Podwyżki indywidualne a systemowe

0
Podwyżki indywidualne a systemowe

Od czego uzależniona jest wysokość podwyżki? Pierwsza rzecz, jaka przychodzi na myśl, to jakość naszej pracy. Oczywiście ma to ogromny wpływ, jednak nie jest to jedyny czynnik. Wiele zależy również od kondycji finansowej organizacji. Jeśli firma nie będzie mieć środków, wzrost płacy nawet najlepszego pracownika może być niski lub może go nie być wcale. Kolejnym czynnikiem jest inflacja. Możemy powiedzieć, że jest ona powiązana z oczekiwaniami pracowników. W obecnej sytuacji, kiedy mamy wrażenie, że pieniądze tracą wartość z dnia na dzień, otrzymanie znaczącej podwyżki jest dla nas ważne. Może być ono bowiem powiązane nie tyle z podniesieniem jakości naszego życia, co z utrzymaniem jego obecnego poziomu. A w jakiej sytuacji to pracownik może stawiać warunki organizacji? Wtedy, gdy na rynku istnieje duży popyt na jego usługi. Wówczas to przedsiębiorstwa walczą o niego, wobec czego, jeśli nie otrzyma on od obecnej firmy oczekiwanej podwyżki – poszuka pracy gdzie indziej.

Jak znaleźć zatrudnienie w Katowicach?

0
praca

Mieszkańcy stolicy województwa śląskiego są często postrzegani jako osoby, które nie powinny mieć problemu ze znalezieniem dobrej pracy. Miasto jest znane z tego, że nie brakuje w nim firm dynamicznie rozwijających się, a co za tym idzie, pracownicy są poszukiwani zawsze, zarówno w pełnym wymiarze czasowym, jak i na pół lub ćwierć etatu. Czy jednak oznacza to, że praca Katowice czeka na każdego? Nawet, jeśli tak jest, nie zawsze jest to zatrudnienie, które moglibyśmy określić mianem pracy marzeń.

Gospodarka i rynek pracy w Polsce

0
praca

Rynek pracy w Polsce to między innymi bezrobocie kore na końcu 2020 roku wynosiło 6,3 procent. Przewidywano ,że w roku 2021 dalej będą notowane wzrosty bezrobocia. Przez pierwsze dwa miesiące tak było i wartość ta wynosiła 6,6 procent. Później jednak zaczęła ona spadać i na koniec 2021 roku wynosiła ona 5,4 procent.

Co łączy recykling olejów gastronomicznych z ekologią?

0
ekologia

Kiedy olej spożywczy staje się odpadem?

Wszystkie kuchnie świata znają tłuszcz roślinny i z niego chętnie korzystają. Występuje on najczęściej w postaci olejów. Najpopularniejszymi i najbardziej znanymi są olej rzepakowy, słonecznikowy oraz oliwa z oliwek. Stanowią one bazę sosów na zimno, dodatków do sałatek oraz służą do głębokiego smażenia mięs i wyrobów cukierniczych (pączki i faworki).

Olej jest jednym z podstawowych składników kulinarnych w restauracjach, barach szybkiej obsługi, gastronomii i garmażerii. Po zakończeniu obróbki spożywczej olej staje się odpadem. I wówczas powstaje problem: co z nim dalej zrobić?

Utylizacja oleju, czyli jak olej zyskuje drugie życie

Nie każdy wie, co począć ze zużytym olejem w warunkach domowych np. ze smażenia frytek. Sprawa pierwszorzędna: nie należy pozbywać się go wylewając do zlewu czy toalety. Może to doprowadzić do powstania niebezpiecznych zatorów w kanalizacji. Sposobem na uniknięcie takich problemów przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne jest przelanie zużytego oleju do szczelnych pojemników lub słoików. Następny krok to zaniesienie go do centrum recyklingu lub ośrodka utylizacji odpadów niebezpiecznych, który znajduje się na szczeblu każdej gminy.

W odniesieniu do pozbywania się zużytego oleju gastronomicznego z kuchni restauracji i innych punktów gastronomicznych występuje obowiązek oddawania odpadu do recyklingu.

