się do firmy, w której pracują. Dzięki temu są też bardziej stabilni, z drugiej strony jednak ze względu na uwarunkowania wiekowe mogą częściej być na zwolnieniu chorobowym, cechuje ich też słabsza znajomość języków.

Wybierając kandydatów z różnych grup możesz utworzyć różnorodne środowisko pracownicze, które będzie się wzajemnie uzupełniać. Dlatego właśnie warto wdrożyć zarządzanie wiekiem w przedsiębiorstwie.  Podział pracowników i przyjęcie do firmy osób z różnych grup wiekowych może znacząco poprawić funkcjonowanie Twojego biznesu.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Poland sp. z o.o. z Pszczyny.

Nowoczesne pojemniki IBC dla bezpiecznego transportu cieczy

0

Płyny i ciecze wszelkiego rodzaju wymagają szczególnie ostrożnego transportu. Uszkodzenie kontenera może doprowadzić nie tylko do strat materialnych spowodowanych ubytkiem, ale też strat wynikających ze zniszczenia pojazdów czy miejsc przechowywania. Nierzadko też transportowane płyny są produktami niebezpiecznymi. Dlatego właśnie bezpieczeństwo transportu jest w tej branży bardzo ważne. Na to wpłynąć może odpowiedni rodzaj kontenerów IBC, a wysokiej jakości kontenery tego typu można nabyć u renomowanych producentów.

Jak kupować książki z głową?

0

Od kupowania książek można się dosłownie uzależnić. W końcu na rynku jest tyle nowości, co chwilę ukazują się jakieś interesujące powieści, nie brakuje świetnych reportaży, dzięki którym można poszerzać horyzonty i dowiadywać się czegoś o świecie. Poza tym poradniki, które uczą jak mądrze żyć, jak wychowywać dzieci, a nawet jak ubierać się lub kupować mniej… Jest tego mnóstwo. Zatem, jak mądrze kupować książki, by nie piętrzyły się wieże w domu z tych nieprzeczytanych, ale aby rzeczywiście na bieżąco korzystać z tego, co niesie świat wydawniczy.

Wyzwanie 52 książki w roku

Można dołączyć do popularnego od kilku już lat wyzwania, które polega a tym, aby w ciągu roku przeczytać minimum 52 książki, co daje średnio jedną książkę na tydzień. Oczywiście jakiego typu to będą książki zależy już tylko i wyłącznie od czytelnika. Mogą to być książki branżowe, albo literatura piękna, poradniki lub książki o podróżach. Ważne, aby zakończyć rok z jak największą liczbą przeczytanych pozycji na koncie. Aby udało się poradzić sobie z tym wyzwaniem warto znaleźć sklep, taki jak najtańsza księgarnia internetowa, dzięki której nie zbankrutujemy, kupując każdego miesiąca cztery nowe tytuły.

Literatura branżowa

Literatura branżowa to te pozycje, które lubią piętrzyć się na półkach, regularnie zasilanych nowymi nabytkami, do których sięga się od przypadku do przypadku. Nie da się bowiem ukryć, że szukanie cennych informacji zawodowych musi być szybkie, a dostarczona w ten sposób wiedza musi być aktualna. Nie ma zatem sensu zaopatrywać się w niezliczone ilości książek, które za kilka lat mogą być pełne dawno przeterminowanych informacji. Lepiej kupić coś innego do poczytania, ot choćby tomik poezji, który nigdy się nie przeterminuje.

Recenzje

Niektórzy lubią kupować książki w ciemno, zupełnie nic nie wiedząc o autorze. Inni natomiast szukają recenzji, poleceń, po to, aby wybrać tytułu, które z pewnością przypadną im do gustu. Jeżeli mówimy o kupowaniu książek z głową, to drugie podejście wydaje się być bardziej rozsądne. W końcu jest większe prawdopodobieństwo że natrafimy dzięki temu na coś, od czego nie będziemy mogli oderwać się do późnych godzi nocnych. Zatem, zanim księgarnia wysyłkowa przyjmie od nas zamówienie, warto poczytać opinii na temat wybranych książek na popularnych serwisach z recenzjami. Zobaczmy co myślą o niej inni, ale oczywiście zostawmy sobie pole na własne zdanie. Przykładowo, propagatorka kuchni roślinnej i autorka doskonałej „Jadłonomii” czy drugiej ” Nowej Jadłonomii” raczej nie będzie chwalona za doskonałe przepisy przez ludzi, którzy uwielbiają jeść mięso. Zawsze warto zostawić sobie przestrzeń na własne zdanie. Jeżeli jakaś książka wydaje się interesująca – warto iść za głosem serca i po prostu ją kupić.