Najprostszym i beproblemowym sposobem utylizacji olejów jest odbiór przez specjalistyczne firmy. Potrafią one w sposób bezpieczny zagospodarować taki olej. Mowa tu o recyklingu poprzez proces rafinacji i ponowne wprowadzenie do obiegu (np. w postaci biopaliwa).

Dlaczego utylizacja oleju jest tak ważna dla środowiska?

Świadomość ekologiczna i bezpieczne pozbycie się olejów to gwarancja dbania o środowisko naturalne. Recykling to świetny sposób na zmniejszenie wysypisk śmieci, gdzie najczęściej trafia odpadowy olej. Wynika to z ogólnej niewiedzy o segregacji odpadów. Trafin Oil – dostawa i recykling olejów gastronomicznych, zapraszamy zapoznać się z naszą ofertą.

Odstawianie zużytych olejów spożywczych do odpowiednich punktów recyklingu powoduje ich ponowne wykorzystanie. Odzysk przyczynia się do zmniejszenia emisji C02 w porównaniu do wytwarzania wyrobów z naturalnych surowców.

Rafinacja olejów to sposób na ponowne wykorzystanie

Zużyty olej spożywczy, który trafia do zakładu utylizacji jest przetwarzany i filtrowany w celu pozbycia się zanieczyszczeń. Usuwa się także wodę, związki siarki i poddaje filtracji. Cały ten proces składa się na rafinację oleju w wyniku czego powstaje połprodukt przeznaczony do dalszego użytkowania.

Większość olejów spożywczych używanych w gastronomii można poddać recyklingowi. Dzięki tym procesom zwykły olej stanowi ogniwo odnawialne. Z domieszką oleju napędowego znajduje zastosowanie w produkcji biopaliwa. Stanowi też paliwo napędowe stosowane w generatorach prądu z silnikiem diesla.

Rafinowany olej wykorzystuje się w produkcji tworzyw sztucznych oraz eko pokryć dachowych. Używa się go też jako oleju opałowego, stanowi często  domieszkę do olejów mineralnych do kotłów CO.

Naprawa agregatów chłodniczych – kto oferuje takie usługi?

0
Naprawa agregatów chłodniczych

Agregaty chłodnicze są sercem chłodnictwa przemysłowego. Wykorzystuje się je nie tylko w zakładach produkcyjnych, ale też w prywatnych domach, magazynach, biurowcach i obiektach komercyjnych. To właśnie one odpowiadają za wygenerowanie oraz utrzymanie określonej temperatury. Sporo od nich zależy, dlatego muszą być niezawodne. Awaria może naprawdę utrudnić życie, więc warto wiedzieć, do kogo udać się w celu naprawy agregatu chłodniczego.

Agregaty chłodnicze i ich rodzaje

Agregaty chłodnicze pozwalają utrzymać zadaną temperaturę w różnego typu pomieszczeniach. Z uwagi na liczne zastosowania, na rynku znajdziemy wiele modeli agregatów. Niektóre z nich nadadzą się do lodówek, a inne będą w stanie ochładzać ogromne chłodnie czy sale konferencyjne. Do najpopularniejszych urządzeń stosowanych w procesach technologicznych należą agregaty absorpcyjne. Wytwarzają chłód, wykorzystując ciepło, przez co są bardzo ekonomiczne. Zazwyczaj działają w oparciu o gorącą wodę lub parę wodną. Z kolei ze schładzanej wody korzystają agregaty wody lodowej. W chłodnictwie przemysłowym znane są również agregaty skraplające. Potrafią nie tylko chłodzić, ale też ogrzewać.

Naprawa agregatów chłodniczych – postaw na usługi profesjonalistów

Zakup agregatów chłodniczych to w wielu przypadkach absolutna konieczność. Osoby mniej majętne mogą chcieć zaoszczędzić na sprzęcie, co jednak w praktyce kompletnie się nie sprawdzi. Wątpliwej jakości urządzenia mogą bowiem szybko ulec awarii, co spowoduje więcej szkód niż pożytku. Naprawa agregatów chłodniczych nie zawsze przebiega sprawnie, przez co może powodować zastoje. Właśnie dlatego ciekawą alternatywą może być wynajęcie agregatu. Tego typu usługi oferują firmy, takie jak https://www.ras-agregaty.pl/serwis-chillerow/. Zapewniają nie tylko agregaty od renomowanych producentów, ale też służą pomocą przy serwisie. Naprawa agregatów chłodniczych nie stanowi dla nich problemu, ponieważ oferują całodobowy serwis. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić pieniądze w rozsądny sposób.