Bestsellery

Jeżeli szukamy czegoś ciekawego do poczytania, zawsze można przewertować też książki z działu bestsellery, który ma każda dobra księgarnia wysyłkowa. Być może taka podpowiedź pozwoli wybrać książkę, która skradnie i nasze serce, skoro kupiło ją tak dużo osób, że ma status bestselleru.

Jak tanio kupić euro, dolary, franki lub funty?

0

Podróże na drugi koniec świata, zakupy zagraniczne online, spłata kredytu we frankach, zarabianie pieniędzy w obcym kraju. Powody, aby wymieniać walutę mnożą się niesłychanie szybko! Jak tanio kupić euro, dolary, franki czy funty? Oto nasze wskazówki, które pomogą Ci uniknąć wysokich opłat podczas przewalutowania środków.

Ubezpieczenie zdrowia w Nationale-Nederlanden

0

Jak ubezpieczyć swoje zdrowie? To pytanie pojawia się coraz częściej u Polaków, którzy chcą zapewnić przyszłość finansową swoim najbliższym, a jednocześnie chcą uniknąć kosztownych konsekwencji poważnego zachorowania czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Z tego powodu ubezpieczenie zdrowia w Nationale-Nederlanden jest wybierane przez kolejnych klientów, którzy decydują się na ubezpieczenie chroniące zdrowie, ale jednocześnie umożliwiające poszerzenie ochrony wraz ze zmieniającymi się realiami życiowymi ubezpieczonego.

Mistrzowskie zarządzanie zasobami, kluczem do wielopoziomowego sukcesu organizacji

0

Każda organizacja dąży do doskonałości w swojej branży. Warto wiedzieć, że kluczowym czynnikiem, który ma wpływ na rozwój jest skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem.

Numizmatyczny prezent

0

Miłośników monet nie brakuje na całym świecie. Jedni, to typowi pasjonaci, którzy stawiają na monety kolekcjonerskie, wyróżniające się pod względem wizualnym. Drudzy zaś szukają okazów, prawdziwych perełek wartych swojej ceny, ale i gwarantujących przyszłą sprzedaż z zyskiem. Monety numizmatyczne to jednak produkty, które choć naznaczone szeroką historią dla każdej z nich, idealnie mogą nadać się na prezent.

Wyszukiwanie numerów telefonu

0

Na rynku istnieje spora ilość serwisów oferujących rozwiązania typu wyszukiwanie numeru. W internecie są dostępne wyszukiwarki numerów telefonicznych, które działają na zasadzie zwykłych portali czy stron internetowych. Procedura wyszukiwania numeru jest bardzo prosta. Po prostu wpisz niezidentyfikowany numer w pierwszą lepszą wyszukiwarkę numerów, którą znajdziesz w sieci i która odpowiada Twoim potrzebom. Naciśnij enter albo szukaj, poczekaj dosłownie parę chwil i już możesz w pełni cieszyć się uzyskanymi wynikami. To zajmuje naprawdę niewiele czasu, a jest bardzo efektywne. Wpisujesz numer i już po chwili możesz dowiedzieć się kto dzwonił. To naprawdę proste, dlatego to rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Wiele klientów wyszukiwarek chwali sobie korzystanie z nich, dlatego chętnie wraca do ich użytkowania.

Co powinno znaleźć się na sylwestrowym stole?

0

Sylwester, który planujemy przygotować w domu jest niewątpliwie świetną okazją do tego, aby spędzić idealnie ten wyjątkowy wieczór w roku. Oczywiście, musimy na taką „domówkę” odpowiednio się przygotować, w zależności od tego, ilu gości zamierzamy zaprosić. W związku z tym, warto wiedzieć, co przygotować, kiedy chodzi o menu.

ZOBACZ TEŻ