Serwis kserokopiarek – co jest ważne, kiedy wybierasz fachowców?

0
Serwis kserokopiarek

Zarządzanie biurem jest odpowiedzialnym i niekiedy też bardziej problematycznym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Jest tak wiele czynników, o które należy zadbać od zamawiania przedmiotów codziennego użytku do czuwania nad płynnością pracy, że czasem nawet drobna komplikacja może zburzyć porządek. Dużym problemem okazuje się bardzo często dysfunkcja sprzętów biurowych, takich jak kserokopiarki. Bez tego typu urządzenia ciężko jest dopełnić niektórych formalności i zarządzać dokumentacją. Dlatego też warto korzystać z usług sprawdzonego serwisu kserokopiarek, do którego zawsze będzie można zadzwonić w przypadku awarii.

Serwis kserokopiarek – korzystaj z polecenia

Specjalistów od napraw nie brakuje na rynku, jednak największym problemem związanym z usługami serwisowymi nie jest ich dostępność, a jakość. Poziom wiedzy i umiejętności poszczególnych fachowców jest bardzo zróżnicowany i nie mamy nigdy pewności czy oddajemy sprzęt w dobre ręce. Dlatego o jakościowy serwis kserokopiarek warto zapytać znajomych lub poczytać opinie w internecie, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że otrzymamy odpowiednią pomoc. Jeśli już uda nam się znaleźć i wypróbować odpowiedniego specjalistę, warto nastawić się na stałą współpracę.

Serwis kserokopiarek – zapytaj dystrybutora o usługi naprawcze

Nie każdy posiada w swoim otoczeniu osoby, mogące polecić serwis kserokopiarek, dlatego dobrym pomysłem jest zadbać o tę kwestię już na etapie zakupu czy wypożyczenia sprzętu. Dystrybutor może dysponować własnym zespołem fachowców, którzy posiadają odpowiednie umiejętności i dobrze zna sprzęt. W Zielonej Górze godny polecenia serwis kserokopiarek znaleźć można tutaj http://tmb.net.pl/zielona-gora/. Firma pozwala na wypożyczenie maszyny, a problem ewentualnych napraw bierze na siebie, więc nie musimy martwić się o szukanie fachowca samodzielnie. Wiele przedsiębiorstw, które zajmują się sprzedażą lub dzierżawą sprzętów biurowych, chce utrzymywać z klientami dobre relacje nawet po sfinalizowaniu transakcji. Powinniśmy więc wykorzystać ten fakt i pytać o serwisowanie.

Franczyza – wymagania lokalowe franczyzodawców

0
Franczyza

Bardzo ciekawą opcja dla osób, które dopiero planują swój start w biznesie, może okazać się franczyza. Pójście na taki układ często oznacza, że już na początku działamy pod szyldem rozpoznawalnej marki, otrzymujemy gotowy model biznesowy i cieszymy się wsparciem w różnych formach, które daje nam franczyzodawca. Niestety nie oznacza to, że możemy do takiej współpracy przystąpić nie dając nic od siebie. Potrzebujemy wkładu finansowego, którego ogromna część najczęściej pokrywa zakup lub wynajem oraz przystosowanie lokalu do wymagań sieci franczyzowej. Czego można się spodziewać w tej kwestii?

Franczyza – lokal pod klucz

Wymagania dotyczące lokali często dotyczą nie tylko wyglądu placówki, ale równiej miejsca, w którym się znajduje. Znaczenie ma wielkość miasta czy umiejscowienie na ruchliwej ulicy. Przeglądając oferty franczyz modowych, przekonamy się, że wiele marek preferuje lokale w galeriach handlowych. Można sprawdzić to tutaj https://allebiznes.pl/category/franczyza/moda/. Oprócz tego ważny jest metraż. Nie otworzymy restauracji czy sklepu meblowego, jeśli nie będzie miejsca na elementy wyposażenia albo towar. Będziemy także musieli być przygotowani na obrandowanie i dostosowanie lokalu do innych jednostek danej sieci. Wielu franczyzodawcom zależy na ujednoliceniu wystroju placówek franczyzowych.

Franczyza – inne opcje lokalowe

Zorganizowanie odpowiedniego lokalu, zwłaszcza położonego w korzystnym punkcie, najpewniej będzie nas sporo kosztować. Jednak jeśli bardzo nam zależy, aby zaoszczędzić w tej kwestii, warto przejrzeć franczyzy gastronomiczne https://allebiznes.pl/category/franczyza/gastronomia/. W przypadku niektórych współprac, można natrafić na ciekawe opcje, które nie wymagają od nas posiadania lokalu. Możemy na przykład otworzyć wyspę w centrum handlowym lub zakupić przyczepę gastronomiczną. Dzięki temu zyskujemy pewną mobilność, która pozwoli nam na przykład brać udział w miejscowych eventach. Z czasem, kiedy biznes zaczynie się kręcić, można zamienić przyczepę na klasyczny lokal gastronomiczny ze stolikami dla gości.

Ozonowanie – dlaczego warto zainwestować w tę usługę?

0
Ozonowanie

Na jakość naszego życia wpływa wiele czynników, w tym także powietrze, które wdychamy czy przestrzeń, w której żyjemy. Dlatego też coraz większą popularność zyskują usługi związane z dezynfekcją. Jednym z takich prostych i pożytecznych zabiegów jest ozonowanie. Dzięki specjalnemu urządzeniu wydzielającemu ozon, udaje się zneutralizować brzydkie zapachy oraz szkodliwe substancje, które dotąd wdychaliśmy. Zdecydowanie warto więc przeprowadzić tego typu zabieg w swoim gospodarstwie domowym i nie tylko.

Ozonowanie w domu

Ozonowanie dowolnej przestrzeni zawsze będzie miało pozytywny wpływ na wdychane przez nas powietrze lecz szczególnie poleca się tę usługę w domu, kiedy jeden z lokatorów jest alergikiem. Ozon skutecznie niweluje alergeny, a także pleśń, grzyby oraz bakterie. Dzięki temu bardzo szybko będzie można odnotować wyższy komfort oddychania. Dobrze jest również przeprowadzić taki zabieg w przypadku śmierci członka rodziny, jeżeli zgon nastąpił w mieszkaniu.

Ozonowanie w biurze

Idealna powierzchnia biurowa jest przestrzenna, a każdy z pracowników ma odpowiednią ilość miejsca dla siebie. W praktyce jednak często zdarza się, że ograniczony metraż obniża wygodę pracy. Nie da się ukryć, że o wiele ciężej oddycha się w pomieszczeniach pełnych ludzi i nawet częste wietrzenie nie zawsze załatwia sprawę. Ozonowanie jest więc tutaj jak najbardziej wskazane, aby zadbać o zdrowie pracowników oraz komfort odwiedzających nas klientów czy interesantów.

Ozonowanie w lokalu gastronomicznym

Obecnie na kwestię higieny w lokalach gastronomicznych zwraca się bardzo dużą uwagę. Dlatego też regularne ozonowanie sali i pomieszczeń użytkowych jest jak najbardziej wskazane. Tym bardziej, że tego typu zabiegi pomagają pozbyć się zapachu spalenizny czy innych kuchennych aromatów. Na temat ozonowania restauracji w Toruniu można poczytać tutaj https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/ozonowanie. Taka usługa może zauważalnie poprawić jakość powietrza w lokalu i dzięki temu sprawić, że klienci po wejściu do środka zdecydują się zostać i zamówić.

Perfumy powinny nas intrygować

0
Perfumy powinny nas intrygować

Warto pomyśleć o tym, aby perfumy intrygowały nas swoim ewentualnym zapachem, ich nuta odpowiednio działała i wpływała na nasze zmysły, co chyba jest czymś o czym myśli większość z nas w momencie gdy zamierzamy je pozyskać czy też zastosować.

Oczywiście z jednej strony mamy pewne wymagania czy też własne spojrzenie na tą kwestię, drugiej mało kiedy dążymy do swoistego kompromisu a więc zachowania nuty zapachowej na adekwatnym do tego poziomie. Zwłaszcza taki, jaki umożliwi nam to, co nie tylko pragniemy uzyskać, ale też sprawi iż z danych perfum będziemy usatysfakcjonowani i zadowoleni, dotrzemy wraz z nimi do innych osób co przy prawidłowym podejściu do ich wyboru może nam się udać. Niech więc wybór perfum, stanie się nie tylko rozwiązaniem samego problemu gdy idzie o to, co dotychczas było dla nas nie tylko czymś skomplikowanym oraz trudnym do przeanalizowania, ale też dostarczy nam wiele radości z faktu ich stosowania. Jest to możliwe, dodatkowo na rynku mamy dostęp nie tylko do różnorodnych perfum, ale też praktycznych zamienników oryginalnych oraz markowych, do których wiele osób ma swoiste przekonanie. Dlatego może i dla nas, rozpoczęcie podróży z poszczególnymi inspiracjami czy nutami zapachowymi, warto rozpocząć właśnie od zapoznania się z zamiennikami oryginalnych perfum. Tutaj bądźmy pewni, iż ich pozyskanie ma nie tylko sens, ale jest okazją z której warto skorzystać co chyba nie stanowi żadnego zaskoczenia.

Zapewnij sobie dostęp do najlepszych zamienników oryginalnych perfum

Jak więc powyżej wspomniano, i nijako nas zachęcono, warto zapewnić sobie dostęp do najlepszych zamienników oryginalnych perfum, które przyjdzie nam spotkać zaraz po przejściu pod adres giorgio armani si, gdzie funkcjonuje sklep zajmujący się ich dystrybucją. Nie bójmy się skorzystać z pomocy oraz wsparcia, zadania konkretnych pytań dotyczących poszczególnych nut zapachowych, dzięki temu pozyskamy i znajdziemy perfumy, które zaliczają się do tych jakie pragniemy posiadać a przy tym co ważne także stosować niemal każdego dnia.

Ochrona dla Samsung Galaxy M21

0
Samsung Galaxy M21

Spokojnie można powiedzieć, że telefon jest naszą wizytówką i większość z nas dba o to, by wyglądał jak najlepiej. Rysy, pęknięcia itp. nie są raczej pożądane. Szczególnie jeżeli decydujemy się na zakup nowego smartfona – takiego jak na przykład Samsung Galaxy M21.

Wbrew pozorom zachowanie dobrego wyglądu nie jest bardzo trudne. Wystarczy dobór odpowiedniego etui ochronnego. Wybór jest na tyle duży, że każdy dopasuje case najlepszy dla siebie, zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym.

Częste korzystanie z różnego komunikatorów, sprawdzanie poczty, odbieranie połączeń wymaga wygodnego i szybkiego dostępu do wyświetlacza. Tutaj doskonale sprawdzą się nakładki na tył. Doskonale zadbają o ochronę boków i tyłu obudowy, natomiast wyświetlacz pozostanie odsłonięty. Oprawka na tył to także odpowiednia propozycja dla osób, które chcą by smartfon nie zmieniał odczuwalnie swoich wymiarów. Nakładki silikonowe są elastyczne dzięki czemu dopasowują się do obudowy i nie pogrubiają jej znacząco. Jeżeli chodzi o nasze upodobania pod względem wizualnym wybór także jest spory. Można wybrać sobie przeźroczyste etui, które nie będzie zasłaniało oryginalnego wyglądu Galaxy M21. Mogą to być pokrowce z delikatnymi aplikacjami, nadrukami czy też brokatowe.

etui

Oczekując od etui ochronnego kompleksowego zabezpieczenia a przy tym eleganckiego designu warto przejrzeć ofertę futerałów z klapką. Dostępne są tutaj skórzane kabury, etui inteligentne – czyli takie których klapka pozwala na podgląd przychodzących powiadomień czy godziny bez jej otwierania. Dalej mogą to być pokrowce pokryte brokatową powłoką lub z modnymi wytłoczeniami. Po za zaletami wizualnymi to także wykodne rozwiązania pod względem funkcjonalności. Większość pokrowców spokojnie można nazwać portfelowymi a wszystko to za sprawą niewielkich kieszonek po wewnętrznej stronie klapki. Można w niej przechowywać banknoty czy inne dokumenty. Kabury otwierane książkowo mogą także zastąpić podstawkę na telefon.

ZOBACZ TEŻ